ورود فرماندار نیوجرسی به رفتار تبعیض آمیز پلیس آمریکا در ماجرای دعوای دو نوجوان

28/11/1400 12:06 ب.ظ

ورود فرماندار نیوجرسی به رفتار تبعیض آمیز پلیس آمریکا در ماجرای دعوای دو نوجوان بیشتر بخوانید🔽

مسئله‌ای که موجب انتقاد شده، طبیعتا جدا کردن این دو نوجوان از یکدیگر نیست، بلکه برخورد تبعیض آمیز پلیس با ‌آنهاست. در حالی که نوجوان سیاه‌پوست با خشونت روی زمین به پشت خوابانده می‌شود تا به دستش دستبند زده‌ شود، نوجوان سفید پوست روی کاناپه به حال خود رها می‌شود. در تصاویر دیده می‌شود که مامور زن، نوجوان سفید پوست را روی کاناپه می‌نشاند و برای کمک به همکار خود که نوجوان سیاه‌پوست را به پشت روی زمین خوابانده، ملحق می‌شود و او هم زانوی خود را پشت نوجوان سیاه‌پوست، نزدیک گردنش قرار می‌دهد.

در حالی که این دو مامور مشغول دستبند زدن به نوجوان هستند که اتفاقا مقاومتی هم از خود نشان نمی‌دهد نوجوان سفیدپوست در مقاطعی حتی از کاناپه هم بلند می‌شود و جلوی آن‌ها قدم می‌زند. در انتها مامور زن که کار دستبند زدن را به پایان رسانده دوباره او را «خیلی نرم» با اشاره دست دعوت به نشستن مجدد روی کاناپه می‌کند.

این ویدئو که ابتدا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد روز چهارشنبه توسط شبکه‌های تلویزیونی نیز پخش شد. شاهدان عینی از زوایای مختلف این صحنه خشونت‌بار و تبعیض آمیز را با گوشی‌های تلفن خود ثبت کرده بودند. headtopics.com

شرم بر پلیس فاسد امریکا

بر خلاف نوجوان سیاه‌پوست که به مدت یک ساعت بازداشت بود، نوجوان سفید‌پوست دستگیر نشد. فرماندار نیوجرسی در همین رابطه هر گونه رفتار مبتنی بر نژاد را محکوم کرده است. فیل مورفی در یک پیام توییتری سه‌شنبه شب به این حادثه واکنش نشان داد و نوشت که به‌شدت از تصاویری که نشان‌دهنده رفتار مبتنی بر نژاد است منزجر شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

بايدن فهرست مراجعان به کاخ سفيد را به هيات تحقيق حمله به ساختمان کنگره می‌دهدمشاور حقوقی کاخ سفید با ارسال نامه‌ای به بایگانی ملی، به این نهاد دستور داد که فهرست مراجعان به کاخ سفيد در روز حمله به ساختمان کنگره را ظرف ۱۵ روز در اختیار هیات تحقیق قرار دهد. میخوان پرونده سازی کنن

تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن کرونا/ابتلا به 'امیکرون' رو به رشددر جلسه کارگروه تخصصی کرونا به ریاست معاون اول رییس‌جمهور عنوان شد: تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ابتلا به «اومیکرون» رو به رشد است

واکنش اسماعیل کوثری به فایل صوتی؛ باید به فرماندهان سپاه آفرین گفتبه خاطر دزدیاشون

هشدار مجدد آمریکا و اروپا به پوتین درباره حمله به اوکراینشماری از سناتورهای آمریکایی، چهارشنبه 16 فوریه، با صدور بیانیه‌ای، ضمن اعلام همبستگی با مردم اوکراین، حمایت کامل خود از اعمال فوری تحریم‌های شدید و مؤثر

واکنش تازه به فایل صوتی؛ کوثری: باید به فرماندهان سپاه آفرین گفتدر واکنشی تازه به افشاگری رادیوفردا از فساد گسترده در سپاه پاسداران و شهرداری تهران، اسماعیل کوثری چنین نظر داد که فرماندهی وقت سپاه «وظیفه خود را انجام داده» و شایسته آفرین است. کوثری گوه خورد خودش هم یکی از همین جانیان دزد است ولش کن خودش حروم خورده مست کرده حالیش نیست. شرایط استخدام رادیوفردا

آیا امکان استرداد به ایران به دلیل پرداخت نکردن مهریه وجود دارد؟

یکی از ماموران پلیس مرد و دیگری زن است و به نظر می رسد هر دو سفیدپوست باشند.

در تصاویر دیده می‌شود که مامور زن، نوجوان سفید پوست را روی کاناپه می‌نشاند و برای کمک به همکار خود که نوجوان سیاه‌پوست را به پشت روی زمین خوابانده، ملحق می‌شود و او هم زانوی خود را پشت نوجوان سیاه‌پوست، نزدیک گردنش قرار می‌دهد.

در حالی که این دو مامور مشغول دستبند زدن به نوجوان هستند که اتفاقا مقاومتی هم از خود نشان نمی‌دهد نوجوان سفیدپوست در مقاطعی حتی از کاناپه هم بلند می‌شود و جلوی آن‌ها قدم می‌زند. در انتها مامور زن که کار دستبند زدن را به پایان رسانده دوباره او را «خیلی نرم» با اشاره دست دعوت به نشستن مجدد روی کاناپه می‌کند.

این ویدئو که ابتدا در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد روز چهارشنبه توسط شبکه‌های تلویزیونی نیز پخش شد. شاهدان عینی از زوایای مختلف این صحنه خشونت‌بار و تبعیض آمیز را با گوشی‌های تلفن خود ثبت کرده بودند.

بر خلاف نوجوان سیاه‌پوست که به مدت یک ساعت بازداشت بود، نوجوان سفید‌پوست دستگیر نشد.

فرماندار نیوجرسی در همین رابطه هر گونه رفتار مبتنی بر نژاد را محکوم کرده است. فیل مورفی در یک پیام توییتری سه‌شنبه شب به این حادثه واکنش نشان داد و نوشت که به‌شدت از تصاویری که نشان‌دهنده رفتار مبتنی بر نژاد است منزجر شده است. این فرماندار دموکرات در ادامه تصریح کرد که باید اعتماد بین ضابطان قانون و مردم را افزایش داد.

پلیس تاون‌شیپ هم با تائید هویت دو مامور خود، از آغاز تحقیقات داخلی و درخواست کمک از دفتر دادستانی خبر داده است.

جورج فلوید؛ خشونت پلیس آمریکا بار دیگر جان یک سیاهپوست را گرفت

این نخستین بار نیست که آمریکا صحنه برخورد تبعیض‌آمیز پلیس با شهروندان سیاه‌پوست می‌شود. شبکه اقدام ملی، موسسه مبارزه با نژادپرستی در آمریکا که پس از کشته‌شدن جورج فلوید توسط یک پلیس سفید پوست، فعالیت محوری پیدا کرده است هم چهارشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای گفت از مشاهده این ویدیو به‌شدت پریشان شده و برایش محرز است که در واکنش پلیس یک پیش‌قضاوت نهفته‌ است.

کشته‌شدن جورج فلوید، شهروند آفریقایی تبار آمریکایی توسط پلیس سفید پوستی که زانوی خود را بر گردن او فشار می‌داد، موجب اعتراضات اجتماعی و تظاهرات‌های متعدد خیابانی در بهار ۲۰۲۰ شد.