وزیر خانواده آلمان: واکسیناسیون باید از ۱۸ سالگی اجباری شود | DW | 20.02.2022

01/12/1400 05:30:00 ب.ظ

وزیر خانواده آلمان می‌گوید، با وجود کاهش موارد ابتلا به کرونا در این کشور واکسیناسیون باید برای بزرگسالان اجباری شود. به گفته او، تنها با مصونیت‌زایی می‌توان با 'جهش‌های خطرناک' این ویروس مبارزه کرد.

وزیر خانواده آلمان می‌گوید، با وجود کاهش موارد ابتلا به کرونا در این کشور واکسیناسیون باید برای بزرگسالان اجباری شود. به گفته او، تنها با مصونیت‌زایی می‌توان با 'جهش‌های خطرناک' این ویروس مبارزه کرد. وزیر خانواده آلمان می‌گوید، با وجود کاهش موارد ابتلا به کرونا در این کشور واکسیناسیون باید برای بزرگسالان اجباری شود. به گفته او، تنها با مصونیت‌زایی می‌توان با"جهش‌های خطرناک" این ویروس مبارزه کرد.

او به روزنامه"بیلد ام زونتاگ" گفته است: «ما بسیار تلاش کردیم تا مردم را از طریق کمپین‌ها و تسهیل‌ واکسیناسیون جذب کنیم. اما اکنون به آخر خط رسیده‌ایم.»

چندی است که شمار ابتلای روزانه به کرونا در آلمان رو به کاهش گذاشته و همراه با آن شاخص ابتلا به کرونا نیز روندی نزولی سیر می‌کند. این شاخص میانگین موارد ابتلا به این ویروس طی هفت روز در هر ۱۰۰هزار نفر را نشان می‌دهد.

اما وزیر خانواده آلمان معتقد است که این سیر کاهش‌یابنده نمی‌تواند دلیلی برای کم‌توجهی به واکسیناسیون باشد. مؤسسه روبرت کخ روز شنبه ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) از کاهش شاخص ابتلا به کرونا در بازه زمانی ۲۴ ساعته خبر داد. headtopics.com

قرار است در ماه مارس مجلس آلمان طرح‌های مربوط به واکسیناسیون اجباری را به بحث بگذارد. از جمله مسائل مورد بحث حداقل سن برای الزام واکسیناسیون خواهد بود. تشدید مقررات کرونا در روزهای پایان سال، اعتراضات گسترده‌ای را دامن زده است. دوشنبه ۲۷ دسامبر، اولین روز پس از تعطیلات کریسمس، شهرهای مختلف ایالت مکلنبورگ فورپومرن، در شمال شرقی آلمان صحنه تظاهرات ۱۵ هزار نفر بودند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتندلحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ مقامات ارشد ارتش اوکراین به دنبال گلوله‌باران به پناهگاه رفتند بیشتر بخوانید🔽 نظر به تجربه از دیدگاه ذهنی و عملی طرف امپریالیسم را گرفتن به نفع هیچ یکی از کشور های اروپایی نبوده و نخواهد بود.. تجربه نشان داده است.

لحظه به لحظه با بحران اوکراین؛ ماکرون تا ساعاتی دیگر با پوتین گفتگو می‌کندآمریکا با تکرار ادعای خود تاکید می‌کند که «هر لحظه» احتمال حمله روسیه به اوکراین وجود دارد. به گفته واشنگتن روسیه ۱۵۰ هزار نظامی خود را در مرز با اوکراین مستقر کرده است. ماییدن گارو بابا 🙄 هی حمله میکنه، نه نمیکنه! ماکرون همین چند روز پیش با پوتین دیدار و گفتگو کرد!

دیدارهای دوجانبه وزیر خارجه قطر با بلینکن و امیرعبداللهیان

وزیر دفاع آمریکا: 4500 سرباز برای مقابله با شرایط اضطراری در لهستان مستقر کردیملوید آستین، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که کشورش 4500 سرباز برای مقابله با هر گونه شرایط اضطراری در لهستان مستقر کرده است.آستین که جمعه 18 فوریه در یک نشست

روند پیوستن به ناتو؛ آیا عضویت اوکراین در این پیمان نظامی ممکن است؟ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور فعلی اوکراین طی ماه جاری بارها اعلام کرد که تمایل کشورش برای عضویت در ناتو به قوت خود باقی است و در قانون اساسی این کشور نیز بر آن تاکید شده است.

دیدار وزیر خارجه با همتایان آلمانی،هلندی،قطری،هندی و بوسنیایی خودوزیر امور خارجه کشورمان با وزیران امور خارجه آلمان، هلند، قطر ،هند و بوسنی به صورت جداگانه دیدار و رایزنی کرد .