وزیر خارجه عمان پس از ۲۳ سال با تصمیم سلطان جدید تغییر کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه عمان پس از ۲۳ سال با تصمیم سلطان جدید تغییر کرد جزئیات بیشتر🔽

سلطان جدید عمان از ماه ژانویه جانشین سلطان قابوس شد که به مدت ۵۰ سال زمام امور را در عمان به دست داشت و بعد از تحمل یک دوره طولانی بیماری درگذشت. بدر البوسعیدی جانشین یوسف بن علوی در مقام وزیر خارجه شده است. یوسف بن علوی، دیپلمات کهنه کار از سال ۱۹۹۷ تاکنون به عنوان وزیر خارجه عمان فعالیت کرده بود.

او در ماه ژوئن ۱۹۷۹ در حالی که معاون وزیر خارجه عمان بود به تهران سفر کرد تا از پایبندی حکومت جدید ایران به توافق های پیشین اطمینان حاصل کند. با این حال فضای انقلابی ایران باعث شد تا او دست خالی به کشورش بازگردد و سطح روابط دو کشور به کاردار کاهش یابد.عمان با این حال در سال های اخیر یکی از واسطه های اصلی گفتگو بین ایران و غرب بوده است.

سلطان هیثم تاکید کرده است که رویکرد مستقل کشورش در زمینه سیاست خارجی را ادامه خواهد داد. عمان در سال های گذشته حاضر به عضویت در ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در جنگ یمن نشد و با عربستان و چند کشور دیگر عربی نیز برای تحریم قطر همراهی نکرد.یوسف بن علوی روز دوشنبه تلفنی با همتای اسرائیلی خود گفتگو کرده بود. این تماس تلفنی تنها چند روز پس از اعلام توافق امارات عربی متحده و اسرائیل برای عادی سازی روابط دوجانبه انجام شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر اطلاعات اسرائیل: انتظار می‌رود بحرین و عمان نیز برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارند🔺وزیر اطلاعات اسرائیل: انتظار می‌رود بحرین و عمان نیز برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل گام بردارند ⚡️وزیر اطلاعات اسرائیل گفت که بحرین و عمان می‌توانند کشورهای بعدی که مسیر امارات را برای رسمی کردن روابط خود با اسرائیل طی می‌کنند، شناخته شوند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر اطلاعات اسرائیل: سودان، بحرین، مراکش، و عمان نیز احتمالا راه امارات را در پیش می‌گیرندوزیر اطلاعات اسرائیل: سودان، بحرین، مراکش، و عمان نیز احتمالا راه امارات را در پیش می‌گیرند به گزارش بلومبرگ، الی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل، گفت که توافق اسرائیل با امارات متحده عربی «یک تابو را شکست.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

توضیح وزیر نفت درباره محموله‌های توقیفی از سوی آمریکاتوضیح وزیر نفت درباره محموله‌های توقیفی از سوی آمریکا: نه کشتی و نه محموله‌ها متعلق به ایران نیست این محموله‌ها شامل بنزین فروخته‌شده ایران به ونزوئلا بوده آمریکا نه اموال ایران، بلکه اموال ونزوئلا را توقیف کرده آمریکا بدنبال تهیه یک پیروزی برای خود است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز عملیات پاکسازی سواحل موریس از آلودگی نفتی ناشی از دو نیم شدن شناور ژاپنیعملیات پاکسازی ساحل ۱۵ کیلومتری جزیره موریس از آلودگی نفتی حاصل از دو نیم شدن نفت‌کش ژاپنی با مشارکت نیروهای داوطلب محلی و بین ‌المللی و همکاری سازمان‌های حامی محیط زیست ادامه دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آغاز عملیات پاکسازی سواحل موریس از آلودگی ناشی از دو نیم شدن شناور ژاپنیعملیات پاکسازی ساحل ۱۵ کیلومتری جزیره موریس از آلودگی نفتی حاصل از دو نیم شدن کشتی ژاپنی با مشارکت نیروهای داوطلب محلی و بین ‌المللی و همکاری سازمان‌های حامی محیط زیست ادامه دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پروازهای ترکیه به ایران و افغانستان از دو هفته دیگر از سرگرفته می‌شودپروازهای شرکت‌های هواپیمایی ترکیه به ایران و افغانستان از ابتدای سپتامبر(یازدهم شهریور) از سر گرفته می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »