واکنش سیاستمداران آلمان در مورد احتمال پیروزی مجدد ترامپ | DW | 04.11.2020

04/11/2020 11:50:00 ب.ظ

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در نوع رویکرد آلمان و اروپا نسبت به ایالات متحده آمریکا به بردباری فراخواند، اما در مورد یک پایان 'قانونمند' برگزاری انتخابات آمریکا هشدار داد.

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در نوع رویکرد آلمان و اروپا نسبت به ایالات متحده آمریکا به بردباری فراخواند، اما در مورد یک پایان 'قانونمند' برگزاری انتخابات آمریکا هشدار داد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در نوع رویکرد آلمان و اروپا نسبت به ایالات متحده آمریکا به بردباری فراخواند، اما در مورد یک پایان 'قانونمند' برگزاری انتخابات آمریکا هشدار داد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نسبت به پایان "قانونمند" در برگزاری انتخابات آمریکا هشدار داد.  ماس کشورهای اروپایی را در این رابطه به بردباری فراخوانده است.دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنیدنوربرت روتگن، کارشناس امور خارجی حزب دموکرات مسیحی آلمان با اشاره به همین مسئله می‌گوید: «به هر حال زیاد تفاوتی نمی‌کند که ناتو چهار سال یا هشت سال از سوی آمریکا به طور غیرمنتظره مورد تردید قرار گیرد. اما اینکه ما در این زمینه برنامه‌ای داشته باشیم و اینکه چگونه بتوانیم خود را با آن تطبیق دهیم، فکر نمی‌کنم چنین طرحی وجود داشته باشد.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

برو عمو تو اول ببین میتونی آلمان و اروپا رو از دست عملیات مسلحانه مسلمانان نجات بدی ؟ بعد بیا برای آمریکا نسخه بپیچ ببم خودت فهمیدی چی نوشتی؟ الان هیجان زده هم شدی دیگه قاطی کردی سیاست المانی ها هم خیلی زیرکانه و مرموزانه بوده و هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!! مهمترین نکته دموکراسی در کنار دیگر قوانینشان اقتصاد جهانیست.

کرونا در آلمان؛ ثبت بیشترین مورد ابتلا به کرونا در یک روزبیشترین مورد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان با ابتلای 33 هزار و 777 تن به این بیمار به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی

واکنش‌ها در کنگره به حمله آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریهواکنش‌ها در کنگره به حمله آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه ریک اسکات، نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در سنای آمریکا، هم در پیامی گفت: این حرکت درستی از سوی رئیس جمهوری ایالات متحده بود فکر پوشک برای تروریستهای امریکای باشید عمودی امدن افقی بر میگردند

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

کرونا در آلمان: بیش از ۳۲ هزار مورد ابتلا در یک روز | DW | 24.12.2020مؤسسه روبرت کخ آلمان تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را بیش از ۳۲ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرده است. در همین مدت ۸۰۲ نفر جان خود را بر اثر بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

اطلاعیه وزارت خارجه آلمان در مورد سفر به ایران | DW | 21.11.2020وزارت خارجه آلمان از افرادی که تابعیت دوگانه آلمانی-ایرانی دارند خواسته است، از سفر غیرضروری به ایران اکیدا خودداری کنند. این اطلاعیه به وضعیت شیوع ویروس کووید۱۹، خطر تروریسم در ایران و وضعیت سیاسی کشور نیز پرداخته است. خوب دویچه وله تو که مزدور بایدنی رهبر چلاقتی وساطت کن دوتابعیتی های آلمانی رو آزاد کنه! KambizGhafouri خیر باشه. معمولا اینجور موارد پس از مشاوره و دستور از طرف مقامات امنیتی کشور و بخاطر قریب الوقوع بودن شورش همگانی صورت می‌گیرد . فرانسه هم دو هفته قبل اینکارو کرد KRadjabi درود 🙄 اطلاعیه وزارت خارجه آلمان(AA) در دنیا(آن هم دنیای مؤمنان)هیچ اهمیتی ندارد، اگر اتاق بازرگانی آلمان (‌IHK) چنین اطلاعیه داد، آنزمان شاید مهم باشد😁😁 ومهمتر اینکه یک مومن آنهم شیعه نمی‌تواند دو ملیتی باشد او همیشه فقط اهل کربلا و قم هست و تنها امید شهادت چراغ زندگی اوست😲

هشدار وزیر خارجه آلمان به بایدن در مورد خلائی که روسیه یا ترکیه پر می‌کنندهایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان شنبه 5 دسامبر تأیید کرد که لازم است اروپا و ایالات‌متحده آمریکا امریکا نوکر شما نیست.اروپا باید بگه چرا نسبت به اشغال گرجستان و اوکراین بی تفاوت بود

آلمان واکنش سیاستمداران آلمان در مورد احتمال پیروزی مجدد ترامپ هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در نوع رویکرد آلمان و اروپا نسبت به ایالات متحده آمریکا به بردباری فراخواند، اما در مورد یک پایان"قانونمند" برگزاری انتخابات آمریکا هشدار داد.بیشترین مورد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان با ابتلای 33 هزار و 777 تن به این بیمار به ثبت رسید.صدای آمریکا واکنش دیگر اعضای کنگره را نیز اینجا منعکس خواهد کرد.تشخیص داده شده بودند، خودداری کرده ‌است.

سیاستمداران آلمان از عملکرد سیاسی ترامپ چندان خشنود نیستند. اما یک روز پس از برگزاری انتخابات در آمریکا و افزایش احتمال انتخاب مجدد ترامپ، سیاستمداران آلمان متوجه شده‌اند که پیامدهای این انتخاب را پیش‌بینی نکرده بودند.12. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نسبت به پایان "قانونمند" در برگزاری انتخابات آمریکا هشدار داد. پنتاگون: با دستور پرزیدنت بایدن آمریکا به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه حمله کرد سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از حمله به تاسیسات مورد استفاده گروه‌های مورد حمایت حکومت ایران در سوریه و در پاسخ به حملات اخیر علیه نیروهای آمریکایی در عراق صورت گرفته است.  ماس کشورهای اروپایی را در این رابطه به بردباری فراخوانده است. بدین ترتیب بالاترین رقم ابتلا به کرونا در یک روز در آلمان به ثبت رسید. وزیر خارجه آلمان به خبرگزاری رویترز می‌گوید که از نظر او ایالات متحده از یک دموکراسی قدرتمند برخوردار است. این تیم تأکید کرد که هنوز منبع حیوانی انتقال ویروس کرونا شناسایی نشده‌است.

او در رابطه با احتمال یک اختلاف قضایی در مورد نتایج انتخابات گفت: «نهادهای کشوری و دولت قانون‌مدار با سازوکار"بازبینی و تعادل" خود، در گذشته بارها ثابت کرده‌اند که حتی در شرایط دشوار نیز کارکرد دارند، و قادرند مسائل حساس را بر اساس اصول دموکراتیک حل کنند..» گرگور گیزی، سیاستمدار حزب چپ آلمان در رابطه با اظهارات زودهنگام ترامپ در مورد پیروزی خودش می‌گوید: «او با این زیاده‌روی، رفتاری غیرمسئولانه در قبال ایالات متحده و کل بشریت از خود نشان می‌دهد.» یورگن مویتن، سخنگوی حزب راستگرای آلترناتیو برای آلمان می‌گوید: «من نمی‌دانم چرا آقای ترامپ چنین حرفی زده است. من زیاد به ظرایف قانون انتخابات آمریکا آشنایی ندارم. او حتما دلایلی برای این کار خود دارد که من نمی‌شناسم.

» دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید در هیأت دولت آلمان در این مورد که اصولا به ایالات متحده توصیه‌هایی شود، از قرار معلوم اتفاق نظر نبوده است. اولاف شولتس، معاون صدراعظم آلمان از حزب سوسیال دموکرات در این رابطه می‌گوید: «همه ما می‌بایستی به طور مشترک روی این مسئله تأکید کنیم که در ایالات متحده انتخابات دموکراتیک برگزار شود و اینکه این انتخابات به طور کامل صورت گیرد. به این معنا که انتخابات زمانی پایان می‌گیرد که کلیه آرا شمارش شده باشند.» یک سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی گفت که به هر حال هیچ توصیه و مشورتی از سوی آلمان به دوستان آمریکایی ما صورت نخواهد گرفت. به گزارش شبکه یک تلویزیون آلمان، تازه صبح چهارشنبه مشخص شد که آلمان برای چهار سال دیگر ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ اصلا آمادگی ندارد.

نوربرت روتگن، کارشناس امور خارجی حزب دموکرات مسیحی آلمان با اشاره به همین مسئله می‌گوید: «به هر حال زیاد تفاوتی نمی‌کند که ناتو چهار سال یا هشت سال از سوی آمریکا به طور غیرمنتظره مورد تردید قرار گیرد. اما اینکه ما در این زمینه برنامه‌ای داشته باشیم و اینکه چگونه بتوانیم خود را با آن تطبیق دهیم، فکر نمی‌کنم چنین طرحی وجود داشته باشد.» از نظر حزب سبزها، در صورت انتخاب مجدد ترامپ، در آینده مشخص نیست چگونه بتوان در آینده یک سیاست محیط زیستی شکل داد. روبرت هابک، رئیس حزب سبزها در این زمینه می‌گوید: «چهار سال جامعه جهانی به دشواری تلاش کرد در حوزه محیط زیست و معضل اقلیمی خود را بازسازی کند، اما چهار سال دیگر..

