وزیر امورخارجه سوئیس به اصفهان رفت

15/06/1399 10:30:00 ق.ظ

ایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس با ورود به ایران در ساعات آغازین روز شنبه برای انجام سفر کوتاهی راهی اصفهان شد. - خبرگزاری آناتولی

ایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس با ورود به ایران در ساعات آغازین روز شنبه برای انجام سفر کوتاهی راهی اصفهان شد. - خبرگزاری آناتولی 05.09.

2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی ایگنازیو کاسیس، وزیر امورخارجه سوئیس با ورود به ایران راهی اصفهان شد تا روز یکشنبه در تهران جلسات و دیدار خود را آغاز کند. همچنین روز گذشته، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران درباره برنامه سفر وی توضیح داد: برنامه دیدارهای وزیر خارجه سوئیس با رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقامات عالیرتبه کشورمان نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه انجام خواهد شد.

خطیب زاده در مورد محورهای اصلی مذاکرات وزیر خارجه سوئیس در تهران تاکید کرد: محورهای اصلی مذاکرات و دیدارهای ایشان، رایزنی و تبادل نظر در مورد موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی و همچنین موضوعات مربوط به کانال مالی سوئیس خواهد بود.

وی افزود: ما در عین حال به دلیل برخی اقدامات مخرب ایالات متحده در قبال این کانال مالی، به نیات آمریکا تردید جدی داریم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است

گزارشی درباره اهمیت 'خدمات خوب سوئیس به ایران' | DW | 04.09.2020قرار است ایگناتسیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس روز شنبه ۱۵ شهریور (پنجم سپتامبر) در راس یک هیات بلندپایه برای یک دیدار رسمی سه‌روزه به تهران برود. به گفته وزارت امور خارجه سوئیس، بهانه این سفر بزرگداشت صدمین سالگرد حضور دیپلماتیک سوئیس در ایران است.

اهداف سفر وزیر امورخارجه سوییس به تهران از زبان سخنگوی وزارت امورخارجهسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت:‏ محمد جواد ظریف روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه در تهران میزبان «ایگنازیو کاسیس»، وزیر امور خارجه سوییس و هیئت همراه وی خواهد بود.

واکنش وزیر دفاع ترکیه به اظهارات اخیر مقامات فرانسهواکنش وزیر دفاع ترکیه به اظهارات اخیر مقامات فرانسه

بازگشت مجدد وزیر کشور تعلیق شده لیبیفتحی باشاغا، وزیر کشور لیبی که هفته گذشته برای تحقیقات اداری از فعالیت‌هایش تعلیق شده بود مجددا به کار خود بازگشت. - خبرگزاری آناتولی

نخست وزیر بریتانیا در لندن با جرد کوشنر دیدار کرد؛ روند صلح خاورمیانه، محور اصلی گفت‌و‌گوهانخست وزیر بریتانیا در لندن با جرد کوشنر دیدار کرد؛ روند صلح خاورمیانه، محور اصلی گفت‌و‌گوها بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز به این جلسه ملحق شد. دفتر نخست وزیری بریتانیا حضور آقای جانسون در این جلسه را تایید کرد.