وزارت بهداشت ایران غربالگری را حتی از سامانه‌های الکترونیکی هم حذف کرد

26/01/1401 02:20 ب.ظ

در پی واکنش‌ها به ابلاغیه وزارت بهداشت مبنی بر حذف غربالگری از سامانه‌های الکترونیکی این وزارتخانه، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت ادعا کرد سامانه جدیدی برای این موضوع در حال طراحی است.

آلودگی هوا مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها را ۳۰ درصد افزایش دادیک مقام وزارت بهداشت ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها، درباره به خطر افتادن «سلامت عمومی جامعه» در صورت تداوم گرد و غبار در کشور هشدار داد.

یک مقام وزارت بهداشت ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها، درباره به خطر افتادن «سلامت عمومی جامعه» در صورت تداوم گرد و غبار در کشور هشدار داد. عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، روز پنج‌شنبه، ۲۵ فروردین، به خبرگزاری ایلنا گفت که تصمیم‌گیری در زمینه آلودگی هوا «کشوری» نیست و در مورد تهران نیز «اگر شرایط به نحوی باشد که به این نتیجه برسیم که غلظت ذرات گرد و غبار و آلودگی در تهران در حال افزایش است، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا را سریعا تشکیل می‌دهیم».

در همین حال صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی مناطق کشور در روز جمعه، ۲۶ فروردین، و روزهای آینده خبر داد. به گفته آقای ضیاییان، این سامانه از روز جمعه در مناطقی از جنوب غرب، جنوب و مرکز و بخش‌هایی از شمال کشور موجب رعد و برق، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک خواهد شد و تا روز دوشنبه به استان‌های شرقی کشور خواهد رسید.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

توی دنیا اول سامانه جدید می سازند امتحان می کنند بعد سامانه قدیمی را می بندند اما در ایران اول می بندند بعد سامانه رابسازند نسازند از امتحان در بیاد در نیاد اشتباه شد امتحان نمی کنند فورن میدند اجرا در حین اجرا کاستی ها را درست می کنند این احمق خائن دروغ میگه وقتی سامانه ای قراره جایگزین سامانه موجود بشه، بی گدار سامانه موجود رو حذف نمی کنند بلکه اول سامانه مذکور رو طراحی و پیاده سازی و تست می کنند و مدتی هم به صورت موازی با سامانه فعلی انجام میدن و بعد سامانه قبلی رو حذف می کنند. طرح_غربالگری

🌄 انگلیس تمام مهاجرانی که در سال۲۰۲۲ به بریتانیا رسیده‌اند را به رواندا در آفریقا خواهد فرستاد. دستکم سه هزار نفر ایرانی هم در بین‌شان هستند. در ۶ماه اخیر ۳میلیون افغانستانی وارد ایران شده‌اند. بعد BBC برنامه ویژه میسازد با موضوع: «آیا با افغان‌ها در ایران بدرفتاری میشود؟» وقاحت

توضیح وزارت بهداشت درباره یک نامه؛ غربالگری جنین و ثبت آن در سامانه ممنوع نشده استمدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت درباره نامه ای با عنوان 'حذف غربالگری جنین از سامانه های الکترونیک'، توضیحاتی ارائه کرد.

سه محموله آسترازنکا در انبارهای فرودگاه تهران؛ «عدم مراجعه» وزارت بهداشتسه محموله آسترازنکا در انبارهای فرودگاه تهران؛ «عدم مراجعه» وزارت بهداشت خبرگزاری ایسنا روز پنج‌شنبه ۲۵ فروردین به نقل از مدیرکل گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی گزارش داده است که این واکسن‌ها به انبارهای یخچال‌دار انتقال داده شده‌اند. بیشتر بخوانید: متأسفانه ! این هاکه سلامتی مردم برایشان مهم نیست مهم این است که فقط کیسه های خود را پر کنند

واکنش ایران به ادعاهای مطروحه در گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکاسخنگوی وزارت خارجه: *ادعاهای بی اساس در گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا مردود است *هیچ انتظاری از دولتِ معتاد به دروغ آمریکا برای بیان حقایق و واقعیت‌های موجود نمی‌توان داشت *دولت آمریکا شایستگی سخن گفتن از حقوق بشر را ندارد

