وزیر خارجه پاکستان: ایران و عربستان خواهان مصالحه هستند | DW | 16.10.2019

24/07/1398 08:46 ب.ظ

وزیر امور خارجه پاکستان گفته است که ایران و عربستان سعودی نشان می‌دهند که قصد دارند اختلافات میان خود را از راه دیپلماسی حل کنند. نخست وزیر پاکستان به تازگی با سران هردو کشور دیدار کرده است.

وزیر امور خارجه پاکستان گفته است که ایران و عربستان سعودی نشان می‌دهند که قصد دارند اختلافات میان خود را از راه دیپلماسی حل کنند. نخست وزیر پاکستان به تازگی با سران هردو کشور دیدار کرده است.

شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان، روز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) گفت شواهدی در دست است که نشان می‌دهند که ایران و عربستان سعودی مایلند اختلافات میان خود را از راه گفت‌وگو حل کنند.

وزیر خارجه پاکستان توضیح بیشتری نداد اما موضع آشتی‌جویانه دو کشور را نتیجه سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به ایران و عربستان دانست.

ادامه مطلب:
dw_persian »

دشمنی حکومت جاهلیت فرقه وهابی و سلفی اعراب و عربستان باحکومت جاهلیت فرقه فارسیسم شئونیزم پانفارسی ایران، پدری و فرزندیست.این دو کشور برای غارت ایرانیان و منطقه و فریب جهانیان، قراردادی بنام 'قرآن' دارند. ابلهانند دشمنی ذهنی حکومت ایران و عربستان را باور کنند. چی بگیم؟ بگیم خوبه، میگن بده. بگیم بده ، میگن خوبه. خدا بخیر کنه. همین

وزیر خارجه پاکستان: سوء تفاهم‌ها میان ایران و عربستان باید رفع شودوزیر خارجه پاکستان: سوء تفاهم‌های میان ایران و عربستان باید رفع شود برخی عوامل نمی‌خواهند امت اسلامی را در منطقه به شکلی متحد و در صلح ببینند

گفت‌وگوی تلفنی رئیس جمهور عراق و وزیر امور خارجه آمریکا

وزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کردوزیر خارجه آمریکا در مورد حمله ترکیه به شمال سوریه با رئیس جمهوری عراق گفت‌وگو کرد ترکیه اعضای پ‌ک‌ک را یک گروه تروریستی می‌داند و می‌گوید که این عملیات با هدف مقابله با تروریسم و ایجاد یک منطقه حائل امن در امتدادهای مرزهای مشترک دو کشور انجام می‌شود مثلا با این توضیح میخواهید چی را توجیه کنید از نظر هر انسان آزاده ای ترکیه یه کشور فاشیستی و نژادپرسته واردوغان یه دیکتاتور و جانی بلفطره روسیه,باتوان موشکی به ایران میداند حکومتی بدون تدبیر دارد,طعمه های لازم برای اعمال قدرت و حاکمیت روسیه یکی یکی جور می کند,سوریه و عربستان و امارات و..ومناسبات تجاری امریکا بااین کشورها کم رنگ می کند تادرمسیر رشد و توسعه مانند ژاپن و کره قرار نگیرند بازار خوبی برای روس واروپاباشند

بررسی دلایل سفر مشاور نخست وزیر ژاپن به ایران/ تا زمان تغییر در مواضع آمریکا امکان کاهش تنش وجود ندارد/ چیزی کمتر از خواست ایران ما را برای آغاز مذاکرات تشویق نمی‌کندیک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت:‌ در آمریکا یک جریانی وجود دارد مبنی بر اینکه در ازای اجازه آمریکا به برخی کشورها برای معافیت از تحریم‌ها و خرید نفت ایران، کشورمان با ایالات متحده وارد گفت‌وگو شود که البته این پیشنهاد و تفکر نیز بصورت صریح از سوی تهران چه در سفر رئیس‌جمهور به نیویورک و چه پیش و پس از آن پاسخ داده شد.

دو وزارتخانه و سه وزیر دولت اردوغان تحریم شدندآمریکا به‌منظور اعمال فشار بر دولت ترکیه، بر سر عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، مجموعه تحریم‌هایی را علیه آنکارا وضع کرده است. درباره این تصمیم دولت ترامپ بیشتر بخوانید:

وزیر دفاع آمریکا با اعضای ناتو برای اقدام علیه ترکیه گفت و گو می‌کندوزیر دفاع آمریکا با اعضای ناتو برای اقدام علیه ترکیه گفتگو می‌کند وزیر دفاع آمریکا اقدام نظامی ترکیه در سوریه را اقدامی «غیرمسئولانه» و «غیرضروری» توصیف کرد که ماموریت ائتلاف علیه داعش را تضعیف کرده و باعث آزادی بسیاری از زندانیان خطرناک داعشی شده است آقای ترامپ اقدام یک جانبه امریکا در مناقشات بین المللی رامناسب کشور امریکا نمیداند وتا میتواندمیخواهد ازجان سربازانش حفاظت کند.ایشان برای حل مناقشات بین المللی از فراخوان و‌کمک بین المللی مثل ناتو‌ اتحادیه عرب اقدام میکند . این میتواند یک روشی برای تبلیغات انتخاباتی خودش باشد . کس میگه، ترامپ همه حرفا رو زد😂هر کسخلی امیدش به غربه خدا شفاش بده، البته بجز جمهوری قجری-مصدقی خمینی که غرب همیشه پشتش بوده تا دسته