بايدن فهرست مراجعان به کاخ سفيد را به هيات تحقيق حمله به ساختمان کنگره می‌دهد

27/11/1400 10:56 ب.ظ

مشاور حقوقی کاخ سفید با ارسال نامه‌ای به بایگانی ملی، به این نهاد دستور داد که فهرست مراجعان به کاخ سفيد در روز حمله به ساختمان کنگره را ظرف ۱۵ روز در اختیار هیات تحقیق قرار دهد.

مشاور حقوقی کاخ سفید با ارسال نامه‌ای به بایگانی ملی، به این نهاد دستور داد که فهرست مراجعان به کاخ سفيد در روز حمله به ساختمان کنگره را ظرف ۱۵ روز در اختیار هیات تحقیق قرار دهد. جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، ادعای دونالد ترامپ مبنی بر حفظ اسرار ویژه رئیس‌جمهوری سابق را رد کرد و دستور داد فهرست مراجعان به کاخ سفید در اختیار هیات تحقیق کنگره برای بررسی حمله ششم ژانویه ۲۰۲۰ به ساختمان آن قرار بگیرد.

مشاور حقوقی کاخ سفید با توجه به اهمیت و اضطرار تحقیقات در مورد حمله گروهی از هواداران خشونت‌طلب آقای ترامپ به کنگره، با ارسال نامه‌ای به بایگانی ملی، با دسترسی هیات تحقیق به این فهرست موافقت کرد و به این نهاد دستور داد که این اطلاعات را ظرف ۱۵ روز در اختیار هیات تحقیق قرار دهد.

دانا رموس، مشاور حقوقی ارشد کاخ سفید، در نامه‌ای به تاریخ ۲۶ بهمن نوشت: «با توجه به اهمیت و اضطرار این تحقیقات و نیاز مبرم کنگره، فهرست مراجعان تا روز ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱، قبل از این‌که دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کند، باید خیلی سریع در اختیار هیات تحقیق قرار بگیرد». headtopics.com

میخوان پرونده سازی کنن

او افزود: «حفاظت از اسرار قوه مجریه و رئیس آن در قانون اساسی در نظر گرفته شده ولی اگر با هدف پنهان کردن اطلاعات از کنگره و یا افکار عمومی باشد نقض آشکار قانون اساسی است».

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد🔺زلنسکی از پیش‌بینی «حمله روسیه به اوکراین در روز چهارشنبه» عقب‌نشینی کرد ▪️رئیس جمهوری اوکراین، روز دوشنبه ۲۵ بهمن و ساعاتی پس از آن که اعلام کرد شنیده است روسیه روز چهارشنبه همین هفته به اوکراین حمله می‌کند، این حرف خود را پس گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید: TehranDC زلنسکی از حرف‌هایش عقب‌نشینی نکرد چراکه حرفی نزد که باید آن را پس می‌گرفت. سخنگوی‌اش ناچار شد برای رسانه‌هایی که سخنان زلنسکی را تحریف کرده‌اند توضیحات اضافی ارایه دهد. برای کسانی که اوکراینی می‌دانند حرف‌های زلنسکی کاملاً قابل فهم بود. بدبخت بی وجود زلنسکی که به غرب و آمریکا اعتماد کرد و حالا مثال خری شده که در گل گیر کرده نگران نباشید روسیه حمله نخواهد کرد بلوف میزند

دولت ائتلافی بلژیک بر سر طرح چهار روز کار در هفته به توافق رسیددر طرح اصلاحات مورد نظر دولت بلژیک ایجاد توازن بین زندگی حرفه‌ای و زندگی شخصی کارگران مدنظر قرار گرفته است. mehrzad_77 خوش بحححححححالشون

نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد🔺نسخه‌های دیجیتالی شاهکارهای نقاشی جهان در نمایشگاهی در لندن به فروش می‌رسد ▪️نمایشگاهی در لندن قرار است تصاویر دیجیتالی شاهکارهای موجود در کلکسیون چهار موزه ایتالیایی، از جمله آثار استادان نقاشی رافائل و داوینچی، را به فروش بگذارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

واکنش‌ها به اقدام سفیر مسکو در تهران ادامه دارد؛ اعتراض به «گستاخی» روسیهبه رغم شدت گرفتن انتقادات به سفیر روسیه در ایران طی هفته جاری، تاکنون هیچ اقدام رسمی نسبت به احضار یا اعلام موضع رسمی اعتراضی نسبت به «لوان جاگاریان» از سوی مقامات جمهوری اسلامی صورت نگرفته است. چی شده؟ خوب هیچ شکی نیست که جمهوری اسلامی ایران تو این دست نداشته باشد.؟ مرگ بر دشمن ایران وایرانی

آیا روسیه روز چهارشنبه به اوکراین حمله می‌کند؟ | DW | 15.02.2022چند روزی است که سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا از خطر حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین می‌گویند و حتی روز آن را چهارشنبه ۱۶ فوریه اعلام کرده‌اند. سه کارشناس آلمانی این حمله را غیرمحتمل می‌دانند. خبرگزاری دوزاری!! چشم بسته غیب میگی؟؟؟!!! 😂😂😂 حالا که روسیه نیروهاش رو داره برمیگردونه کارشناسان آلمانی به این نتیجه رسیدن؟؟!!!! بايدن برأى بالا بردن محبوبيت خود در امريكا داستان درست كرده. نه از جوک بایدن میترسن چون خیلی ازش حساب میبرن که باز نگوزه😬😬

نفتالی بنت پیام سفرش به بحرین را «موضع مشترک در برابر تهدیدات مشترک» خواند🔺نفتالی بنت پیام سفرش به بحرین را «موضع مشترک در برابر تهدیدات مشترک» خواند ▪️بنت روز دوشنبه وارد منامه شد. این نخستین سفر یک نخست وزیر اسرائيل به بحرین به شمار می‌رود. هر دو کشور نگرانی‌های مشترک درباره جمهوری اسلامی ایران دارند. ⬇️ بیشتر بخوانید: بحرین رو که یک گردان از بچه های سپاه یا ارتش ترتیبشو میدن اسرائیل نجس هم که کلا ۷ دقیقه توجه کنید ۷ دقیقه سابقه و تاریخ آخوندها همیشه با خدعه همراه بوده و هر کاری کنند آخوندها خدعه میکنند. تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود آخوند خوب آخوند مرده است

نسخه چاپی

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، ادعای دونالد ترامپ مبنی بر حفظ اسرار ویژه رئیس‌جمهوری سابق را رد کرد و دستور داد فهرست مراجعان به کاخ سفید در اختیار هیات تحقیق کنگره برای بررسی حمله ششم ژانویه ۲۰۲۰ به ساختمان آن قرار بگیرد.

مشاور حقوقی کاخ سفید با توجه به اهمیت و اضطرار تحقیقات در مورد حمله گروهی از هواداران خشونت‌طلب آقای ترامپ به کنگره، با ارسال نامه‌ای به بایگانی ملی، با دسترسی هیات تحقیق به این فهرست موافقت کرد و به این نهاد دستور داد که این اطلاعات را ظرف ۱۵ روز در اختیار هیات تحقیق قرار دهد.

دانا رموس، مشاور حقوقی ارشد کاخ سفید، در نامه‌ای به تاریخ ۲۶ بهمن نوشت: «با توجه به اهمیت و اضطرار این تحقیقات و نیاز مبرم کنگره، فهرست مراجعان تا روز ۲۰ ژانویه سال ۲۰۲۱، قبل از این‌که دونالد ترامپ کاخ سفید را ترک کند، باید خیلی سریع در اختیار هیات تحقیق قرار بگیرد».

او افزود: «حفاظت از اسرار قوه مجریه و رئیس آن در قانون اساسی در نظر گرفته شده ولی اگر با هدف پنهان کردن اطلاعات از کنگره و یا افکار عمومی باشد نقض آشکار قانون اساسی است».

براساس گزارش‌ روزنامه نیویورک تایمز که نخستین بار این نامه را منتشر کرد، کاخ سفید روز چهارشنبه این تصمیم را به اطلاع وکلای دونالد ترامپ رسانده است.

جو بایدن در سالگرد حمله به کنگره: ترامپ خطری برای دمکراسی است

مسئولان روابط عمومی بایگانی ملی کاخ سفید تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند.

همزمان، روز چهارشنبه بنیانگذار یک گروه شبه‌نظامی راست افراطی که به دلیل مشارکت در سازماندهی حمله به ساختمان کنگره به «توطئه با هدف شورش» متهم شده است در اولین جلسه دادرسی تقاضا کرد که تا زمان برگزاری دادگاه به قید وثیقه آزاد شود.

تاکنون بیش از ۷۲۵ نفر به جرم مشارکت در حمله به ساختمان کنگره که در جریان آن پنج نفر کشته و بیش از صد مامور پلیس مجروح شدند محاکمه و محکوم شده‌اند. چهار مامور دیگر پلیس که در دفاع از ساختمان کنگره شرکت داشتند مدتی پس از وقوع این حادثه خودکشی کردند.

کمیته تحقیق کنگره برای بررسی این حوادث تاکنون ۸۱ احضاریه رسمی از جمله برای مشاوران و نزدیکان دونالد ترامپ را به صورت علنی منتشر کرده و با بیش از ۵۶۰ شاهد مصاحبه کرده است.

به علاوه، از شبکه‌های اجتماعی و سایر شرکت‌های ارتباطی خواسته است مکاتبات و مکالمه‌های افراد مظنون به مشارکت در این حمله را به کنگره تحویل دهد.

این کمیته روز سه‌شنبه برای شش نفر به ظن مشارکت در تلاش ناموفق برای اعزام اعضای جعلی کالج الکترال به واشینگتن برای حمایت از دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ احضاریه صادر کرد.

دونالد ترامپ بارها از تحقیقات کنگره در مورد حمله به ساختمان آن انتقاد کرده و هنوز هم ادعا می‌کند که انتخابات را «دزدیده‌اند» و او در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ پیروز شده است. این در حالی است که نتایج نهایی و سراسری شمارش آرا نشان داد که جو بایدن هفت میلیون رای و ۷۴ رای در کالج‌های الکترال بیش از او به‌دست آورد.

آقای ترامپ و وکلایش تاکنون با شکایت به مراجع قضایی سعی کرده‌اند از ادامه این تحقیقات جلوگیری کنند و در این مورد مشخص نیز می‌توانند با تسلیم شکایت دیگری، از تحویل فهرست مراجعان به کاخ سفید در روز ۲۰ ژانویه به هیات تحقیق کنگره جلوگیری کرده و یا آن را به تاخیر بیاندازند.

البته دیوان عالی آمریکا ماه گذشته با اکثریت قریب به اتفاق آرا شکایت قبلی او برای جلوگیری از دسترسی هیات تحقیق کنگره به مدارک مورد نظر را رد کرد.رادیو فردا

رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.