آمریکا, کودکان, دولت, Newsletter, دستورالعمل رژیم غذایی ایالات متحده, نوزدان و مادران, شکر افزوده و الکل

آمریکا, کودکان

دستورالعمل‌های تازه رژیم غذایی در آمریکا: به کودکان زیر دو سال آبنبات و کیک ندهید

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

31/12/2020 06:18:00 ب.ظ

🔺دستورالعمل‌های تازه رژیم غذایی در آمریکا : به کودکان زیر دو سال آبنبات و کیک ندهید ⚡️پدر و مادرها اکنون دلیل مضاعفی برای مخالفت با دادن آبنبات و شیرینی به کودکان ‌شان دارند. دستورالعمل رژیم غذایی دولت ایالات متحده برای نوزادان و کودکان نوپا منتشر شد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageبخش انگلیسیصدای آمریکا ـ پدر و مادرها اکنون دلیل مضاعفی برای مخالفت با دادن آبنبات، شیرینی، و بستنی به کودکان‌شان دارند. نخستین دستورالعمل رژیم غذایی دولت ایالات متحده برای نوزادان و کودکان نوپا سه شنبه منتشر شد. در این دستورالعمل توصیه شده است که به نوزادان حداقل برای مدت شش ماه شیر مادر داده شود و به کودکان زیر دو سال هیچ شکر افزوده‌ای داده نشود.

دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021

این دستورالعمل تازه به دو توصیه عمده ماه ژوئیه دانشمندان اشاره‌ای نکرده است. آنها در آن توصیه گفته بودند که افراد باید مصرف شکر افزوده خود را به کمتر از شش درصد کالری مصرفی روزانه تقلیل دهند و مردان نوشیدن مشروبات الکلی را به یک واحد در روز محدود کنند.

در این دستورالعمل توصیه‌های قبلی به قوت خود باقی است: محدود کردن شکر افزوده به کمتر از ده درصد کالری مصرفی در روز پس از دو سالگی و محدود کردن نوشیدن مشروبات الکلی به حداکثر دو واحد در روز برای مردان. این در حالی است که حداکثر مقدار مشروبات الکلی روزانه توصیه شده برای زنان یک واحد است. headtopics.com

«وزارت کشاورزی» و «وزارت بهداشت و خدمات انسانی» ایالات متحده دستورالعمل رژیم غذایی را هر پنج سال منتشر می‌کنند. دولت از این دستورالعمل برای تعیین استاندارد در ناهار مدارس و دیگر برنامه ها استفاده می‌کند.در دستورالعمل منتشره ذکر شده است که اگر مادر در دست کم شش ماه اول شیر کافی نداشت باید در سال اول از شیرخشک دارای آهن استفاده شود. نوزادان باید پس از تولد ویتامین دی دریافت کنند.

نوزاد در شش ماهگی می‌تواند خوردن غذاهای دیگر را شروع کند و با غذاهای بالقوه آلرژی‌زا آشنا شود.در دستورالعمل تازه توصیه‌های بیشتری برای زنان باردار و استفاده از شیر مادر وجود دارد. این زنان برای این که فرزندانی با مغز سالم داشته باشند باید هر هفته ۲۲۵ تا ۳۵۰ گرم غذای دریایی بخورند. بهتر است ماهی‌هایی که سطح جیوه پایین‌تری دارند - مانند روغن‌ماهی، ماهی آزاد، ساردین، و ماهی تیلاپیا - مصرف شود تا به سیستم اعصاب نوزاد آسیب نرسد.

زنان باردار نباید الکل بنوشند و باید در مصرف کافئین نیز دقت کنند.دانشمندان در ماه ژوئیه توصیه کرده بودند مردانی که مشروبات الکلی می نوشند آن را به یک واحد در روز - معادل یک قوطی آبجو، یک گیلاس شراب، یا یک استکان کوچک نوشیدنی تقطیری - در روز محدود کنند. اما در دستورالعمل جدید تغییری در این ارتباط داده نشده است.

همچنین به مردم توصیه شده است که بشقاب غذای خود را پر از میوه و سبزیجات کنند و مصرف شیرینی، چربی، و نمک را کاهش دهند.بزرگترین منبع شکر افزوده نوشابه های گازدار، دسر، تنقلات، و قهوه و چای پر از شکر است. این دستورالعمل توصیه کرده است که از این خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها که ارزش غذایی پایینی دارند در حد امکان پرهیز شود. headtopics.com

روحانی می گوید در هشت سال گذشته «بخشی از واقعیت» را به مردم نگفته است تظاهرات اعتراضی در واکنش به حمله مرگبار به اعضای یک خانواده کرد در ترکیه برگزار شد یک ملوان نیروی دریایی آمریکا به آتش‌سوزی عمدی در یک کشتی جنگی متهم شد ادامه مطلب: VOA Farsi »

چشم‌انداز: دوره مرگبار حسن روحانی، با ایران چه کرد؟

مردم ایران، حسن روحانی و دولت او را چگونه به یاد خواهند آورد؟ چهار ساله دوم ریاست‌جمهوری او، ایران و مردم ایران را به کدام سمت برد؟مهمانان برنامه: مهدی مهدوی...

وزیر تجارت انگلیس: با قرارداد تجاری آزاد ترکیه ورقی تازه در دفتر همکاری‌های جدید گشوده شدوزیر تجارت انگلیس امضای توافق‌نامه تجارت آزاد با ترکیه را ورقی تازه در دفتر همکاری‌های جدید دو کشور خواند. - خبرگزاری آناتولی

جزییات تازه از بازداشت ۴عضو یک خانواده در کاشان و اصفهان

امریکا صنعت فولاد ایران را آماج تحریم‌های تازه قرار داد

۱۱۸۸ فوتی؛ رکوردی تازه در شمار جانباختگان کرونا در آلمان | DW | 08.01.2021شمار روزانه جانباختگان مبتلا به کووید ۱۹ در آلمان به رکوردی تازه رسید. بنا بر اعلام مؤسسه روبرت کخ، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸۸ نفر در آلمان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

وعده تازه لوکاشنکو به مخالفان: برگزاری همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی شاید در سال ۲۰۲۲مخالفان رئیس جمهوری بلاروس اعلام کردند که اظهارات آقای لوکاشنکو در خصوص کناره‌گیری از قدرت و برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی تلاش تازه او برای آرام کردن مردم معترض و خریدن وقت بیشتر برای باقی ماندن در قدرت است.