نماینده قانونی سفارت ایران در عراق در کاظمین مورد سوءقصد مهاجمان مسلح قرار گرفتامجد محمد حسین الموسوی وکیل و نماینده قانونی سفارت ایران در عراق امروز از یک ترور جان سالم به در برد. - خبرگزاری آناتولی

انفجار در عرشه 'مسکوا'؛ آسیب شدید مهم‌ترین رزمناو روسیه در دریای سیاه | DW | 14.04.2022ناو عظیم 'مسکوا' در پی انفجار در مخزن مهمات آن و آتش‌سوزی در عرشه، آسیب اساسی دیده است. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک 'نپتون' هدف گرفته است. وزارت دفاع روسیه از شروع تحقیقات در این باره خبر داد. اوکراین اعلام کرده که ناو را با موشک نپتون هدف «قرار داده» است. اوکراین اعلام کرده که «ناو با» موشک نپتون هدف «گرفته شده» است. «اوکراین اعلام کرده با موشک نپتون ، ناو روسی مورد هدف قرار گرفته است»

محاکمه مردی در برلین به اتهام ''جنایت جنگی'' در دمشق | DW | 14.04.2022با اعلام دادستانی فدرال آلمان، مردی که متهم است در سال ۲۰۱۴ با نارنجک‌انداز ضدتانک به سوی مردم دمشق شلیک کرده و هفت غیرنظامی را به کشتن داده، به ''قتل'' و ''جنایت جنگی'' متهم شده است. این فرد در برلین بازداشت شده بود.

آلودگی هوا مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها را ۳۰ درصد افزایش داد

یک مقام وزارت بهداشت ایران با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و ریوی به بیمارستان‌ها، درباره به خطر افتادن «سلامت عمومی جامعه» در صورت تداوم گرد و غبار در کشور هشدار داد.

عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، روز پنج‌شنبه، ۲۵ فروردین، به خبرگزاری ایلنا گفت که تصمیم‌گیری در زمینه آلودگی هوا «کشوری» نیست و در مورد تهران نیز «اگر شرایط به نحوی باشد که به این نتیجه برسیم که غلظت ذرات گرد و غبار و آلودگی در تهران در حال افزایش است، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا را سریعا تشکیل می‌دهیم».

در همین حال صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی مناطق کشور در روز جمعه، ۲۶ فروردین، و روزهای آینده خبر داد.

به گفته آقای ضیاییان، این سامانه از روز جمعه در مناطقی از جنوب غرب، جنوب و مرکز و بخش‌هایی از شمال کشور موجب رعد و برق، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک خواهد شد و تا روز دوشنبه به استان‌های شرقی کشور خواهد رسید.

هوای مناطق گسترده‌ای از غرب، جنوب غرب و مرکز ایران در پی ورود سامانه گرد و غبار به کشور از بیش از یک هفته گذشته دچار آلودگی شدید و وضعیت آن در بسیاری از مناطق «خطرناک» اعلام شده است.

برخی کارشناسان و مسئولان در هفته گذشته مدیریت بحران در این وضعیت از سوی ارگان‌های مسئول را مورد انتقاد قرار داده‌اند. در واکنش به این انتقادها، سازمان‌ها و مراکز مسئول نیز منشاء این گرد و غبار را عراق و عامل آن را سیاست‌های آبی ترکیه اعلام کرده‌اند.

در همین زمینه محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، روز پنج‌شنبه در توییتی نوشت: «دو هفته است همه کشور را ریزگرد گرفته، هیچ‌ یک از مسئولان ککش نمی‌گزد!»

او در ادامه افزوده است: «آن وقت رهبری می‌فرمایند: منظومه قدرت جمهوری اسلامی و دستاوردهای گوناگون آن در بخش‌های مختلف، ایران را به الگویی جذاب برای ملت‌ها تبدیل کرده است.»مجلس ایران، نیز روز ۲۰ فروردین از عدم تخصیص بودجه توسط دولت ابراهیم رئیسی برای مقابله با ریزگردها انتقاد کرده و گفته بود: «دقیقاً معلوم نیست که چرا مرکز ملی مقابله با ریزگردها در سازمان محیط زیست هم درخواست برای تأمین اعتبارات لازم در خصوص این معضل در شرایط بحرانی را نداشته و پیگیر نبوده است.»