وزیر کشور فرانسه: ترکیه در امور داخلی ما دخالت می‌کند

07/08/1399 01:01 ق.ظ

وزیر کشور فرانسه: ترکیه در امور داخلی ما دخالت می‌کند بیشتر بخوانید🔽

دولت فرانسه می‌گوید اقدامات امنیتی در مراکز مذهبی این کشور را تشدید می‌کند. این اقدام پس از تنش‌های رخ داده در ماجرای سر بریدن یک معلم فرانسوی از سوی یک اسلامگرای افراطی صوت می‌گیرد.ساموئل پتی معلم تاریخ یک مدرسه در حومه پاریس ۱۶ اکتبر بعد از آنکه کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را در کلاس درس آزادی بیان خود به نمایش گذاشته بود، از سوی عبدالله یزیدویچ، جوان ۱۸ ساله مسلمان سر بریده شد.

ساموئل پتی معلم تاریخ یک مدرسه در حومه پاریس ۱۶ اکتبر بعد از آنکه کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را در کلاس درس آزادی بیان خود به نمایش گذاشته بود، از سوی عبدالله یزیدویچ، جوان ۱۸ ساله مسلمان سر بریده شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

عجب کشفی.واسه همینم چرخ دنیا نمی چرخه. ترکیه و اردوغان گوه زیادی میخوره انگار دولت‌های بزرگ جهان قراره دست از سر ما بردارند و لولوی منطقه بشه ترکیه. بعدش هم بعد از قرن‌ها، استانبول رو پس بگیرند و دوباره بکنندش کنستانتینوپل.

رهبر شورای مسلمانان فرانسه: مسلمانان در این کشور تحت فشار نیستندمحمد موسوی، رهبر شورای مسلمانان فرانسه، در واکنش به سخنان اردوغان مبنی بر بایکوت محصولات فرانسوی، از هم دینی ها خود خواست منافع ملی را در اولویت قراردهند. بقیه مسلمانان جهان تحت فشارند.. وقتی رفتند فرانسه دیگه تحت فشار نیستند تا آزادانه سر ببرند!! پس کاه و یونجه شون زیاد شده زتدگی راحت و آروم به این وحوش نیومده جنبه زندگی تو اروپا رو نداری هررری عربستان کنار قبر خود محمد و بتکده الله عین سگ زندگی کن اعترافات اجباری، سمن ها کی به این دست اعترافات اجباری اعتراض می کنند؟ یا شاید سمن ها نهادهایی در واقع خصولتی هستند؟

فوت ۳۳۷ بیمار کرونایی در شبانه روزگذشته در کشور/ شناسایی ۵۹۶۰ بیمار جدیدفوت ۳۳۷ بیمار کرونایی در شبانه روزگذشته در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۵۹۶۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۳۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۷۴۸۵۶ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۵۹۲۵۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۲۹۵۳ نفر

تداوم جو پایدار و آلودگی هوا در کشور تا نیمه آبان ماهتداوم جو پایدار و آلودگی هوا در کشور تا نیمه آبان ماه سازمان هواشناسی: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده تا نیمه آبان ماه در کشور با جو پایدار و آلودگی هوا مواجه هستیم اما انتظار می‌رود که پس از آن نفوذ سامانه‌های بارشی به مناطق مختلف ایران بیشتر شود.

ابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور/روند صعودی بیماری در ۱۵ استانابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور روند صعودی بیماری در ۱۵ استان بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، در هفته منتهی به ۲ آبان ماه موارد ابتلا و مرگ‌ومیر در کشور بالا و روند نیز مختصری صعودی شده است. من برای مردم حمایت می کنم. اصلاح طلب مصدقی هزار جور حرف درست می کند. ساوجبلاغو دهاتای اطراف سیستان و بلوچستانو تعطیل کنن، آمار میاد پایین فقط میشه گفت: یا چسین_سیدالنفهما اتحاد_برای_نوید

کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشورکاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از حاکمیت جو پایدار در بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت: دمای هوا طی هفته جاری بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد در برخی مناطق کاهش می‌یابد.

