وزیر خارجه اوکراین: اگر سلاح نرسد با بیل به جنگ ادامه خواهیم داد | DW | 20.06.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور اوکراین نسبت به تشدید حملات روسیه هشدار می‌دهد. او این حملات را واکنش روسیه به بررسی نامزدی عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا می‌داند. وزیر خارجه اوکراین می‌گوید، اگر سلاح نرسد، مردم این کشور 'با بیل' می‌جنگند.

رئیس جمهور اوکراین نسبت به تشدید حملات روسیه هشدار می‌دهد. او این حملات را واکنش روسیه به بررسی نامزدی عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا می‌داند. وزیر خارجه اوکراین می‌گوید، اگر سلاح نرسد، مردم این کشور"با بیل" می‌جنگند.درگیری‌ها برای به دست آوردن کنترل مرکز شهر سیورودونتسک در شرق اوکراین با شدت ادامه دارد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدیویی می‌گوید، روسیه به حملات سنگین توپخانه‌ای خود شدت بخشیده و نیروهای بیشتری را برای پشتیبانی و تشدید حملات در دونباس مستقر کرده است.

زلنسکی هشدار داد که دقیقا به همین دلیل، روسیه"اقدامات خصمانه خود را آشکارا شدت خواهد بخشید". به گفته رئیس جمهور اوکراین، هدف اقدامات خصمانه روسیه نه تنها اوکراین که دیگر کشورهای اروپایی هم خواهند بود. این پیشنهاد نخستین گام در مسیر عضویت اوکراین در اتحادیه و آغاز روندی برای ادغام این کشور در این اتحادیه خواهد بود که ممکن است مدت زیادی طول بکشد.تصمیم نهایی قرار است توسط سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در هفته جاری در نشست این اتحادیه از ۲۳ تا ۲۴ ژوئن در بروکسل گرفته شود. پیش‌بینی می‌شود که برخی کشورهای اروپایی با نامزدی اوکراین مخالفت کنند.

کولبا گفته است اگر دیگر سلاحی دریافت نکنند،"با بیل" به جنگ با نیروهای روسیه ادامه خواهند داد. وزیر خارجه اوکراین که یکشنبه شب ، در یک میزگرد تلویزیونی در شبکه یک تلویزیون سراسری آلمان شرکت کرد، گفت: «اگر ما سلاحی دریافت نکنیم، مشکلی نیست، با بیل می‌جنگیم اما ما از خود دفاع خواهیم کرد چرا که این جنگ، جنگ بر سر موجودیت ماست.»او تأکید کرد: «هر چه ارسال تسلیحات به ما سریع‌تر رخ دهد، کمک بیشتری به ما خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشته‌شدن دست‌کم یک نفر در پی حمله موشکی روسیه به انبار سوخت در شرق اوکراینوالنتین رزنیچنکو، فرماندار منطقه دنیپرو اعلام کرد، یک انبار محل نگه‌داری سوخت در شهر نووموسکوفسک، در شرق اوکراین مورد حمله 3 موشک روسی قرار گرفت که بر اثر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خامنه‌ای درباره حمله روسیه به اوکراین: مشکل اصلی این است که غربی‌ها درصدد توسعه ناتو هستندرهبر جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۲۹ خرداد با توجیه حمله روسیه به اوکراین مدعی شد: «در قضیه اوکراین مشکل اصلی این است که غربی‌ها درصدد توسعه ناتو هستند و آن‌ها هر جا که بتوانند... راست میگی چرا به عراق حمله،کرد صدامو چپه،کرد یک کلمه حرف نزدی تا بیخ،گوشت‌ آومده بودن جریان چیه شیطون نکنه پشت مشتها با امریکا انگلیس،رابطه داشتی داری،بلاچه،بعد از صدام بود که ترکمون به ایرانو عراقو سوریه زدی دژمن شاد کن،کردی تحلیل سیدعلی کینه در توجیه تجاوز روسیه به اوکراین به صرف آنکه ناتو روسیه را تحریک کرده بنابراین روسیه حق دارد ب اوکراین تجاوز کند درست مثل آن است که بگوییم صدام حق داشت به ایران تجاوز کند چون انقلابیون خمینی به طریق یا روشهایی صدام را با قصد صدور انقلاب به عراق تحریک کرده بودند!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حملات هوایی اسرائیل به مرکز وابسته به حماس در غزهجنگنده‌های اسرائیل بامداد شنبه 28 خرداد مرکز «صلاح الدین» وابسته به «حماس» در غزه را هدف چندین حمله هوایی قرار دادند.خبرنگار «العربیه» گزارش داد نیروهای دیگر بهانه نبود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جنگ در اروپا؛ ناتو: جنگ اوکراین ممکن است «سال‌ها» به طول انجامدسرهی هایدای، فرماندار نظامی استان لوهانسک که دو شهر کلیدی آن هم اکنون در آستانه سقوط قرار گرفته می‌گوید باید برای روبرو شدن با «بدترین شرایط» آماده شد. بیشتر بخوانید🔽 ناراحتی از پایگاه بودن؟ چی با ارزش تر از این؟ پولشو بخوای هم میدیم! اما میتونی پایگاه هم نباشی که خیلیا با قلبشون هستن انشاءالله که نیست ونابود می‌شود نافرمانان الله
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاهش تحویل گاز روسیه؛ آلمان مجبور به استفاده بیشتر از زغال‌سنگ شددر پی نصف شدن تحویل گاز شرکت گازپروم روسیه به آلمان، این کشور اعلام کرد که مصرف گاز در بخش نیروگاه‌های برقی را محدود می‌کند. روبرت هابک وزیر اقتصاد آلمان روز یکشنبه ۲۹ خرداد... اینقدر که اروپا و جهان دنبال بمب اتم و کشت وکشتار هستن اگه دنبال گرفتن انرزی از اتم بودن الان چاهای نفت باید پلمب می شد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

روسیه بزرگترین صادرکننده نفت به چین شدروسیه بزرگترین صادرکننده نفت به چین شد صادرات نفت روسیه به چین در ماه مه نسبت به مدت مشابه سال میلادی گذشته، ۵۵ درصد افزایش پیدا کرد و عربستان سعودی را به عنوان بزرگترین صادرکننده، کنار زد این برل‌های مرمری، هدیه به بیت رهبری.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »