ترکیه در پاسخ به تهدید بروکسل: به حفاری در شرق مدیترانه ادامه می دهیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

اعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اتحادیه اروپا ترکیه را به دلیل انجام حفاری های غیرقانونی در «آب‌های قبرس» به اعمال تحریم و مجازات های اقتصادی تهدید کرد. بروکسل روز دوشنبه اعلام کرد که با تعیین یک چارچوب قانونی برای هدف قراردادن افراد مرتبط با این اقدام گامی جدید را برای مجازات آنکارا برداشته است.

در این بیانیه آمده است: «اینکه ترکیه در خصوص حقوق خود در شرق مدیترانه عقب نشینی کند انتظاری بیهوده است. بدون هیچ شکی ما فعالیت های حفاری خود را به روال همیشگی ادامه می دهیم» اعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل آنچه که آن را فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس می خوانند، به توافق رسیده بودند. اتحادیه اروپا در همین راستا روز دوشنبه یک چارچوب قانونی را به تصویب رساند که امکان مجازات افراد و یا نهادها و شرکت‌های مسئول در انجام حفاری های غیرمجاز در سواحل شرقی مدیترانه و نیز افراد و نهادهای مرتبط با این فعالیت ها را فراهم می کند.

اعمال محدودیت برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و توقیف دارایی و اموال بخشی از مجازات های پیش بینی شده برای افراد و شرکت های مرتبط با این «فعالیت های غیرقانونی» را تشکیل می دهد. گفته می شود که افراد و تشکیلاتی که به دلیل این فعالیت ها در فهرست مجازات های اتحادیه اروپا قرار می گیرند از دریافت هرگونه کمک و وام توسط نهادهای مالی کشورهای عضو اتحادیه اروپا محروم خواهند شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه آتش سوزی های گسترده در جنگل های استرالیاآتش سوزی گسترده در جنگل های استرالیا مرگ دست کم سه نفر و مفقود شدن چهار نفر دیگر را به همراه داشته است. حدود ۱۳۰۰ مامور آتش نشانی در حال تلاش برای فرونشاندن بیشتر از یکصد آتش سوزی پراکنده هستند که یک هزار کیلومتر از خط ساحلی استرالیا را درگیر کرده است. صدها نفر از اهالی مناطق درگیر به طور داوطلبانه به کمک نیروهای آتش نشانی رفته اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه به دلیل حفاری «غیرمجاز» نفتی در تیررس تحریم اروپا قرار گرفتاعضای اتحادیه اروپا پیش از این در اوایل اکتبر بر سر اعمال تحریم های بر ضد آنکارا به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و حفاری های غیرمجاز در سواحل قبرس به توافق رسیده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کنایه روحانی به 'مبارزه با فساد' قوه قضائیه در سفر به یزد | DW | 10.11.2019حسن روحانی دستگاه قضائی را متهم کرد که به فسادهای میلیون و میلیارد تومانی رسیدگی می‌کند اما سراغ 'دانه درشت‌ها' نمی‌رود. در ابتدای سخنرانی او در یزد عده‌ای علیه دولت شعار دادند که روحانی گفت صدای آنها 'صدای مردم' نیست. حتما اینام خس و خاشاک بودن 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔 روحانی شیاد دزد جنایت کار انتقاد ندارد چون جنایت کار ودزدان هوای هم را دارند نمایش برای توهم زدن وتورویابودن هست شعار مردم را هم پخش کنید که چه به روحانی دراین لحظه ها می گویند این عکس چرا گذاشتید شماها هم دوروی سکه شدید آخوندها شیطانهای بزرگ دنیا وتاریخند کسایی که میرن این آخوند کثافت روببینن اصلا جزء مردم نیستن.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جمهوری اسلامی ایران به رعایت حقوق بشر در رسیدگی‌های قضایی بسیار جدی استتهران- ایرنا- معاون حقوقی قوه قضائیه در نشست یو. پی. آر. با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در رعایت حقوق بشر در رسیدگی های قضایی بسیار جدی است، گفت: در این خصوص کارگاه‌های آموزشی ویژه‌ای برای کلیه قضات مخصوصاً قضات دادگاه‌های اطفال و نوجوانان با همکاری یونیسف برگزار شده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

با توزیع بیانیه‌ای در مجلس، روحانی به 'تقابل با رهبری' متهم شد | DW | 11.11.2019بیانیه بی نام و نشان علیه حسن روحانی که پخش آن در صحن مجلس ایران با اعتراض برخی نمایندگان مواجه شده بود، متعلق به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است. روحانی در این بیانیه به 'تقابل با رهبری' متهم شده است. اشتباه نکنیم تنها وتنها ترین شخص وفاه داربه رهبر همین روحانی فریدون است میگید نه به گذشته وپیشینه تاریخی ایشون نگاهی بیاندازید وآینده هم این را ثابت خواهد نمود امام برابر خدا و يا برابر نبي نيست. جنگ‌های زرگری عوامل استبداد شیاطین برای فریب دوباره مردم . شیاطین حیله جدیدی باید پیدا کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

استعفای خودخواسته یا کودتا علیه مورالس؟ واکنش‌ها به سقوط دولت در بولیویاتحادیه اروپا نیز در واکنش به تحولات بولیوی، تمامی طرف‌های درگیر در تنش سیاسی جاری در این کشور را به «خویشتن‌داری» و «مسئولیت‌پذیری» فرا خواند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »