وزارت نفت عراق: نفت‌کش توقیف شده از سوی سپاه پاسداران ارتباطی با عراق ندارد

14/05/1398 02:11:00 ب.ظ

وزارت نفت عراق اعلام کرده است نفت‌کشی که اخیرا از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شده، ارتباطی با این کشور ندارد. به گزارش رویترز، وزارت نفت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این کشور «گازو

وزارت نفت عراق اعلام کرده است نفت‌کشی که اخیرا از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شده، ارتباطی با این کشور ندارد. به گزارش رویترز، وزارت نفت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این کشور «گازو به گزارش رویترز، وزارت نفت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این کشور «گازوئیل» صادر نمی‌کند و نفت‌کش توقیف شده هم ارتباطی با این کشور ندارد.

سپاه پاسداران روز گذشته، یک‌شنبه ۱۳ مرداد ماه، اعلام کرده بود که یک نفتکش را که «حامل ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق» بوده، به همراه هفت خدمه توقیف کرده است.

پس از اعلام توقیف این نفتکش، برخی رسانه‌های ایران نوشتند که نفتکش توقیف شده، متعلق به کشور عراق و حامل گازوئیل بوده است. وزارت نفت عراق، ضمن تکذیب وابستگی نفتکش به این کشور، اعلام کرده است که مشغول جمع‌آوری اطلاعات بشیتر درباره این نفت‌کش است.

دو مقام عراقی هم گفته‌اند که براساس اطلاعات آن‌ها، نفت‌کش توقیف شده از جمله «کشتی‌های کوچک» متعلق به شرکت‌های خصوصی است. این سومین کشتی تجاری است که طی هفته‌های اخیر از سوی نیروهای ایرانی توقیف می‌شود و دومین نفتکشی است که به قاچاق سوخت متهم شده است. headtopics.com

عراق هم رید تو هیبت اخوند پاسدار

سپاه پاسداران ۲۷ تیرماه سال جاری یک نفتکش را با نام «ریاح» به همین بهانه توقیف کرده بود. یک روز پس از آن هم نفتکش بریتانیایی «استنا ایمپرو» از سوی سپاه توقیف شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

عراق: شناور توقیف شده توسط سپاه متعلق به وزارت نفت عراق نیست | DW | 05.08.2019جمهوری اسلامی ایران خبر از توقیف یک نفت‌کش در نزدیکی جزیره فارسی داده است. ایران مدعی شده این شناور حامل 'سوخت قاچاق' بوده و به عراق تعلق داشته است. وزارت نفت عراق این خبر را تکذیب می‌کند.

بغداد: نفتکش توقیف شده توسط سپاه پاسداران ایران متعلق به عراق نیست

ساختمان مرکزی وزارت نفت ایران دچار آتش‌سوزی شدساختمان مرکزی وزارت نفت ایران دچار آتش‌سوزی شد

شناور توقیف شده توسط سپاه عراقی است | DW | 04.08.2019شناوری که در نزدیکی جزیره فارسی توقیف شده به عراق تعلق دارد و بار آن گازوییل قاچاق بوده است. قرارگاه منطقه دوم دریایی سپاه خبر توقیف این شناور را با چهار روز تاخیر اعلام کرد. هویت هفت خدمه بازداشتی کشتی مشخص نیست. برادران عراقی که از خودتونن. حالا از طریق لوله بدید یا کشتی چه فرقی میکنه؟! ب کاه دون زدن ، طرف خودیه .🤣🤣🤣 ای بابا شما دیگه چرا!؟

سه تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند

فردا دوشنبه؛ نشست خبری سخنگوی نجباء در تسنیم برگزار می‌شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«نشست خبری سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق صبح فردا دوشنبه در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود» در این نشست مهندس نصر الشِمَّری سخنگوی جدید جنبش نجباء به سئوالات خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ می‌دهد