ارزیابی متفاوت آمریکا و کره شمالی از دور تازه مذاکرات اتمی | DW | 06.10.2019

14/07/1398 11:24 ق.ظ

مذاکرات کارشناسی نمایندگان آمریکا و کره شمالی در حومه استکهلم پس از هشت ساعت متوقف شد. وزارت خارجه آمریکا این مذاکرات را خوب توصیف کرده ولی نماینده کره شمالی از شکست آن سخن می‌گوید.

کیم میونگ گیل، سرپرست هیئت کارشناسی پیونگ‌یانگ، جلوی سفارت کره شمالی در استکهلم، شنبه پنجم اکتبر ۲۰۱۹دور اول این مذاکرات روز شنبه پنجم اکتبر (۱۳ مهر) در مرکزی در حومه استکهلم برگزار شد و نزدیک به هشت ساعت طول کشید.او می‌گوید مذاکرات کارشناسی انتظارات پیونگ‌یانگ را برآورده نکرده و به همین دلیل متوقف شده است. کیم میونگ گیل واشنگتن را به انعطاف‌ناپذیری و پافشاری بر مواضع قدیمی متهم کرده است.

دور اول این مذاکرات روز شنبه پنجم اکتبر (۱۳ مهر) در مرکزی در حومه استکهلم برگزار شد و نزدیک به هشت ساعت طول کشید. او می‌گوید مذاکرات کارشناسی انتظارات پیونگ‌یانگ را برآورده نکرده و به همین دلیل متوقف شده است. کیم میونگ گیل واشنگتن را به انعطاف‌ناپذیری و پافشاری بر مواضع قدیمی متهم کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

دلیلش دو دیدگاه متفاوته از برگزاری اینوع نمایشاس امریکا میخواد خودشو در دیپلماسی موفق نشون بده کره شمالی فقط خواهان برداشتن تحریمهاس

آغاز دوباره مذاکرات آمریکا و کره شمالی در سوئدمذاکرات کارشناسی میان ایالات کتجده آمریکا و کره شمالی در پایتخت سوئد برگزار می‌شود.

آمریکا و اسرائیل از بازگشایی گذرگاه القائم عصبانی هستند، چرا؟بازگشایی گذرگاه مرزی القائم علاوه بر بهبود اقتصاد عراق و سوریه، می‌تواند به مثابه دروازه‌ای برای صدور کالاهای ایرانی به سوریه و حتی لبنان و مدیترانه مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

کاخ سفید اعلام کرد مهاجرانی که قصد ورود به آمریکا دارند باید بیمه درمانی داشته باشند🔺 کاخ سفید اعلام کرد مهاجرانی که قصد ورود به آمریکا دارند باید بیمه درمانی داشته باشند ⚡️از سوم نوامبر تنها اشخاصی می‌توانند به آمریکا مهاجرت کنند که بیمه خدمات درمانی خریده باشند یا از توانایی مالی خرید آن ظرف سی روز پس از ورود به آمریکا برخوردارند. ترامپ این نوکر یهودیان را ادب خواهیم کرد!! ما برای ترامپ نقشه ها داریم!! ترامپ نقطه ضعفش دستیابی ایران به سلاح اتمیست!! ما به این سلاح نزدیک خواهیم شد!! اسرائیل را ادب خواهیم کرد!!

پهپاد جاسوسی آمریکا با تجهیزات بومی ایران سرنگون شدجانشین وزیر دفاع: ۶۰ هزار آمریکایی در اطراف کشور ما حضور دارند و آنها قطعا این عقلانیت را دارند که اقدامی علیه ما نکنند می‌فهمند تجهیزات و امکاناتی می‌سازیم و استفاده می‌کنیم که توانسته هواپیماهای بدون سرنشین آنها را سرنگون کرده و یا پهپاد آنها را بنشانیم مث‌ ماهواره ای که بومی بود بعد گندش دراومد همه تجهیزاتش از المان خریداری شده و هنوز که هنوزه رو زمین به عنوان دکور ازش استفاده میشه سردار،سلاح‌های‌کشتار‌انسانها مثل درخت ‌وجانوری‌‌خاص‌نیست‌تا بخواهیدبومی‌ایرانشان‌کنید همه طراحی‌ و ساخت‌ غرب‌ می باشند چطور‌درعالم‌اندیشه‌هر‌استدلالی‌را‌با‌منشاء‌غربی‌نفی‌می‌کنید‌به‌اسلحه‌که‌می رسد هی‌افتخاردرورمیکنید.بس‌کنیداین‌مغاله‌هارا. آیا اینها اصلا فکر کردند آنها چه جوابی می دهند؟

ترامپ ورود مهاجران بدون بیمه به آمریکا را موقتا ممنوع کردبا این حال کاخ سفید ضمن انتشار خبر این ابلاغیه دولتی تصریح کرده است که این تصمیم شامل حال پناهجویان و پناهندگان در خاک آمریکا نمی‌شود. متقاضیان ویزا،نه این عکسی که گزاشتی شارلاتان.

عذرخواهی سفارت آمریکا در ترکیه بابت گاف توئیتری

کیم میونگ گیل، سرپرست هیئت کارشناسی پیونگ‌یانگ، جلوی سفارت کره شمالی در استکهلم، شنبه پنجم اکتبر ۲۰۱۹

پس از ماه‌ها سکوت، نمایندگان ایالات متحده و کره شمالی در پایتخت سوئد گرد هم آمدند تا مذاکرات کارشناسی درباره خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره را ادامه دهند.

دور اول این مذاکرات روز شنبه پنجم اکتبر (۱۳ مهر) در مرکزی در حومه استکهلم برگزار شد و نزدیک به هشت ساعت طول کشید.

به گزارش رسانه‌های سوئد، کیم میونگ گیل، سرپرست هیئت مذاکره کننده کره شمالی در جمع خبرنگاران از سرخوردگی به خاطر برخورد طرف آمریکایی و توقف گفت‌وگوهای دو طرف سخن گفته است.

او می‌گوید مذاکرات کارشناسی انتظارات پیونگ‌یانگ را برآورده نکرده و به همین دلیل متوقف شده است. کیم میونگ گیل واشنگتن را به انعطاف‌ناپذیری و پافشاری بر مواضع قدیمی متهم کرده است.

وزارت خارجه ایالات متحده در مقابل مذاکرات شنبه را مثبت ارزیابی کرده و می‌گوید اظهارات نماینده کره شمالی بیانگر"محتوا و روح حاکم" بر بیش از هشت ساعت گفت‌وگو میان دو طرف نیست.

مورگن اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید واشنگتن طرح‌های خلاقانه‌ای ارائه کرده اما برای یافتن راه حل برای"موضوعات پراهمیت" هر دو طرف باید از قاطعیت و پایداری لازم برخوردار باشند.مذاکرات کارشناسی در استکهلم نخستین دور از گفت‌وگوهای دوجانبه پس از دیدار رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون در ماه فوریه سال جاری بود. این دیدار در ویتنام انجام شد و بدون نتیجه، زودتر از زمان پیش‌بینی شده خاتمه یافت.

واشنگتن و پیونگ‌یانگ در مذاکرات ویتنام بر سر مهم‌ترین موضوع مورد مناقشه، خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره به تفاهم نرسیدند. ترامپ و کیم در دیدار کوتاهی که اواخر ماه ژوئن در مرز میان دو کره داشتند بر سر ادامه مذاکرات کارشناسی توافق کردند.آمریکا از کره شمالی می‌خواهد در کنار خلع سلاح اتمی برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خود را محدود کند. پیونگ‌یانگ موافقت اصولی خود را با این درخواست‌ها اعلام کرده اما شرط عملی شدن آن را لغو گام به گام تحریم‌ها عنوان می‌کند.

در حالی که رئیس هیئت کارشناسی کره شمالی از توقف مذاکرات و بی‌نتیجه مانده آن سخن گفته طرف آمریکایی اعلام کرده که با پیشنهاد سوئد برای ادامه گفت‌وگوها در دو هفته دیگر موافقت کرده است.وزیر خارجه آمریکا، مایک پمپئو در حالی که مذاکرات استکهلم هنوز در جریان بود ابراز اطمینان کرده بود که دو طرف در این گفت‌وگوها به پیشرفت‌هایی دست پیدا کنند.

پمپئو در حاشیه سفر به یونان ابراز امیدواری کرده که رایزنی‌های کارشناسی در استکهلم زمینه‌ساز مذاکرات میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ"در هفته‌ها و ماه‌های آینده" باشد.

سیاست‌های دونالد ترامپ در مورد کره شمالی در داخل و خارج آمریکا منتقدان زیادی دارد. جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که چندی پیش برکنار شد تصریح کرده که کره‌شمالی"هرگز به صورت داوطلبانه" برنامه تسلیحات اتمی خود را کنار نخواهد گذشت.کره ‌شمالی که تازگی چند موشک کوتاه و میان برد آزمایش کرده روز چهارشنبه از آزمایش یک موشک جدید بالستیک خبر داده که به گفته پیونگ‌یانگ از یک زیردریایی پرتاب شده است.

برخی ناظران از سرگیری آزمایش‌های موشکی کره شمالی را که برای مدتی متوقف شده بود پیام نارضایتی از انعطاف‌ناپذیری واشنگتن در مورد لغو تحریم‌ها ارزیابی می‌کنند و احتمال می‌دهند با توقف مذاکرات استکهلم این آزمایش‌ها ادامه یابد.