واکنش‌های بین‌المللی به حمله مرگبار در شهر نیس فرانسه | DW | 29.10.2020

08/08/1399 09:02 ب.ظ

رهبران و سیاستمداران ارشد شمار کثیری از کشورهای جهان حمله خونین در کلیسای نوتردام شهر نیس فرانسه را محکوم کردند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از همبستگی کامل این کشور با فرانسه در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی سخن گفت.

سیاستمداران شماری از کشورهای جهان و از جمله محمدجواد ظریف حمله خونین در کلیسای نوتردام نیس فرانسه را محکوم کردند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از همبستگی کامل این کشور با فرانسه در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی سخن گفت. واکنش آلمان به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید واکنش‌‌های بین‌المللی محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز با انتشار یک پست توییتری اعلام کرده است که افراط‌گرایی باعث افراط‌گرایی می‌شود.

رئیس جمهوری روسیه گفته است که مردم این کشور در خشم و اندوه مردم فرانسه شریک هستند. پوتین با خانواده قربانیان این حمله نیز ابراز همدردی کرده است.

وزارت امور خارجه ترکیه نیز با انتشار یک بیانیه سیاسی ترور و خشونت را محکوم کرده و با مردم فرانسه ابراز همبستگی نموده است. بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا، یپه کوفود، وزیر امور خارجه دانمارک، مارک روته، نخست‌وزیر هلند نیز از جمله سیاستمدارانی هستند که حمله روز پنجشنبه به کلیسای شهر نیس را محکوم کرده و با دولت و ملت فرانسه ابراز همدردی و همبستگی کرده‌اند.

پاپ فرانسیس پس از کسب اطلاع از حمله به کلیسای نوتردام شهر نیس، با مردم فرانسه و همچنین با جامعه کاتولیکی این کشور ابراز هم‌دردی و همبستگی کرده است. بار دیگر اسپانیا، بارسلون (۱۷ اوت ۲۰۱۷) حمله با خودرو به مردم، لندن (۳ ژوئن ۲۰۱۷) headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

برای نابودی زندگی و زیست در یک کهکشان، اسلام به تنهایی کفایت می کند.. تروریسم و افراط گرایی مذهبی محکوم است. باید با تروریست های بنیادگرا به شدت برخورد شود. متاسفانه اروپائیان وبه ویژه سه کشور آلمان،انگلیس وفرانسه ازحامیان اسلامگرایی درخاورمیانه بودندوامروزنتایج این خیانت را می گیرند خانم صدر اعظم به فکر پناهنده های باشند که پذیرش دادند و مثل بشکه باروت در آلمان منفجر خواهند شد

نگرانی 'کمیته مقابله با اسلام هراسی در فرانسه' از آینده مسلمانان در این کشورخانم های آقایون از خواب بیدار شوین گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است.

انتشار کاریکاتور اردوغان در 'شارلی ابدو'؛ حمله شدید ترکیه به فرانسه | DW | 28.10.2020کاریکاتور رئیس جمهور ترکیه در مجله فکاهی فرانسوی اعتراض دولت ترکیه را برانگیخت. به اعتقاد سخنگوی اردوغان، این اقدام نشانه‌ای از 'ضدیت رئیس جمهور فرانسه با مسلمانان' است. 🙄 خانم های آقایون از خواب بیدار شوین گفتم که قانون اسلام تان همه اش دروغ است حرف همه دیکتاتور ها همینه!!وقتی که نمیتونن چیزی رو سرکوب کنن میزنن به اینور و اونور که خودشون توجیه کنن،اخه احمق چی فکر میکنی پیش خودت همه دنیا با مسلمانان مشکل دارن؟؟؟خوب یه مسلمان افراطی رفته به صورت فجیعی یه نفر رو به قتل رسونده میخوای بیان ازش تشکر کنن؟؟

حمله با چاقو در شهر نیس فرانسه کشته و مجروح برجای گذاشتگزارش ها حاکی است حادثه حدود ساعت ۹ صبح در برابر کلسیای «نوتردام» شهر نیس، واقع در جنوب فرانسه، روی داده است. یعنی خوراک بیست و سی ... با سیاستهای لجبازانه سیاسیون فرانسه در نهایت به جنگ داخلی و سپس اضمحلال فرانسه خواهیم رسید. باز یک مسلمان وحشی ویروس اسلامش فعال شده

سه کشته و چندین زخمی در حمله با چاقو به کلیسای نیس فرانسهسه کشته و چندین زخمی در حمله با چاقو به کلیسای نیس فرانسه مردی مسلح به چاقو دو زن و یک مرد را در نزدیکی کلیسای نتردام شهر نیس در فرانسه کشت و چند تن دیگر را زخمی کرد. خوب چرا الله اکبر سر نمیدید ؟! مگه اسلام و‌مسلمان تشنه خون غیر مسلمان نیست؟! الله اکبر گفتنش را فاکتور گرفتی شیطون...فقط همین سایت دوزاری شما در دنیا وجود دارد و کسی خبر نمی شود چه شده است خاک بر سرتان خدا لعنتتون کنه مجله شارلی هبدو و ماکرون که آتیش این فتنه رو شماها اول بپا کردین! تو این وضعیت قاراشمیش دنیای امروز فقط همین یه فتنه رو کم داشتیم!

ترکیه: حمله امروز در کلیسای نتردام شهر نیس فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیمترکیه: حمله امروز در کلیسای نتردام شهر نیس فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیم

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی زندان اوین در حمایت از بهنام محجوبی