وزارت نیرو: هشت میلیون جمعیت روستایی درگیر تنش آبی هستند | DW | 07.02.2022

18/11/1400 09:33:00 ب.ظ

میثم جعفرزاده، رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو از تنش آبی بیش از هشت میلیون نفر جمعیت روستایی در هزاران روستای ایران خبر داد. او گفت دولت رئیسی اکنون قصد دارد 'امر مقدس آبرسانی' را با 'روحیه جهادی' حل کند.

میثم جعفرزاده، رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو از درگیری بیش از هشت میلیون نفر جمعیت روستایی با تنش آبی در هزاران روستای ایران خبر داد. او گفت دولت رئیسی اکنون قصد دارد 'امر مقدس آبرسانی' را با 'روحیه جهادی' حل کند. میثم جعفرزاده، رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو از درگیری بیش از هشت میلیون نفر جمعیت روستایی با...

میثم جعفرزاده، رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو از درگیری بیش از هشت میلیون نفر جمعیت روستایی با تنش آبی در هزاران روستای ایران خبر داد. او گفت دولت رئیسی اکنون قصد دارد"امر مقدس آبرسانی" را با"روحیه جهادی" حل کند.

او مدعی شد "دولت سیزدهم مثل دولت‌های پیشین عمل نخواهد کرد و به صورت عاجل تنش آبی هزاران روستا را حل خواهد کرد." جعفرزاده تاکید کرد این برنامه عاجل در مدت ۳۰ ماه و با برآورد اعتباری ۱۹ هزار میلیارد تومان از طریق عقد قرارداد با قرارگاه"امام حسن" عملی خواهد شد.

رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو درباره اینکه چرا در دولت‌های پیشین جمهوری اسلامی تنش آبی میلیون‌ها ایرانی در مناطق روستایی حل نشده توضیحی نداد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

بحران اوکراین؛ صدراعظم آلمان وارد واشنگتن شد | DW | 07.02.2022اولاف شولتس، صدراعظم آلمان یک‌شنبه شب ۶ فوریه وارد فرودگاه واشنگتن شد. او قرار است درباره بحران اوکراین با جو بایدن و دیگر مقامات ایالات متحده دیدار و گفت و گو کند. بحران اوکراین ایران و برجام را از فکر همه پاک کرد !

رابرت مالی: مذاکرات وین این هفته آغاز می‌شود | DW | 07.02.2022فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفته هفته جاری دیپلمات‌ها به وین باز می‌گردند تا مذاکرات احیای برجام با ایران را از سر بگیرند. دور هشتم این مذاکرات حدود یک هفته پیش متوقف شده بود.

صدراعظم آلمان: به ایران گفته شده که اکنون زمان تصمیم‌گیری است | DW | 07.02.2022اولاف شولتس در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست گفت این پیام به ایران داده شده که اکنون زمان تصمیم‌گیری است؛ نه طولانی‌ شدن گفت‌وگوها. قرار است مذاکرات احیای برجام پس از یک هفته وقفه، سه‌شنبه ۸ فوریه از سرگرفته شود. ای آقا...16ساله که زمان تصمیم گیریه... آلمان خفه شه بشینه سر جاش.سه سال و نیم هم آلمان وقت داشت که تصمیم بگیره.منهم اگر مثل جمهوری اسلامی احمق بودم تا سی سال هم ادامه پیدا میکرد.. جمهوری اسلامی هم در جوار اساتیدی مثل شما دوره هاش رو گذرونده.بازی با زمان و کلمات.چه انتظاری دارید؟ سه سال و نیم تفرقه افکنی و فتنه گری فقط شکر خوری از نوع المانی

جنایت اهواز؛ پخش تصویر و فیلم قتل مونا حیدری ممنوع اعلام شد | DW | 07.02.2022سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) در پی قتل فجیع مونا حیدری، زن ۱۷ ساله اهوازی توسط شوهرش، پخش عکس و فیلم مربوط به این جنایت را ممنوع اعلام کرد. روح خانم حیدری شاد و غریق رحمت الهی باد! انشاالله که خداوند قادر عامل این جهالت و عمل شنیع را موُاخده نماید.

شش پرنده که تقریباً تمام عمر به جفت خود وفادارند | DW | 07.02.2022پنگوئن‌های صخره‌پر همیشه نسبت به هم وفادار می‌مانند حتی اگر هزاران کیلومتر از هم دور باشند. پرندگان دیگر به عنوان تک‌جفت شناخته شده‌اند. اما در بسیاری موارد در عین داشتن یک جفت با دیگران هم رابطه برقرار می‌کنند.

بحران اوکراین؛ مکرون و پوتین دیدار می‌کنند | DW | 07.02.2022روسای جمهوری روسیه و فرانسه بعدازظهر روز دوشنبه ۷ فوریه در مسکو با یکدیگر ملاقات می‌کنند. مکرون گفته هدف این دیدار تنها تاکید بر مقررات حاکم بر روابط اروپا و ناتو با روسیه است. مسکو اما چیزی فراتر انتظار دارد.