واکنش اردوغان به تحریم‌های احتمالی اتحادیه اروپا علیه ترکیه | DW | 12.11.2019

21/08/1398 05:46:00 ب.ظ

رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه تهدید کرد که تمامی اعضای اروپایی داعش را به کشورهایشان بازمی‌گرداند و پناهجویان سوری را راهی اروپا می‌کند.

رئیس جمهوری ترکیه در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه تهدید کرد که تمامی اعضای اروپایی داعش را به کشورهایشان بازمی‌گرداند و پناهجویان سوری را راهی اروپا می‌کند. روز سه‌شنبه، ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) رجب طیب اردوغان در آستانه سفر خود به ایالات متحده اعلام کرد که ترکیه شمار بیشتری از اعضای داعش را که شهروند کشورهای اروپایی هستند و در زندان‌های ترکیه به سر‌می‌برند، به کشورهایشان بازمی‌گرداند.

رئیس جمهوری ترکیه خطاب به سران اروپا اظهار داشت: «شاید شما این موضوع را جدی نگیرید، اما درها باز خواهند شد و شما باید با پیامدهای آن کنار بیایید». در روزهای اخیر بازگرداندن اعضای گروه تروریستی"دولت اسلامی" (داعش) به کشورهای عضو اتحادیه اروپا به یکی از خبرهای داغ رسانه‌های اروپایی تبدیل شده است.

روز دوشنبه یک دانمارکی و یک آلمانی عضو داعش به کشورهایشان بازگردانده شدند. وزارت کشور ترکیه قصد دارد روز پنجشنبه (۲۳ آبان) نیز هشت آلمانی، ۱۱ فرانسوی، دو ایرلندی و یک دانمارکی عضو داعش را به کشورهایشان بازگرداند. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته اردوغان، یک هزار و ۱۴۹ داعشی در زندان‌های ترکیه به سر می‌برند که شماری از آنها شهروندان اروپایی هستند. رئیس جمهوری ترکیه روز سه‌شنبه علاوه بر وعده بازگرداندن اعضای داعش به اروپا اظهار داشت که امکان ورود پناهجویان سوری به اتحادیه اروپا را فراهم خواهد کرد. در حال حاضر نزدیک به سه میلیون و ۶۰۰ هزار پناهجوی سوری در ترکیه زندگی می‌کنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واکنش اتحادیه اروپا به اخراج شهروندان اروپایی عضو داعشفدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اخراج شهروندان اروپایی عضو داعش گفت این موضوع در اختیار کشورهای عضو قرار دارد. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه به دلیل حفاری «غیرمجاز» نفتی در تیررس تحریم اروپا قرار گرفتاعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.

ظریف خطاب به اروپا: فقط یک تعهد را نشان دهید که به آن عمل کرده‌ایدمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران سه‌شنبه 12 نوامبر در صفحه توییترش با انتقاد از درخواست اتحادیه

ظریف خطاب به اروپا: تعهدی را نشان دهید که اخیرا به آن پایبند بوده‌ایدمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به بیانیه انتقادی فرانسه، بریتانیا و آلمان و اتحادیه اروپا در خصوص روند کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی، بار دیگر طرف اروپایی را به بی‌عملی نسبت به تعهدات مندرج در برجام متهم کرد.

ترکیه در پاسخ به تهدید بروکسل: به حفاری در شرق مدیترانه ادامه می دهیماعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.

اتحادیه اروپا تحریم‌های خود را علیه ترکیه پیش می‌برد | DW | 11.11.2019ماه‌هاست که ترکیه با حفاری گاز در سواحل جزیره قبرس در دریای مدیترانه برای اتحادیه اروپا مشکل ایجاد کرده است. اتحادیه اروپا برای توقف این حفاری‌ها قصد دارد تحریم‌هایی علیه ترکیه وضع کند.