وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست جی-٧ با همتایان ژاپنی، ایتالیایی و استرالیایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد

21/09/1400 03:51 ق.ظ

🔺 وزیر خارجه آمریکا در حاشیه نشست جی-٧ با همتایان ژاپنی، ایتالیایی و استرالیایی خود دیدار و گفت‌وگو کرد ▪️نشست دو روزه وزرای خارجه گروه-٧ از روز شنبه ٢٠ آذر در لیورپول بریتانیا آغاز شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده، روز شنبه ٢٠ آذر و در حاشیه نخستین روز نشست گروه جی-٧ به میزبانی بریتانیا، با همتایان ژاپنی، ایتالیایی، و استرالیایی خود دیدارهایی دوجانبه داشت آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، شنبه ٢٠ آذر و در حاشیه نخستین روز نشست گروه جی-٧ به میزبانی بریتانیا، با همتایان ژاپنی، ایتالیایی، و استرالیایی خود دیدارهای دوجانبه برگزار کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده، بلینکن و هایاشی یوشیماسا، وزیر امور خارجه ژاپن، «اهمیت حیاتی اتحاد آمریکا و ژاپن برای ترویج صلح، امنیت، و رفاه در منطقه اقیانوس هند-آرام را به بحث گذاشتند.»

آقای بلینکن در حساب توییتر خود در مورد این دیدار نوشته است انتظار می‌رود همکاری‌های واشنگتن و توکیو در زمینه کووید-١٩، بحران اقلیمی، و شماری از دیگر مسائل مهم تعمیق یابد. نگرانی مشترک درباره افزایش تحرکات نظامی روسیه در مرز با اوکراین، حمایت از حاکمیت، استقلال، و تمامیت ارضی اوکراین، تاکید بر لزوم تنش‌زدایی توسط روسیه و بازگشت مسکو به دیپلماسی از محورهای اصلی گفت‌وگوهای آنتونی بلینکن و همتای ایتالیایی‌اش لویجی دی مایو بودند.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده، دیپلمات ارشد دولت پرزیدنت بایدن و ماریس پاین، وزیر خارجه استرالیا، طی دیدار خود در حاشیه نشست گروه جی-٧ در لیورپول، درباره مسائلی همچون تعمیق اتحاد دو کشور و نیز لزوم تداوم دفاع متحدان از دموکراسی در سراسر جهان گفت‌وگو کردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

گزارش اینستاگرامی وزیر امور خارجه از دیدار اخیرش با تعدادی از مراجع تقلید در قموزیر امور خارجه کشورمان که روز گذشته به قم سفر کرده بود ، در صفحه اینستاگرام خود گزارشی از این سفر و دیدارش با تعدادی از مراجع تقلید منتشر کرد . این فسیلهای که یک عمرفقط به فکرزیرشکم وشکم خودشون بودند .چی میدانند نیاز امروزکشور وجوان چی هست؟ یارو خوابه؟ یا تو چرته؟ این که مرده که

نشست وزیران خارجه گروه ۷؛ ایران، روسیه و چین در محور گفتگوها قرار گرفتندوزیر خارجه بریتانیا هشدار داده که گفتگوهای وین «آخرین بخت ایران» برای توافق بر سر احیای برجام است. ارتش قهرمان وطن، طالبان که حمله کرد از ۲پاسگاه مرزی فرارکردند!

وزیر بهداشت ترکیه: سویه اومیکرون در کشورمان نیز شناسایی شدوزیر بهداشت ترکیه: سویه اومیکرون در کشورمان نیز شناسایی شد

تاکید وزیر کشور بر ضرورت بهره‌گیری از راهکارهای علمی و تحقیقاتی در موضوع کاهش آلودگی هواوزیر کشور تاکید کرد: موضوع آلودگی هوا از مهم‌ترین چالش‌های کلانشهرهای کشور است و باید با استفاده از روش‌های علمی و فناورانه به سمت مدیریت این مساله در کشور برویم.

مذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟ پیشرفت در گفت‌وگوهای و توافق در وین در صورتی که آمریکا ذهنیت‌های پیشین را کنار بگذارد و به دنبال رسیدن به توافقی مبتنی بر برد-برد باشد در دسترس است JCPOA گزارش تسنیم: 👏👏👏🇮🇶🇱🇧🇸🇾🇦🇫🇨🇳🇹🇷🇵🇰🇮🇷👏👏👏 تیم مذاکره کننده باید با سرعت توافق رابه سرانجام برساند، در صورتیکه مذاکرات طولانی و فرسایشی شود ، همان بلایی که سر دولت قبل آمد ، تکرار خواهد شد. سردار سعید_قاسمی تنها بازی برد برد در جهان، همجنس بازی است.

اولیانوف: ایده های ایران در مذاکرات باید کاملا در نظر گرفته شودنماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین بر ضرورت پرداختن به ایده ها و مطالبات دولت جدید ایران در مذاکرات وین تاکید کرد. چرا این خبرا فقط در خبرگزاری شماست For several years, you Russians have used Iran as a tool to achieve your own interests against the West. Iran is no longer the Iran it used to be, it can defend its rights with full authority...! روسیه همیشه دقیقه نود جاخالی میده

چاپ

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، شنبه ٢٠ آذر و در حاشیه نخستین روز نشست گروه جی-٧ به میزبانی بریتانیا، با همتایان ژاپنی، ایتالیایی، و استرالیایی خود دیدارهای دوجانبه برگزار کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده، بلینکن و هایاشی یوشیماسا، وزیر امور خارجه ژاپن، «اهمیت حیاتی اتحاد آمریکا و ژاپن برای ترویج صلح، امنیت، و رفاه در منطقه اقیانوس هند-آرام را به بحث گذاشتند.»

آقای بلینکن در حساب توییتر خود در مورد این دیدار نوشته است انتظار می‌رود همکاری‌های واشنگتن و توکیو در زمینه کووید-١٩، بحران اقلیمی، و شماری از دیگر مسائل مهم تعمیق یابد.

نگرانی مشترک درباره افزایش تحرکات نظامی روسیه در مرز با اوکراین، حمایت از حاکمیت، استقلال، و تمامیت ارضی اوکراین، تاکید بر لزوم تنش‌زدایی توسط روسیه و بازگشت مسکو به دیپلماسی از محورهای اصلی گفت‌وگوهای آنتونی بلینکن و همتای ایتالیایی‌اش لویجی دی مایو بودند.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده، دیپلمات ارشد دولت پرزیدنت بایدن و ماریس پاین، وزیر خارجه استرالیا، طی دیدار خود در حاشیه نشست گروه جی-٧ در لیورپول، درباره مسائلی همچون تعمیق اتحاد دو کشور و نیز لزوم تداوم دفاع متحدان از دموکراسی در سراسر جهان گفت‌وگو کردند.

تعهد عمیق دو کشور به صلح و امنیت منطقه اقیانوس آرام-هند و بهبود اقتصادی از همه‌گیری کووید-١٩ از دیگر محورهای گفت‌وگوهای دو طرف بود.

نشست دو روزه وزرای خارجه گروه-٧ از روز شنبه ٢٠ آذر در لیورپول بریتانیا آغاز شده است. آنتونی بلینکن روز جمعه نیز با وزرای خارجه بریتانیا، فرانسه، و آلمان دیدارهایی دوجانبه داشت و طی آنها درباره طیفی از مسائل همچون اوکراین و برنامه اتمی ایران بحث و گفت‌وگو شد.