شیوع بالای مسمومیت‌های دارویی در کشور / داروهای اعصاب و روان در راس موارد مسومیت زاسازمان غذا و دارو: *مسمومیت دارویی در کشور شیوع بالایی دارد *داروهای اعصاب و روان در راس داروهایی که منجر به مسمومیت می‌شوند *۸۰ درصد مسمومیت‌های دارویی تعمدی است *طی ۸ سال اخیر رفته رفته تعداد موارد مرگ ناشی از مسمومیت‌های دارویی در حال افزایش بوده است اصلاح طلب مصدقی از تهران تاخارج کشور دشمن من است. مدرک من راگیر انداخت. تهمتها و ازارها ادامه دارد. من از سپاه و اقای رییسی می خواهم به پرونده ی من رسیدگی بشود. من نگران خانواده ام هستم. میشه نتیجه گرفت این ۸۰ درصد مسمومیت های دارویی که تعمدی است،خودکشی بوده؟ 40 میلیون حق وکالت اولیه دادم و 12 میلیون برای هتل و هواپیما دادم به یک خانم وکیل از اصفهان رفته تهران. به پرونده ی من چند ماه پیش رسیدگی کند. گفته بقیه اش راهم بعد می گیرد. به کار من هنوز رسیدگی نشده در قوه ی قضاییه اقای رییسی

دولت فرانسه می‌گوید اقدامات امنیتی در مراکز مذهبی این کشور را تشدید می‌کند. این اقدام پس از تنش‌های رخ داده در ماجرای سر بریدن یک معلم فرانسوی از سوی یک اسلامگرای افراطی صوت می‌گیرد.

ژرار درمننن، وزیر کشور فرانسه می‌گوید این کشور بعد از تنش‌های رخ داده در روزهای اخیر، در معرض خطر بالای وقوع حمله تروریستی قرار دارد.

ساموئل پتی معلم تاریخ یک مدرسه در حومه پاریس ۱۶ اکتبر بعد از آنکه کاریکاتورهایی از پیامبر اسلام را در کلاس درس آزادی بیان خود به نمایش گذاشته بود، از سوی عبدالله یزیدویچ، جوان ۱۸ ساله مسلمان سر بریده شد.

پلیس فرانسه خواهان افزایش سطح امنیتی در اماکن مذهبی در هفته‌های آتی است. پلیس می‌گوید تهدیدات آنلاین از سوی گروه‌های اسلام‌گرای افراطی علیه مسیحیان و مسلمانان میانه‌رو افزایش یافته است.

ژرار درمنن، وزیر کشور فرانسه روز سه‌شنبه ۲۷ اکتبر، در گفتگو با رادیو اینتر فرانس اعلام کرد که «تهدیدات ترویستی افزایش یافته و دلیل آن دشمنان زیادی است که این کشور در داخل و خارج با آن رو به رو است.»

آقای درمنن بار دیگر تاکید کرد برنامه خود را برای از بین بردن گروه‌های مسلمانی که در پی ترویج دیدگاه‌های رادیکال و خطرناک هستند، پی می‌گیرد. او همچنین اضافه کرد باید با گروه‌هایی که بودجه‌های کلانی از خارج کشور برای ترویج چنین ایده‌های خطرناکی دریافت می‌کنند، برخورد شود. وزیر کشور فرانسه همچنین کشورهای ترکیه و پاکستان را به دخالت در امور داخلی فرانسه متهم کرد.

درمنن در ادامه افزود: «نبرد علیه ایدئولوژی اسلام‌گرایانه وجود دارد و ما نباید در این مسیر عقب نشینی کنیم.»

اردوغان: از ملت ترکیه می‌خواهم دیگر کالای فرانسوی نخرند

بعد از ماجرای قتل فجیع معلم فرانسوی و اظهارات امانوئل ماکرون در خصوص لزوم ممانعت از نفوذ دیدگاه‌های افراط‌گرایانه اسلامی در فرانسه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی تند، به شدت از رئيس جمهوری فرانسه انتقاد و به او توصیه کرده بود که «برای تست سنجش عقل» به پزشک مراجعه کند.

از آن زمان تنش‌ها میان ترکیه و فرانسه بالا گرفته و رهبران کشورهای اروپایی نیز با حمایت از پاریس، حملات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه علیه امانوئل مکرون را «افترا» توصیف کردند.

تنش‌های میان ترکیه و فرانسه در ماه‌های اخیر بر سر مووضعات گسترده‌ای چون یونان، قبرس، لیبی و منازعه قره‌باغ شدت گرفته است و ماجرای قتل فجیع معلم تاریخ در حومه پاریس، به تازه‌ترین موضوع اختلافی میان فرانسه و ترکیه بدل شده است.