.» بار دیگر این بحث داغ شده که اروپا باید بیش از پیش خود را از آمریکا مستقل سازد. در این رابطه رولف موتسنیش، کارشناس مسائل خارجی حزب سوسیال دموکرات آلمان می‌گوید: «نظرات جدی در سطح اروپا وجود دارد که ما باید قوی‌تر از پیش خود را از آمریکا جدا سازیم و جدایی از تمام آنچه که هم‌اکنون در آمریکا رخ می‌دهد، و من یکی از آنهایی هستم که این نظر را دارم.» الکساندر گراف لامسدورف، کارشناس سیاست خارجی حزب دموکرات‌های آزاد اما می‌گوید: «رولف موتسنیش طرفدار جدایی قاطع‌تر از آمریکاست اما هم‌زمان مخالف افزایش بودجه نظامی برای ارتش است. اگر واقعا می‌خواهیم از آمریکا مستقل شویم، آنگاه باید هزینه‌های نظامی خودمان را کاملا خود متقبل شویم.

» به هر حال آلمان هم‌اکنون گزینه انتخاب مجدد ترامپ را با تمام پیامدهای آن مد نظر قرار داده است. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ دیوار و مهاجرت ساخت دیواری"بزرگ و زیبا" در مرز جنوبی آمریکا با مکزیک احتمالا مهمترین و برجسته‌ترین وعده انتخاباتی ترامپ در سال ۲۰۱۶ بود. دیواری که به گفته ترامپ، مکزیک باید هزینه ساختش را پرداخت می‌کرد. ترامپ همچنین وعده توقف کامل مهاجرت غیرقانونی را هم داده بود. چه شد؟ ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ سرنوشت وعده دیوارکشی و ممنوعیت مهاجرت غیرقانونی تا پایان امسال ۷۲۴ کیلومتر استحکامات مرزی جدید در مرز ۲۰۰۰ مایلی (تقریبا ۳۲۲۰ کیلومتر) با مکزیک برپا خواهد شد.

سازه‌های عظیم جدید تقریبا در مکان‌هایی که قبلا هم موانع مرزی وجود داشته‌ برپا می‌‌شوند و بنابراین فقط جایگزین موانع موجود می‌شوند. هزینه ساخت دیوار را نه مکزیک که مالیات‌دهندگان آمریکایی می‌دهند. ترامپ پس از اختلافات طولانی با دموکرات‌ها، از بودجه پنتاگون این پروژه را تأمین مالی کرد. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ حذف اصلاحات درمانی اوباما ترامپ و جمهوری‌خواهان در کارزار انتخاباتی گذشته از لغو اصلاحات و قانون بیمه درمانی اوباما (موسوم به اوباما کر) سخن گفته بودند. ترامپ آن را یک"فاجعه کامل" خوانده بود و وعده داده بود که برنامه بهتری را جایگزین آن می‌کند.

ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ سرنوشت وعده حذف اصلاحات درمانی اوباما اما واقعیت این است که ترامپ و جمهوری‌خواهان تاکنون تنها بخش‌ کوچکی از برنامه اوباما را تغییر داده‌اند و آن هم حذف الزام بستن قرارداد بیمه درمانی است. دیگر بندهای قانون"حفاظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه" همچنان به قوت خود باقی است. تا به اینجا خبری از"اصلاحات بهتر" وعده داده شده، نیست. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ سیاست خارجی ترامپ:"اول آمریکا" با شعار"امریکا فرست" شروع کرد. در حوزه سیاست امنیتی و خارجی برای او این شعار به معنای زیرسوال بردن تمامی قراردادها یا عضویت در سازمان‌های بین‌المللی بود که از نگاه او برای آمریکا"غیرمنصفانه" بودند و به ضرر کشور.

ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ "اول آمریکا" تا چه حد به واقعیت پیوست؟ آمریکا تحت رهبری ترامپ گام به گام از برخی پیمان‌ها و عضویت در برخی سازمان‌های بین‌المللی خارج شد: معاهده اقلیمی پاریس، کاهش کمک مالی به سازمان ملل متحد و لغو کمک‌های مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت نمونه این اقدام‌ها هستند. در اختلافات با کشورهای عضو ناتو بر سر سهم پرداختی هر کشور هم ترامپ موفق بود: کشورهای عضو ناتو از زمان روی کار آمدنش، هزینه‌های دفاعی خود را تا ۱۳۰ میلیارد دلار افزایش دادند. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ سیاست آمریکا در قبال خاورمیانه در رابطه با سیاست خاورمیانه چندین وعده داد: برقراری صلح میان اسرائیل و فلسطین و جابجایی سفارت آمریکا از تل‌آویو به اورشلیم (بیت‌المقدس). ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ وعده صلح چه شد؟  وعده جابجایی سفارت و به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل عملی شد. وعده نخست او اما تاکنون به واقعیت نپیوسته است.

اما یک موفقیت تاریخی در رابطه با خاور میانه در کارنامه او ثبت شد: توافقنامه صلح اسرائیل–امارات متحده عربی (توافقنامه صلح ابراهیم) برای عادی‌سازی روابط دو کشور و افزون بر این موفقیت، عادی‌سازی مناسبات بحرین و سودان با اسرائیل. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ داعش و ارتش وعده داده بود: ارتش به گفته‌ی او"نابودشده" آمریکا را دوباره تقویت کند، گروه تروریستی داعش را نابود کند و سربازان آمریکایی را از"جنگ‌های بی‌پایان" خاورمیانه و افغانستان بیرون بکشد. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ وعده نابودی داعش چه شد؟ آمریکا و متحدانش توانستند، مناطق تحت کنترل داعش در عراق و سوریه را آزاد کنند؛ درحقیقت ادامه برنامه اوباما! ابوبکر البغدادی سرکرده این گروه در پی حمله آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۹ با جلیقه انفجاری خود را کشت. با وجود این موفقیت‌ها اما گزارش‌های اتاق‌های فکر حاکی از آن است که این گروه تروریستی در حال بازسازی خود و همچنان تهدیدی بین‌المللی است. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ وعده خروج نیروهای آمریکایی چه شد؟ هزینه‌های دفاعی را افزایش داد؛ هزینه‌هایی که اما همچنان از هزینه‌های دفاعی اوباما کمترند.

بیشتر نیروها را از سوریه بیرون کشید و هم‌پیمانان کرد آمریکا در منطقه را تنها گذاشت، اقدامی که منجر به استعفای وزیر دفاع پیشین آمریکا شد. در افغانستان شمار نیروها را امسال از ۱۳ هزار به ۸۶۰۰ نفر کاهش داد، با این وعده که در صورت دستیابی به پیمان صلح با طالبان، همه نیروهای را از افغانستان بیرون خواهد کشید. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ خروج از برجام برجام را"توافق هسته‌ای وحشتناک" میان ایران و ایالات متحده نامید و وعده داد که در صورت پیروزی، پیمان بهتری با ایران منعقد کند. پیمانی که به گفته‌ی او رژیم تهران را برای همیشه از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای محروم کند. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ وعده توافق بهتر با ایران چه شد؟ در عمل وعده را عملی کرد و از برجام خارج شد.

در تلاش برای مذاکره در مورد بستن قراردای جدید با ایران، پیشرفتی نداشته است و افزون بر این، با کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس توسط آمریکا، بخت مذاکرات جدید با ایران هم بسیار اندک است. تهران به تدریج برنامه هسته‌ای خود را از سر می‌گیرد. دیر یا زود خطر درگیری‌ تازه میان ایران و آمریکا منطقه را تهدید می‌کند. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ جنگ تجاری و چین از همان ابتدا فضایی درست کرد برضد پیمان‌های تجاری آمریکا با دیگر کشورها و اتحادیه‌ها. او قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) و پیمان تجاری اقیانوس آرام"تی‌پی‌پی" را"فاجعه" خواند.

ترامپ همچنین وعده داد که"کسری تجاری" غیرمنصفانه با چین و اروپا را تصحیح کند. ترامپ و وعده‌هایش: مرد حرف یا عمل؟ در عمل چه شد؟ از پیمان تجاری نفتا و پیمان تجاری اقیانوس آرام خارج شد و تعرفه‌های گمرکی برای بسیاری از کالاهای وارداتی اعمال کرد. توافق ایالات متحده-مکزیک-کانادا (او اس ام سی اِی) را جایگزین نفتا کرد. روابط واشنگتن و پکن پس از جنگ طولانی و پر دست‌انداز تجاری – تعرفه‌ای همچنان فلج است. کسری تجاری آمریکا اکنون بالغ بر ۶۷ میلیارد دلار است؛ بالاترین میزان آن از سال ۲۰۰۶ تاکنون.

در همین زمینه: .