وزارت خارجه بریتانیا انتقاد از کوتاهی در آزادی زندانیان دوتابعیتی در ایران را رد کرد - BBC News فارسی

11/10/1399 07:20 ب.ظ

وزارت خارجه بریتانیا انتقاد از کوتاهی در آزادی زندانیان دوتابعیتی در ایران را رد کرد

یکی از معاونان وزارت خارجه بریتانیا در نامه ای به روزنامه تایمز از دولت در برابر اتهام اقدامات ناکافی برای آزادی شهروندان دوتابعیتی این کشور در ایران دفاع کرده است. آقای آدامز افزوده است که این اقدامات تا زمانی که این زندانیان به خانواده‌های خود ملحق نشوند متوقف نخواهند شد.

این نامه چند روز پس از آن منتشر شده که جرمی هانت، وزیر خارجه پیشین بریتانیا، گفت که به خاطر عملکرد ضعیف دولت در اقدامات برای محافظت از شهروندان دو تابعیتی ایرانی-بریتانیایی كه به ادعای او به عنوان گروگان در ایران نگه داشته شده اند، کشور بریتانیا "ضعیف به نظر می‌رسد."

آقای هانت این انتقاد را در مقاله ای در روزنامه تایمز و در پاسخ به نامه وزارت امور خارجه به وکلای خانواده زاغری-راتکلیف منتشر کرد. در این نامه آمده بود که وزارت خارجه مسئولیت قانونی در قبال شهروندان زندانی در خارج ندارد.

نازنین زاغری، شهروند ایرانی بریتانیایی زندانی در تهران، در نوروز سال ۹۵ برای دیدار با خانواده‌اش به ایران رفت اما در هنگام بازگشت به بریتانیا بازداشت و به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد، اتهامی که او از اساس آن را رد می‌کند. headtopics.com

وقتی سپاهی یا بسیجی هموطن خود را می کشد دیگر برادر نیست ، مزدور است و خائن !

حکم جاسوس اعدام

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جاسوس‌های دوتابعیتی مرد_میدان Yemen اقلیتی خائن و اکثریتی نادان (چرچیل). وزارت امورخارجه انگلیس ویا MI6 باید برای آزادی جاسوسان خودش بیشتر تلاش کنند چونکه در زندانهای ایران بهشون زیاد ی خوش میگذره و بیرون بیا نیستن

نایجل آدامز، معاون وزیر در خدمات کنسولی گفته است که دولت بریتانیا "به طور منظم با خانواده نازنین زاغری-راتکلیف و همچنین سایر شهروندان دوتابعیتی بریتانیا که به طور خودسرانه بازداشت شده اند، در ارتباط است و از خانواده آنها حمایت گسترده می کند."Getty Images

آقای آدامز افزوده است که این اقدامات تا زمانی که این زندانیان به خانواده‌های خود ملحق نشوند متوقف نخواهند شد.

این نامه چند روز پس از آن منتشر شده که جرمی هانت، وزیر خارجه پیشین بریتانیا، گفت که به خاطر عملکرد ضعیف دولت در اقدامات برای محافظت از شهروندان دو تابعیتی ایرانی-بریتانیایی كه به ادعای او به عنوان گروگان در ایران نگه داشته شده اند، کشور بریتانیا "ضعیف به نظر می‌رسد."

آقای هانت این انتقاد را در مقاله ای در روزنامه تایمز و در پاسخ به نامه وزارت امور خارجه به وکلای خانواده زاغری-راتکلیف منتشر کرد.

در این نامه آمده بود که وزارت خارجه مسئولیت قانونی در قبال شهروندان زندانی در خارج ندارد.

نازنین زاغری، شهروند ایرانی بریتانیایی زندانی در تهران، در نوروز سال ۹۵ برای دیدار با خانواده‌اش به ایران رفت اما در هنگام بازگشت به بریتانیا بازداشت و به اتهام جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شد، اتهامی که او از اساس آن را رد می‌کند.

دادگاه انقلاب اسلامی تهران، ۱۸ شهریور امسال با احضار نازنین زاغری، اتهام جدیدی علیه او مطرح کرد.

در واکنش، وزارت امور خارجه بریتانیا اتهام تازه علیه خانم زاغری را "غیرقابل قبول" خواند. بریتانیا تشکیل پرونده جدید علیه او را اقدامی "وحشتناک" توصیف کرد و خواستار آزادی کامل او شد.

نازنین زاغری با شیوع ویروس کرونا در زندان های ایران به مرخصی فرستاده شده و اکنون با پابند الکترونیکی تحت نظارت ماموران قضایی و امنیتی خارج از زندان اوین تهران و در خانه والدینش به سر می‌برد.