وزیر دفاع آمریکا به منظور رایزنی با متحدان به بلژیک، لهستان، و لیتوانی می‌رود

26/11/1400 12:18:00 ق.ظ

🔺 وزیر دفاع آمریکا به منظور رایزنی با متحدان به بلژیک، لهستان، و لیتوانی می‌رود ▪ جان کربی گفت که طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت گذشته حضور نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی اوکراین افزایش یافته است. ⬇ بیشتر بخوانید:

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در مورد تغییر در وضعیت حضور نظامی نیروهای روسیه در مرز اوکراین و بلاروس گفت که ولادیمیر پوتین در ۲۴ تا ۴۸ ساعت گذشته نیروهای نظامی را افزایش داده و میزان آمادگی را، هم در منطقه و هم در دریای سیاه، بالا برده است. جان کربی با اشاره به این که «ما نمی‌خواهیم نتیجه این باشد» گفت سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، گفته است که هنوز اکسیژن برای دیپلماسی وجود دارد و «ما از آن استقبال می‌کنیم و می‌گوییم باید و حتما راه دیپلماتیکی وجود دارد.

»

سخنگوی پنتاگون با اشاره به این که «هنوز باور نداریم که پوتین تصمیم نهایی را گرفته باشد» تاکید کرد که «ممکن است بدون هشدار یا با هشداری بسیار کوتاه، وارد شود.» ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی نسبت به پیامدهای بسیار شدید حمله احتمالی روسیه به اوکراین هشدار داده و گفته‌اند که برای اعمال شدیدترین تحریم‌های اقتصادی بر مسکو آماده‌اند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز دوشنبه در یک تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود ضمن تاکید بر تعهد آمریکا و شرکایش نسبت به حاکمیت، تمامیت ارضی، و ثبات اقتصادی و مالی اوکراین، هشدار داد که تجاوزگری بیشتر روسیه علیه اوکراین با «پاسخی سریع، هماهنگ، و نیرومند» مواجه خواهد شد. headtopics.com

امیدوارم خار روسیه گاییده بشه

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

اینفوگرافی| نگاهی به آرایش نظامی روسیه در برابر اوکراینروسیه از زمین و دریا اوکراین را محاصره کرده است. برخی منابع خبری گزارش داده‌اند احتمال دارد همین هفته روسیه به اوکراین حمله کند. جنگ جهانی خواهد شد اگر روسیه بالای اوکراین حمله کند

تظاهرات مسلمانان در سوئد در اعتراض به جداسازی کودکان از خانوادهخانواده‌های مسلمان در سوئد در اعتراض به گرفته شدن فرزندانشان توسط سازمان خدمات اجتماعی این کشور تظاهرات کردند. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض‌ها به تدابیر بهداشتی در کانادا؛ لزوم ارائه گواهی سلامت در انتاریو لغو می‌شودنخست‌وزیر کانادا پیش از این گفته بود که برای پایان بخشیدن به اعتراض‌ها در اتاوا، پایتخت این کشور «همه گزینه‌ها» روی میز است.

واکنش‌ها به اقدام سفیر مسکو در تهران ادامه دارد؛ اعتراض به «گستاخی» روسیهبه رغم شدت گرفتن انتقادات به سفیر روسیه در ایران طی هفته جاری، تاکنون هیچ اقدام رسمی نسبت به احضار یا اعلام موضع رسمی اعتراضی نسبت به «لوان جاگاریان» از سوی مقامات جمهوری اسلامی صورت نگرفته است. چی شده؟ خوب هیچ شکی نیست که جمهوری اسلامی ایران تو این دست نداشته باشد.؟ مرگ بر دشمن ایران وایرانی

اذعان سخنگوی سپاه به سوء مدیریت و تخلف در شرکت وابسته به سپاهسخنگوی سپاه در واکنش به فایل صوتی مربوط به فساد سپاه پاسداران که از سوی رادیو فردا منتشر شده، به «سوء مدیریت و تخلف در یکی از شرکت‌های وابسته به بنیاد تعاون سپاه» اذعان کرد. فساد مال خر است جدی میگم مگه خداوند نمیفرماید و لا یزید الظالمین الا خسارا پس هر کس ظلم فساد و سو. مدیریت کند خر است یک سردار غیر دزد را اسم ببرید؟ سردار سیلی خورده استاندار آذربایجان شرقی که فقط تو حساب زنش ۱۲۶ میلیارد تومان بود؟ صادق محصولی یک لا قبا که میلیاردر شد، محسن رضایی که توذیع سیگار ایران را در دست داره، ریس دزدای ایران سربار خالیباف و هزاران سردار ریز و درشت!

وزیر دفاع بریتانیا بر سر بحران اوکراین: بوی توافق مونیج به مشام می‌رسدتوافق مونیخ که به آلمان اجازه داد «سودتنلند»، سرزمینی واقع در چکسلواکی سابق را ضمیمه خاک خود کند و در عین حال از وقوع جنگ دوم جهانی نیز جلوگیری نگرد در تاریخ به عنوان نماد تسلیم و شکست دیپلماتیک دموکراسی‌های اروپایی در برابر آلمان شناخته می‌شود.