وزیر خارجه آمریکا با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دیدار کرد

09/06/1398 08:25:00 ب.ظ

🔺وزیر خارجه آمریکا با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه دیدار کرد ⚡️مایک پمپئو ضمن دیدار با گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه حمایت دولت آمریکا از پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ را اعلام کرد.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده ضمن دیدار با گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه حمایت دولت آمریکا از پایان دادن به خشونت‌ها در سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ را اعلام کرد. طبق بیانیه‌ مایک پمپئو: نفتکش ایرانی دوباره به سمت سوریه می‌رود؛ اعتماد به ظریف اشتباه بزرگی بود وزیر خارجه...

مایک پمپئو: نفتکش ایرانی دوباره به سمت سوریه می‌رود؛ اعتماد به ظریف اشتباه بزرگی بود وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید آمریکا اطلاعات موثقی دارد که اَبرنفتکش جمهوری اسلامی که بعد از یک ماه توقیف از جبل الطارق آزاد شده بود، دوباره به سمت سوریه می‌رود. مایک پمپئو، اعتماد به ظریف را «یک اشتباه بزرگ» نامید.

مایک پمپئو جمعه شب ۸ شهریور به وقت واشنگتن در توئیتر خود نوشت: وزیر خارجه ظریف به بریتانیا تضمین داده بود که «گریس ۱» نفتکش سپاه، به سوریه نخواهد رفت. ما اطلاعات قابل اتکائی داریم که این نفتکش به سمت شهر طرطوس سوریه می‌رود. من امیدوارم این موضوع رویه را تغییر دهد. اعتماد به ظریف یک اشتباه بزرگ بود.»

شهر طرطوس در جنوب‌غربی سوریه و شمال لبنان قرار دارد. همزمان با اظهارنظر آقای پمپئو، ایالات متحده اَبرنفتکش جمهوری اسلامی را در فهرست سیاه قرار داد و کاپیتان آن را تحریم کرد. وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در بیانیه جمعه شب ۸ شهریور، نفتکش ایرانی «آدریان دریا»، را دارایی مسدود شده اعلام کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه بریتانیا خواستار حمایت از برنامه حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز شددومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، ضمن تاکید بر تلاش برای حفظ برجام، در آستانه شرکت در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا خواستار حمایت بین‌المللی بیشتر از طرح حفاظت از کشتیرانی در برابر 'تهدیدات' موجود در تنگه هرمز شده است.

وزیر خارجه بلژیک: در تلاشیم مفاد برجام را اجرا کنیموزیر خارجه بلژیک: در تلاشیم مفاد برجام را اجرا کنیم دیدیه ریندرز، وزیر امور خارجه و معاون نخست‌وزیر بلژیک: «ما نگران مسائل امنیتی و آزادی کشتیرانی هستیم اما از طرفی در تلاشیم تا مفاد برجام را اجرا کنیم تا از هرگونه تنش در منطقه جلوگیری شود»

مصدومیت 4 عضو ارتش آزاد سوریه در البابچهار تن از نیروهای ارتش آزاد سوریه بر اثر دو انفجار در شهرستان الباب این کشور زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

پمپئو: اطلاعات موثقی داریم که آدریان‌دریا۱ در راه سوریه است

تغییر مسیر نفتکش 'آدریان دریا' به سوی بندر طرطوس در سوریه | DW | 31.08.2019انتشار یک پست توییتری از سوی وزیر امور خارجه آمریکا، بار دیگر بر حساسیت برخاسته از رفع توقیف از نفتکش 'آدریان دریا ۱' افزوده است. پمپئو، بامداد شنبه نهم شهریور با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که مسیر نفتکش یاد شده به سوی بندر طرطوس در سوریه است.

پومپئو: نفتکش ایرانی در حال حرکت به سوی سوریه استمایک پومپئو گفته است 'اطلاعات موثقی' در اختیار دارد که نشان می‌دهد نفتکش ایرانی در حال حرکت به سوی سوریه است. وزارت دارایی آمریکا نفتکش آدریان دریا ۱را تحت تحریم قرار داده و این نفتکش را 'دارایی مسدود شده' اعلام کرده و ناخدای این کشتی را هم تحریم کرده است.