وزیر خارجه انگلیس: قصد استعفا ندارم

10/06/1400 07:25 ب.ظ

وزیر خارجه انگلیس در واکنش به انتقادات به دلیل افغانستان اعلام کرد قصد استعفا از پستش را ندارد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس در کنفرانس خبری اظهار کرد: تمایل داریم حضور دیپلماتیک در افغانستان داشته باشیم اما در حال حاضر به دلیل امنیتی غیرممکن است.وزیر خارجه انگلیس در یک جلسه کمیته پارلمانی گفت: ارزیابی سازمان اطلاعات اشاره داشت کابل احتمالا امسال ساقط نخواهد شد.

وزیر خارجه انگلیس در یک جلسه کمیته پارلمانی گفت: ارزیابی سازمان اطلاعات اشاره داشت کابل احتمالا امسال ساقط نخواهد شد. او از خروج انگلیس از افغانستان پس از تسلط طالبان بر اکثر مناطق افغانستان که سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بود، دفاع کرد.

راب در جلسه فوق‌العاده کمیته امور خارجی مجلس عوام انگلیس تصریح کرد: فرضیه محوری این بود که با عقب‌نشینی نیروها تا پایان اوت ما شاهد نابسامانی سریع در این نقطه باشیم اما احتمال سقوط کابل طی امسال را نمی‌دادیم.

او اضافه کرد: این به آن معنی نیست که ما طرح احتیاطی یا طرح خروج یا محک زدن فرضیه‌های دیگر را نداشتیم. برای توضیح این مساله در نشست گسترده بین کشورهای ائتلاف ناتو شرکت کردم. راب همچنین اعلام کرد بعد از این جلسه به کابل می‌رود. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

وزیر خارجه آمریکا حمله اخیر پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه ابها در عربستان را محکوم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. کشتی،نابودشون کردی برای حوثی ها اینقدر خشونت لازم نیست اندازه خایه خاله بایدن تحمل اینهمه خشونت و بی رحمی رو نداره اون خایه ترامپ رو نگاه نکن تو هم هیکل پمپئو رو نداری ناز نازی محکوم کن تا جونت دربیاد خاک بر سر امریکا ک فقط بلده محکوم کنه خب ماهم رژیم منحوس محکوم کردیم کدوم کشور یا سازمان ملل ب ماگوش کردند

وزیر خارجه ایران: اتلاف وقت در مذاکرات وین را نمی‌پذیریمحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، با اشاره به مذاکرات متوقف شده اتمی در وین گفت که ایران خواستار تغییر رویکرد دیگر طرف‌های مذاکره‌کننده است و اتلاف خوب کاری میکنی!

وزیر اطلاعات به دیدار رئیس قوه قضائیه رفترئیس قوه قضائیه، وزارت اطلاعات را نهادی متعلق به نظام و انقلاب اسلامی دانست و با تأکید بر لزوم پایبندی ضابطان به قانون و اخلاق، گفت: رفتار ضابطان با مردم و کسانی که در معرض اتهام قرار می گیرند، در افزایش رضایتمندی و اعتماد عمومی به نظام تأثیر دارد. برای گرفتن فتوی برای ترور و کشتن مخالفان دز ایران و در خارج .

شورای امنیت بدون اشاره به ایجاد «منطقه امن» از طالبان خواست به تعهدش پایبند باشدشورای امنیت سازمان ملل متحده روز دوشنبه ۳۰ اوت (۸ شهریور) به قطعنامه‌ای رای داد که در آن از طالبان خواسته شده است تا به تعهدش مبنی بر تامین امنیت غیرنظامیانی که به دنبال خروج از افغانستان هستند عمل کند. در این قطعنامه به ایجاد «منطقه امن» که جزو درخواست فرانسه بود اشاره‌ای نشده است. فرار امریکای ابرقدرت امشب از کابل فرقی با گریختن اشرف غنی نداشت. 😔

سخنگوی طالبان: با تشکیل حکومت اسلامی هیچ گروهی نباید به نام اسلام دست به حمله بزندسخنگوی طالبان و حکومت در حال تشکیل امارت اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با یورونیوز ضمن «بسیار دلخراش» توصیف کردن حمله خونین هفته گذشته به فرودگاه کابل، نیروهای آمریکایی را مقصر اصلی رخداد آن معرفی کرد. در حضور خدا دروغ گفتن بس است مگه می شه تروریستهای وحشی ها لطافت مسلمان واقعی اسلام واقعی داشته باشید ۴۳ سال جمهوری شیطانی ایران اصل پدر خوانده تروریستهای وحشی ها رو داریم اینها مسلمان نیستند اسلام رو هم قبول ندارند زندان ها بیمارستان قبرستان ها رو رکورد جهانی زدند طالبان وحشی خمینی گور به گور شده هم حرف های مشابه زد. مگر این جاکشا نبودند چند ماه پیش کودکان بی‌گناه دبستانی را تکه تکه کردند‍؟ سگ برینه توی اون حکومت اسلامی بیشرف قرمساق

وزیر خارجه آمریکا: طالبان را نسبت به تعهداتش مسئول می‌دانیم؛ قابلیت مبارزه با تروریسم را در منطقه حفظ می‌کنیمصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. تعهداتش؟ جالبه پس مجوز حمله و یورش به افغانستان رو خودتون صادر کردید که به حکومت جاعش داعش و طلبان و ملاها رسمیت بدهید و منطقه را از چیزی که بود نا امن تر کنید و حکومت_اسلامی بار دیگر دنیا را به گند بکشه ننگ بر بایدنیسم قابلیت شما فقط ایجاد تروریسته زارت

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس در کنفرانس خبری اظهار کرد: تمایل داریم حضور دیپلماتیک در افغانستان داشته باشیم اما در حال حاضر به دلیل امنیتی غیرممکن است.

وزیر خارجه انگلیس در یک جلسه کمیته پارلمانی گفت: ارزیابی سازمان اطلاعات اشاره داشت کابل احتمالا امسال ساقط نخواهد شد.

او از خروج انگلیس از افغانستان پس از تسلط طالبان بر اکثر مناطق افغانستان که سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها بود، دفاع کرد.

راب در جلسه فوق‌العاده کمیته امور خارجی مجلس عوام انگلیس تصریح کرد: فرضیه محوری این بود که با عقب‌نشینی نیروها تا پایان اوت ما شاهد نابسامانی سریع در این نقطه باشیم اما احتمال سقوط کابل طی امسال را نمی‌دادیم.

او اضافه کرد: این به آن معنی نیست که ما طرح احتیاطی یا طرح خروج یا محک زدن فرضیه‌های دیگر را نداشتیم. برای توضیح این مساله در نشست گسترده بین کشورهای ائتلاف ناتو شرکت کردم.

راب همچنین اعلام کرد بعد از این جلسه به کابل می‌رود.

روزنامه‌های انگلیسی قبلا تاکید کرده بودند، وزیران دولت و مسؤولان دولت انگلیس وزارت خارجه را به اهمال کاری در نحوه خروج از افغانستان متهم کردند و مدعی شدند، حدود 9000 تن که می‌توانستند خارج شوند همچنان در آنجا در محاصره خواهند بود.