وزش طوفان مرگبار در چند کشور اروپا؛ قطع برق هزاران خانه و هشدار نسبت به وقوع سیل

30/11/1400 11:10 ب.ظ

🔺وزش طوفان مرگبار در چند کشور اروپا؛ قطع برق هزاران خانه و هشدار نسبت به وقوع سیل ▪️وقوع طوفان بی‌سابقه و سهمگین در اروپا سبب کشته شدن چند نفر، اختلال در برق ٢٠٠ هزار خانه، و لغو بسیاری از پرواز‌ها، حرکت قطار‌ها، و کشتی‌ها شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

به گزارش سازمان هواشناسی آلمان، سرعت این طوفان در قسمت‌هایی از شمال این کشور از ۱۴۰ کیلومتر در ساعت فراتر رفته بود. حرکت قطار‌ها در پنج ایالت آلمان متوقف شد و خطوط حمل و نقل ریلی با اختلال همراه است. پلیس از کشته شدن سه تن در سانحه رانندگی ناشی ناشی از سرعت بالای طوفان خبر داده است.

سازمان هواشناسی آلمان و به ساکنان مناطق حومه دریای شمال و بروکن نسبت به خطر وقوع سیل پس از طوفان هشدار داده است. علاوه بر آلمان برخی دیگر از کشور‌های اروپایی نیز از این طوفان در امان نبودند. در هلند سه نفر بر اثر واژگونی درختان جان خود را از دست دادند. در بلژیک، باد شدید یک جرثقیل را بر روی پشت بام یک بیمارستان پایین آورد و یک مرد انگلیسی پس از پرتاب شدن از قایق خود در آب جان باخت.

در بریتانیا این طوفان تلفات جانی و همچنین خسارت فراوانی را به بار آورده است. گفته شده این طوفان که روز جمعه و از فراز اقیانوس اطلس آغاز شد، با باد‌های بی‌سابقه و سرعت ۱۹۶ کیلومتر در ساعت به سمت غرب بریتانیا راهی شد.

بنا به گزارش‌ها، این طوفان دست‌کم چهار تن کشته بر جای گذاشته و برق ده‌ها هزار خانه را قطع کرده است. گفته شده خسارات به جا مانده از طوفان یونیس در بریتانیا در ۳۲ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نیمه شمالی آلمان در چنگ دو طوفان سهمگین پی در پی | DW | 17.02.2022طوفان شدید 'یلنیا' بخش‌هایی از آلمان را در نوردید و خرابی‌ها و اخاتلال‌های زیادی به بار آورد و طوفان دیگری در راه است. کارشناسان هواشناسی پیش‌بینی می‌کنند توده هوای سنگین و طوفانی 'زینپ' نیز ۱۸ فوریه به آلمان می‌رسد. اختلال های درسته

آمریکا: در صورت جدیت ایران دستیابی به توافق هسته‌ای ظرف چند روز ممکن خواهد بودایالات متحده روز پنج‌شنبه اعلام کرد که مذاکرات احیای برجام در وین «پیشرفت قابل توجهی» داشته و اگر ایران «جدیت نشان بدهد» دستیابی به توافق دوباره ظرف چند روز آینده محتمل خواهد بود.

آمریکا: ایران جدیت نشان دهد در چند روز آینده به توافق می‌رسیم | DW | 18.02.2022سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده پیشرفت در مذاکرات وین در هفته گذشته را قابل توجه خواند. او در عین حال هشدار داد هرگونه تاخیر احتمال بازگشت به توافق‌‌ را 'به طور جدی' به خطر می‌اندازد. یجورایی مشکوک میزنه قضیه🤔😲😱

طوفان حرکت قطارها را در پنج ایالت آلمان متوقف کرد | DW | 18.02.2022حرکت‌ قطارها در پنج ایالت آلمان به دلیل طوفان شدید متوقف شد. اداره هواشناسی آلمان هشدار داده که سرعت باد در برخی نقاط این کشور از ۱۴۰ کیلومتر در ساعت فراتر خواهد رفت. پنج نفر در بریتانیا و هلند بر اثر طوفان جان سپردند.

طوفان سهمگین در آلمان؛ سه کشته و چندین مجروح | DW | 19.02.2022در ایالت‌های نوردراین-وستفالن و نیدرزاکسن، سه نفر جان خود را بر اثر حوادث ناشی از طوفان از دست دادند. پلیس در برخی نقاط طوفان‌زده از مردم خواست منازل خود را تخلیه کنند. حرکت قطارها در شمال آلمان متوقف مانده است.

جروزالم پست: ایران در حال توسعه یک مرکز زیرزمینی هسته‌ای در نطنز استروزنامه «جروزالم پست»، در گزارشی آورده، ایران در حال توسعه یک مرکز هسته‌ای زیرزمینی جدید در نطنز با هدف انتقال سانتریفیوژهای نسل جدید به آن است که در صورت این حکومت چیزی بیش از لاف زدن نیست همش دروغ است برای حفظ منافع اربابانش ومردمی هزینه داده ومات و مبهوت در برابراین نماد فسادودروغ وتزویرکه چه کلاهی سرشان رفته وچک سفید امضا به اینها داده اند وتوان پس گرفتن این چک رو ندارن چون تنها تنهایند.