عراق, وزارت نفت عراق, ایران, سپاه پاسداران, حمله به نفتکش‌ها, توقیف نفتکش, جزیره فارسی, تنگه هرمز

عراق, وزارت نفت عراق

عراق: شناور توقیف شده توسط سپاه متعلق به وزارت نفت عراق نیست | DW | 05.08.2019

جمهوری اسلامی ایران خبر از توقیف یک نفت‌کش در نزدیکی جزیره فارسی داده است. ایران مدعی شده این شناور حامل 'سوخت قاچاق' بوده و به عراق تعلق داشته است. وزارت نفت عراق این خبر را تکذیب می‌کند.

05/08/2019 09:57:00 ق.ظ

جمهوری اسلامی ایران خبر از توقیف یک نفت‌کش در نزدیکی جزیره فارسی داده است. ایران مدعی شده این شناور حامل 'سوخت قاچاق' بوده و به عراق تعلق داشته است. وزارت نفت عراق این خبر را تکذیب می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران خبر از توقیف یک نفت‌کش در نزدیکی جزیره فارسی داده است. ایران مدعی شده این شناور حامل 'سوخت قاچاق' بوده و به عراق تعلق داشته است. وزارت نفت عراق این خبر را تکذیب می‌کند.

عراق: شناور توقیف شده توسط سپاه متعلق به وزارت نفت عراق نیستجمهوری اسلامی ایران خبر از توقیف یک نفت‌کش در نزدیکی جزیره فارسی داده است. ایران مدعی شده این شناور حامل"سوخت قاچاق" بوده و به عراق تعلق داشته است. وزارت نفت عراق این خبر را تکذیب می‌کند.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند گلایه رهبر انقلاب از رعایت‌نشدن توصیه‌های متعدد قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021

تصویری از شناور توقیف شده توسط سپاه پاسداران، یکشنبه چهارم اوت ۲۰۱۹در پی تنش ایجاد شده پس از توقیف نفت‌کش‌ بریتانیایی و یک کشتی خارجی دیگر در آب‌های خلیج فارس، اکنون ایران خبر از توقیف یک شناور دیگر داده است. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) اعلام کرده است که این کشتی عراقی بوده است. ایران علت توقیف این کشتی توسط واحدهای سپاه پاسداران را حمل"سوخت قاچاق" اعلام کرده است.

خبرگزاری آلمان (dpa) روز دوشنبه ۱۴ مرداد (پنجم اوت) به نقل از مقامات عراقی، خبر تعلق این شناور به وزارت نفت آن کشور را تکذیب کرده است.مقامات عراق اعلام کرده‌اند که این کشور هیچگاه با شناورهای کوچکی همچون شناور توقیف شده توسط سپاه کار نمی‌کند.این در حالی است که"ایرنا" اعلام کرده بود که تانکر"حیتا" متعلق به عراق بوده و حامل ۷۰۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق بوده است. headtopics.com

وزارت نفت عراق اعلام کرده است که صادرات نفتی این کشور محدود به نفت خام و برخی دیگر از فرآورده‌های نفتی است، اما گازوئیل را شامل نمی‌شود.افزون بر آن سخنگوی وزارت نفت عراق اعلام کرده است که همه صادرات نفتی این کشور در چارچوب مقررات بین‌المللی و تحت نظارت عمومی صورت می‌گیرد و از این رو، وزارت نفت عراق معامله"غیرقانونی" ندارد.

توقیف نفتکش‌ها و ماموریت ناوگان دریاییاز زمان توقیف نفتکش بریتانیایی در تنگه هرمز در روز ۱۹ ژوئیه، موضوع تشکیل یک ائتلاف نظامی برای تامین امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس مطرح شده است.توقیف نفتکش بریتانیایی عملا واکنش ایران به توقیف ابرتانکر"گریس ۱" توسط نیروی دریایی جبل‌الطارق در همراهی با نیروی دریایی بریتانیا بود.

موضوع ایجاد یک ناوگان دریایی بین‌المللی نخست از سوی جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام شد. پس از آن، لزوم تشکیل چنین ناوگانی از سوی دیگر کشورها و از جمله بریتانیا نیز مطرح گشت.موضوع مشارکت آلمان در ناوگان دریایی تامین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز و آب‌های خلیج فارس در این کشور بحث‌انگیز شده است.

بسیاری از سیاستمداران و احزاب آلمان ضمن دفاع از مشارکت این کشور در چنین ماموریتی، از ایجاد یک ناوگان دریایی اروپایی سخن گفته و مشارکت آلمان در ماموریتی تحت فرماندهی آمریکا را رد می‌کنند.در همین رابطه، پتر بایر، هماهنگ کننده مناسبات خارجی دولت آلمان با آمریکا و کانادا، روز دوشنبه پنجم اوت در گفت‌وگویی با روزنامه"پاسووار نوین پرسه" خواستار ایجاد یک ناوگان دریایی اروپایی تحت فرماندهی آلمان شده است. headtopics.com

خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داد | DW | 23.07.2021 تصاویری از دیوارکشی ترکیه در مرز ایران | DW | 23.07.2021 تقدیر از دو ویروس‌شناس نامدار در آلمان و آمریکا | DW | 23.07.2021 ادامه مطلب: DW فارسی »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

شناور توقیف شده توسط سپاه عراقی است | DW | 04.08.2019شناوری که در نزدیکی جزیره فارسی توقیف شده به عراق تعلق دارد و بار آن گازوییل قاچاق بوده است. قرارگاه منطقه دوم دریایی سپاه خبر توقیف این شناور را با چهار روز تاخیر اعلام کرد. هویت هفت خدمه بازداشتی کشتی مشخص نیست. برادران عراقی که از خودتونن. حالا از طریق لوله بدید یا کشتی چه فرقی میکنه؟! ب کاه دون زدن ، طرف خودیه .🤣🤣🤣 ای بابا شما دیگه چرا!؟

پس ب کاه دون زدن .

شناور خارجی با ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق دربوشهر توقیف شدروابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه: نیروهای منطقه دوم دریایی سپاه یک شناور خارجی را با ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در اطراف جزیره فارسی توقیف کردند.

سپاه پاسداران ایران یک شناور خارجی را توقیف کرد سپاه پاسداران ایران اعلام کرد که یک شناور خارجی را در خلیج فارس توقیف کرده است. - خبرگزاری آناتولی

باخبر: ۱۳ مرداد ۹۸ - ۴ اوتدر باخبر ۱۳ مرداد ۹۸ بشنوید: توقیف یک شناور دیگر در خلیج فارس، سپاه پاسداران در اطلاعیه ای اعلام کرد برای توقیف، حکم قضایی داشته، چین، مشتریِ پر و پا قرص نفت ایران و نیویورک تایمز گزارش داد که ایران پس از تحریم‌ها بیشتر از میزان مورد انتظار نفت فروخته، آمریکا در شوک تیراندازی های مرگبار خسته نباشید دلاور مردان سپاه خلیج‌فارس خلیج‌فارس درست است

سه تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند