تاکید وزیر کشور بر ضرورت بهره‌گیری از راهکارهای علمی و تحقیقاتی در موضوع کاهش آلودگی هوا

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر کشور تاکید کرد: موضوع آلودگی هوا از مهم‌ترین چالش‌های کلانشهرهای کشور است و باید با استفاده از روش‌های علمی و فناورانه به سمت مدیریت این مساله در کشور برویم.

به گزارش ایسنا، احمد وحیدی در نشست کمیته برنامه عملیاتی مقابله با آلودگی هوای کلانشهرهای کشور که با حضور سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، منصوری، استاندار تهران، زاکانی، شهردار تهران و نمایندگان سایر دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: امروزه یکی از مهم‌ترین مشکلات کلانشهرهای کشور موضوع آلودگی هواست که باید در این خصوص از تمام ظرفیت‌های ممکن برای کاهش آلودگی و داشتن هوای پاک استفاده کنیم.

وحیدی با اشاره به این که نیازمند نگاهی جامع به موضوع آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور هستیم، گفت: مساله آلودگی هوا از دو منبع متحرک و ثابت سرچشمه می‌گیرد که باید برای این دو منبع راهکاری دقیق و عملیاتی داشته باشیم. در مساله آلودگی هوا بیشتر توجهات به منابع متحرک است که طبق سیاهه انتشار آلودگی هوا، سهم ۶۰ درصدی از عوامل آلودگی کلانشهرها از محل این منابع است که در این خصوص ضرورت دارد با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تولید وسایل نقلیه برقی در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین گفت: یکی دیگر از اقدامات این مرکز باید تعیین دقیق سهم آلاینده‌ها باشد و این که با یک برنامه همه‌جانبه به دنبال کنترل و رفع این پدیده در کلانشهرهای کشور باشیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش اینستاگرامی وزیر امور خارجه از دیدار اخیرش با تعدادی از مراجع تقلید در قموزیر امور خارجه کشورمان که روز گذشته به قم سفر کرده بود ، در صفحه اینستاگرام خود گزارشی از این سفر و دیدارش با تعدادی از مراجع تقلید منتشر کرد . این فسیلهای که یک عمرفقط به فکرزیرشکم وشکم خودشون بودند .چی میدانند نیاز امروزکشور وجوان چی هست؟ یارو خوابه؟ یا تو چرته؟ این که مرده که
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر اطلاعات: ایران با دست پر در مذاکرات حضور پیداکرده و از حقوق ملت دفاع می‌کندوزیر اطلاعات: *ایران با دست پر در مذاکرات حضور پیداکرده و از حقوق ملت دفاع می‌کند *کشور بین قدرت‌های جهانی می‌درخشد عمه ت می درخشد،مرتیکه آبرویی واسه ایران باقی نگذاشتید در سطح جهانی در حد بخاری که از عن بلند میشه تو دنیا اعتبار دارید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شاهد دادگاه حمید نوری: از دیدن کامیون‌های پر از جسد پاهایم می‌لرزید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سیاست وزارت علوم برای از سرگیری آموزش حضوری از ترم آتی/احیای فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکتریمعاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه سیاست کلی وزارت علوم برای نوع آموزش از ترم اینده ادامه آموزش ترکیبی(حضوری و مجازی) است، گفت: ما تقریبا براساس سیاستی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، در ستاد ازسرگیری آموزش حضوری دانشگاه ها بحث کردیم و قرار شد ترکیب حضوری و مجازی در دانشگاه ها همچنان وجود داشته باشد و تلاش ما و سیاست کلان مان این است که ترم آینده شرایط حضور حداکثری را فراهم کنیم و به سمت بازگشایی کامل دانشگاه ها حرکت کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید رییس‌جمهور بر لازم الاجرا بودن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی/ بکارگیری 'فارغ‌التحصیلانِ بیکار' به کشور کمک می‌کنددبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به تاکید رییس جمهور مبنی بر لازم الاجرا بودن مصوبات این شورا بیان کرد: رییس جمهور در صحن شورای عالی خطاب به دولت گفت که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم الاجراست و همه باید نسبت به اجرایی‌سازی آنها اهتمام داشته باشند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مشکل بزرگ کمبود پرستار در کشور / اجرای قانون تعرفه‌گذاری؛ مهم‌ترین درخواست پرستارانمعاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری ضمن تشریح مهم‌ترین خواسته پرستاران از نهادهای بالادستی و با اشاره به مشکل بزرگ کمبود پرستار در کشور، گفت: در دوران کرونا در همین پایتخت که بیشترین امکانات بهداشتی درمانی در آن وجود دارد، هنوز هم در بیمارستان‌هایی ۱۵ بیمار توسط یک پرستار خدمت می‌گیرند و این تاسف بار است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »