پومپئو: نفتکش ایرانی در حال حرکت به سوی سوریه است

09/06/1398 07:42:00 ق.ظ

وزارت دارایی آمریکا نفتکش آدریان دریا ۱را تحت تحریم قرار داده و این نفتکش را 'دارایی مسدود شده' اعلام کرده و ناخدای این کشتی را هم تحریم کرده است

مایک پومپئو گفته است 'اطلاعات موثقی' در اختیار دارد که نشان می‌دهد نفتکش ایرانی در حال حرکت به سوی سوریه است. وزارت دارایی آمریکا نفتکش آدریان دریا ۱را تحت تحریم قرار داده و این نفتکش را 'دارایی مسدود شده' اعلام کرده و ناخدای این کشتی را هم تحریم کرده است. آقای پومپئو در توییتر گفته است محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران"ضمانت" داده بود که نفتکش به سوریه نمی‌رود و افزوده اطمینان کردن به ظریف،"اشتباه بزرگی بود.

" دولت جبل الطارق پس از آزادی نفتکش گفته بود که از مقام‌های ایران"تعهد" گرفته که محموله نفتکش به سوریه نخواهد رفت.

وزیر امور خارجه آمریکا گفته است در حال حرکت به سوی بندر طرطوس سوریه است. طی دو روز گذشته خبرهای ضد و نقیضی در باره مقصد این نفتکش عنوان شده است. پس از آن که گفته شد نفتکش آدریان دریا ۱ به سمت بندر اسکندرون در ترکیه در حال حرکت است، مقام‌های ترکیه گفتند مقصد این ابرنفتکش لبنان است اما لبنان گفت درخواستی مبنی بر پهلو گرفتن این نفتکش دریافت نکرده است.

پیش از آن هم گفته شده بود این نفتکش وارد یکی از بنادر یونان می‌شود اما دولت یونان گفت هیچگونه تسهیلاتی در اختیار نفتکش ایرانی قرار نخواهد داد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

وزیر خارجه ترکیه: نفتکش آدریان دریا ۱ عازم لبنان استمولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، روز جمعه ۳۰ اوت گفت نفتکش آدریان دریا ۱ با پرچم ایران که هم اکنون در آب‌های جنوب ترکیه به سر می‌برد به سمت لبنان خواهد رفت. علی حسن خلیل وزیر امور مالی لبنان گفت: «کسی به ما درباره اینکه نفتکش ایرانی آدریان دریا عازم [اینجا] است خبری نداده است.» جزئیات بیشتر:

رسانه‌های روس: نفتکش ایرانی محموله‌اش را در بندر مرسین ترکیه تخلیه می‌کندمنابع خبری روسیه روز پنجشنبه 29 اوت گزارش کردند که نفتکش ایرانی محموله‌اش را در بندر مرسین ترکیه

تغییر مسیر نفتکش 'آدریان دریا' به سوی بندر طرطوس در سوریه | DW | 31.08.2019انتشار یک پست توییتری از سوی وزیر امور خارجه آمریکا، بار دیگر بر حساسیت برخاسته از رفع توقیف از نفتکش 'آدریان دریا ۱' افزوده است. پمپئو، بامداد شنبه نهم شهریور با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که مسیر نفتکش یاد شده به سوی بندر طرطوس در سوریه است.

آیت‌الله خاتمی: مذاکره با آمریکا دیوانگی است/ترامپ نیازمند مذاکره است- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimآیت‌الله خاتمی: انقلاب اسلامی به بن بست نمی‌رسد خطیب نماز جمعه این هفته تهران: ادبیات آمریکااین است که غیرت‌مندان و باشرف‌هاراتروریست می خواند انتظار می‌رود که دولتمردان حاشیه درست نکنند وگرفتارحاشیه‌هانشوند. سرنوشت نظام مابه مبارزه با فساد گره خورده است

ایران در واکنش به تلاش «ناکام» برای پرتاب ماهواره: حال ناهید ۱ خوب استشرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs Inc ) که یک شرکت خصوصی است و از زمین تصویربرداری می‌کند، روز گذشته تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرد که انفجار موشکی بر روی سکوی پرتاب در یک مرکز فضایی در ایران که قرار بوده یک ماهواره را پرتاب کند نشان می‌دهد.