واکنش آمریکا به انصراف چین از توسعه میدان گازی ایران | DW | 06.10.2019

14/07/1398 09:58 ب.ظ

پس از آنکه وزیر نفت ایران اعلام کرد که چین از مشارکت در توسعه میدان گازی پارس جنوبی انصراف داده است، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا این تصمیم را عاقلانه خواند و گفت معامله با ایران ارزش مورد تحریم آمریکا بودن را ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خبر کناره‌گیری شرکت ملی نفت چین از مشارکت در توسعه میدان گازی پارس جنوبی در توییتی نوشته است که"تصمیم‌ شرکت چینی و بیش از ۱۰۰ کمپانی دیگر برای متوقف کردن معامله با ایران را تصمیمی عاقلانه" می‌داند.

مورگان اورتاگوس در توییت خود همچنین گفته است که"این معامله ارزش آن را ندارد که دارایی‌هایتان هدف تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد". سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توییت یادشده گزارشی را نیز از"واشنگتن پست" به مشارکت گذاشته است. این گزارش به سخنان بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران، می‌پردازد که یکشنبه ۱۴ مهر (ششم اکتبر) خبر مربوط به انصراف شرکت ملی نفت چین (CNPC) از مشارکت در توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی را اعلام کرد.

وزیر نفت ایران همچنین گفت که شرکت پتروپارس کار توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را به طور کامل انجام خواهد داد. در سال ۱۳۹۶ قرارداد توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی با ظرفیت تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب میان ایران و شرکت‌های توتال فرانسه، سی‌ان‌پی‌سی چین و پتروپارس ایران به امضا رسید. ارزش این قرارداد چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.

اما پس از خروج آمریکا از برجام و تهدید شرکت‌های مختلف به روبرو شدن با تحریم‌های آمریکا، شرکت توتال از قرارداد یاد شده کناره‌گیری کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

Farhadrostampo2 چین چشم بادومی هم رید به ظریف ضخیم و روحانی و سیدعلی گدا، عراق هم که ملت هر روز فحش شون میدن و قهوه ای شون میکنن، بشار اسد و نصرالله هم اگه نبودن سیدعلی گدا میموند و حوضش! یک دیکناتور خون آشام و کاملا منزوی و طرد شده در جامعه جهانی زارررررررت امریکای قدر و قدرت،نزول کرده به اندازه یه کارشناس😂😂😂

اگر به‌جای سفارت آمریکا در بغداد به سفارت ایران یورش ببرنددر پی بالا گرفتن ناآرامی‌ها در عراق، حسین شریعتمداری، مدیر‌مسئول روزنامه کیهان، با صریح‌ترین تعابیر، در یادداشتی به معترضان_عراقی پیشنهاد داده است که به سفارت آمریکا در بغداد یورش ببرند. ادامه در یادداشت حسین علیزاده تحلیلگر سیاسی 😂😂😂😂

عذرخواهی مجدد سفارت آمریکا از ترکیه- خبرگزاری آناتولی

پهپاد جاسوسی آمریکا با تجهیزات بومی ایران سرنگون شدجانشین وزیر دفاع: ۶۰ هزار آمریکایی در اطراف کشور ما حضور دارند و آنها قطعا این عقلانیت را دارند که اقدامی علیه ما نکنند می‌فهمند تجهیزات و امکاناتی می‌سازیم و استفاده می‌کنیم که توانسته هواپیماهای بدون سرنشین آنها را سرنگون کرده و یا پهپاد آنها را بنشانیم مث‌ ماهواره ای که بومی بود بعد گندش دراومد همه تجهیزاتش از المان خریداری شده و هنوز که هنوزه رو زمین به عنوان دکور ازش استفاده میشه سردار،سلاح‌های‌کشتار‌انسانها مثل درخت ‌وجانوری‌‌خاص‌نیست‌تا بخواهیدبومی‌ایرانشان‌کنید همه طراحی‌ و ساخت‌ غرب‌ می باشند چطور‌درعالم‌اندیشه‌هر‌استدلالی‌را‌با‌منشاء‌غربی‌نفی‌می‌کنید‌به‌اسلحه‌که‌می رسد هی‌افتخاردرورمیکنید.بس‌کنیداین‌مغاله‌هارا. آیا اینها اصلا فکر کردند آنها چه جوابی می دهند؟

آمریکا و اسرائیل از بازگشایی گذرگاه القائم عصبانی هستند، چرا؟بازگشایی گذرگاه مرزی القائم علاوه بر بهبود اقتصاد عراق و سوریه، می‌تواند به مثابه دروازه‌ای برای صدور کالاهای ایرانی به سوریه و حتی لبنان و مدیترانه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

ارزیابی متفاوت آمریکا و کره شمالی از دور تازه مذاکرات اتمی | DW | 06.10.2019مذاکرات کارشناسی نمایندگان آمریکا و کره شمالی در حومه استکهلم پس از هشت ساعت متوقف شد. وزارت خارجه آمریکا این مذاکرات را خوب توصیف کرده ولی نماینده کره شمالی از شکست آن سخن می‌گوید. دلیلش دو دیدگاه متفاوته از برگزاری اینوع نمایشاس امریکا میخواد خودشو در دیپلماسی موفق نشون بده کره شمالی فقط خواهان برداشتن تحریمهاس

آمریکا به دنبال از بین بردن حشدالشعبی در عراق استقم – ایرنا – نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران بابیان این‌که آمریکا به دنبال از بین بردن حشدالشعبی است گفت: در عراق جنگ جدی با آمریکاست. هدف دشمن این است، نگذارند مردم عراق مانند ایرانیان انقلابی شوند و حشدالشعبی از کشورش دفاع کند. 🤣🤣🤣 یک روز هم بدون وجود دشمن نمیتونید زندگی کنید حتی یک روز بازی تموم شده خارکـ...ـه، فقط تو به‌جای این‌که داغ باشی و نفهمی، نادان و ناآگاه هستی و نمی‌فهمی.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خبر کناره‌گیری شرکت ملی نفت چین از مشارکت در توسعه میدان گازی پارس جنوبی در توییتی نوشته است که"تصمیم‌ شرکت چینی و بیش از ۱۰۰ کمپانی دیگر برای متوقف کردن معامله با ایران را تصمیمی عاقلانه" می‌داند.

مورگان اورتاگوس در توییت خود همچنین گفته است که"این معامله ارزش آن را ندارد که دارایی‌هایتان هدف تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد".

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توییت یادشده گزارشی را نیز از"واشنگتن پست" به مشارکت گذاشته است. این گزارش به سخنان بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران، می‌پردازد که یکشنبه ۱۴ مهر (ششم اکتبر) خبر مربوط به انصراف شرکت ملی نفت چین (CNPC) از مشارکت در توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی را اعلام کرد.

وزیر نفت ایران همچنین گفت که شرکت پتروپارس کار توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را به طور کامل انجام خواهد داد.

در سال ۱۳۹۶ قرارداد توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی با ظرفیت تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب میان ایران و شرکت‌های توتال فرانسه، سی‌ان‌پی‌سی چین و پتروپارس ایران به امضا رسید. ارزش این قرارداد چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.

اما پس از خروج آمریکا از برجام و تهدید شرکت‌های مختلف به روبرو شدن با تحریم‌های آمریکا، شرکت توتال از قرارداد یاد شده کناره‌گیری کرد.

به این ترتیب با کنار کشیدن چین نیز از این قرارداد، شرکت پتروپارس که در ابتدا تنها ۲۰ درصد در این پروژه سهیم بود، باید تمامی چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه مورد نیاز پروژه را تامین کند.