واکسیناسیون به درمان‌یافتگان کرونایی نیز توصیه می‌شود | DW | 19.06.2021

19/06/2021 06:45:00 ب.ظ

واکسیناسیون برای افرادی که قبلا به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند نیز توصیه می‌شود. نتیجه یک پژوهش نشان داده که واکسیناسیون می‌تواند به بهبود وضع بیمارانی کمک کند که دچار پیامدهای درازمدت کرونا شده‌اند.

واکسن کرونا, عوارض درازمدت کرونا

واکسیناسیون برای افرادی که قبلا به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند نیز توصیه می‌شود. نتیجه یک پژوهش نشان داده که واکسیناسیون می‌تواند به بهبود وضع بیمارانی کمک کند که دچار پیامدهای درازمدت کرونا شده‌اند.

واکسیناسیون برای افرادی که قبلا به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند نیز توصیه می‌شود. نتیجه یک پژوهش نشان داده که واکسیناسیون می‌تواند به بهبود وضع بیمارانی کمک کند که دچار پیامدهای درازمدت کرونا شده‌اند.

تقریبا ۵۷ درصد از شرکت‌کنندگان پاسخ داده‌اند در مجموع عوارض درازمدت پس از واکسیناسیون در بدن آنها کاهش یافته است. ۲۴،۶ درصد هیچ تفاوتی مشاهده نکرده و تقریباً ۱۹درصد حتی علائم بدتر شدن پس از واکسیناسیون را گزارش کرده‌اند.بر اساس این تحقیق واکس‌هایی با سیستم  mRNA مانند مدرنا بهترین عملکرد را داشته‌اند. پژوهشگران تفاوت قابل توجهی در بهبود آثار خستگی، مشکلات دستگاه گوارش، درد قفسه سینه و مشکلات سیستم عصبی را بین کسانی که واکسن مدرنا دریافت کرده‌اند در مقایسه با دریافت‌کنندگان آسترازنکا، مشاهده کرده‌اند. بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که این بهبود در آنها دائمی بوده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

جامعه رنگین کمانی و انتخابات؛ به حکومتی که مرا انسان نمی‌داند، رای نمی‌دهم!

لیتوانی به مترجمان افغان که با نیروهای بین‌المللی همکاری کرده‌اند پناهندگی می‌دهدمترجمان افغان در نامه‌ای هشدار داده‌اند که در صورت کنترل طالبان بر کشورشان، افرادی که با نیروهای بین المللی کار کرده‌اند اولین هدف این گروه اسلام‌گرای افراطی خواهند بود. واقعا لیتوانی هم جا هست واسه مترجمی که فقط انگلیسی بلده. این بیشرفیه

مقامات آمریکایی: کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند تغییر مسیر داده‌اند🔺مقامات آمریکایی: کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند تغییر مسیر داده‌اند ▪️مقامات آمریکایی می‌گویند که کشتی‌های نیروی دریایی ایران اوایل این هفته مسیر خود را تغییر دادند و اکنون در شمال غرب ساحل آفریقا در حرکت هستند.

هشدار به افرادی که قصد خرید و فروش رای دارند‌/ مردم رای دادن را به ساعات پایانی موکول نکنندرییس ستاد انتخابات استان تهران به افرادی که قصد خرید و فروش رای را دارند‌، هشدار داد.

مقابله با «خاموشی اینترنت»؛ چند راه حل برای زمانی که اینترنت قطع می‌شودسازمان غیرانتفاعی بین المللی «اکسس نَو» (Access Now

لحظه به لحظه با انتخابات۱۴۰۰؛ اعلام پیروزی رئیسی | DW | 19.06.2021ابراهیم رئیسی با اختلاف فاحش نسبت به آرای سایر کاندیداها و کسب نزدیک به ۱۸ میلیون رای پیروز انتخابات معرفی شد. خبرگزاری فارس او را 'خادم جمهور' نامید. تبریک و تهنیت به رئیسی پیش‌تر از اعلام نتایج شروع شده بود. انتخابات۱۴۰۰ شمارش ۹۰درصد آرا نشان می‌دهد که ابراهیم رئیسی ۶۲درصد، محسن رضایی ۱۱درصد، عبدالناصر همتی ۸درصد و قاضی‌زاده هاشمی ۳درصد رای کسب کرده‌اند. جمال عرف، رئیس ستاد انتخابات گفت وزیر کشور نتیجه نهایی را در مراسمی رسمی اعلام خواهد کرد. آب رو بریزید اونجا که میسوزه اختلاف فاحش یعنی بیش از 80% مردم بهش فحش میدن. 😂😂😂

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا ظاهرا می‌تواند برای کسانی که به کرونا مبتلا شد‌اند نیز بسیار مفید باشد.ایران از مشارکت حدود ۴۰ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری حکایت دارند، نظرسنجی شش‌رنگ از جامعه رنگین‌کمانی نشان می‌دهد که تنها ۳.Aa لیتوانی روز جمعه اعلام کرد که قصد دارد به دوازده مترجم افغان که تا کنون با نیروهای نظامی بین‌المللی همکاری کرده‌اند پناهندگی اعطا کند.ناوبندر «مکران» - آرشیو تارنمای خبری «پولیتیکو» از تغییر مسیر کشتی‌های ایرانی که احتمال می‌رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند، خبر داد.

این نتیجه یک مطالعه در بریتانیا است. پژوهشگران برای جمع‌آوری داده‌ها از ۹۰۰ بیمار که دچار عوارض درازمدت کرونا شده‌اند پرسیده‌اند که وضعیت آنها بعد از واکسیناسیون اول و دوم تا چه میزان تغییر کرده است.۴ درصد آن‌ها نیز هنوز تصمیم نگرفته‌اند. شرکت‌کنندگان از مقیاس یک تا ۱۰ برای پاسخ استفاده کردند. برای کشور ما افتخاری است که بتوانیم به آنها کمک کنیم. تقریبا ۵۷ درصد از شرکت‌کنندگان پاسخ داده‌اند در مجموع عوارض درازمدت پس از واکسیناسیون در بدن آنها کاهش یافته است. ۴۷۴ نفر از آن‌ها اعلام کرده‌اند که قطعا رای نخواهند داد. ۲۴،۶ درصد هیچ تفاوتی مشاهده نکرده و تقریباً ۱۹درصد حتی علائم بدتر شدن پس از واکسیناسیون را گزارش کرده‌اند. به عقیده مقامات آمریکایی، تغییر مسیر کشتی‌ها نشان می‌دهد که کارزار دیپلماتیک برای ترغیب دولت‌های نیمکره غربی جهت بازگرداندن این‌ کشتی‌ها با موفقیت انجام شده است.

بر اساس این تحقیق واکس‌هایی با سیستم  mRNA مانند مدرنا بهترین عملکرد را داشته‌اند. از جمله دلایل دیگری که مانع حضور شرکت کنندگان در این نظرسنجی در انتخابات می‌شود، می‌توان از مواردی چون مسوولیت پذیر نبودن کاندیداها، این‌که انتصاب رییس جمهوری در ایران، چه از لحاظ فرهنگی، چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ مدنی و آزادی هیچ فرقی به حال جامعه نمی‌کند، به دلیل اعتقاد نداشتن به این نظام سیاسی، از پیش مشخص بودن نتیجه انتخابات، وضعیت سخت معیشتی مردم، مجرم و بیمار شناختن جامعه رنگین‌کمانی و دلایل مشابه دیگر نام برد. مترجمان افغان در این نامه که نسخه‌ای از آن بدست فرانس‌پرس رسیده اصرار کرده‌اند که پذیرفته شدن به عنوان پناهنده برای آنها حکم «مرگ یا زندگی» را دارد. پژوهشگران تفاوت قابل توجهی در بهبود آثار خستگی، مشکلات دستگاه گوارش، درد قفسه سینه و مشکلات سیستم عصبی را بین کسانی که واکسن مدرنا دریافت کرده‌اند در مقایسه با دریافت‌کنندگان آسترازنکا، مشاهده کرده‌اند. بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که این بهبود در آنها دائمی بوده است. جدا از دیدگاه سنتی، ‌مذهبی و‌ متعصبی که ریشه در فرهنگ و عموم جامعه دارد، قانون نیز با بیمار شمردن این افراد و مجرم دانستن آن‌ها به دلیل گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی‌شان، شرایط زندگی را برای آن‌ها تقریبا غیرقابل تحمل کرده است و با در نظر گرفتن مجازات‌های سنگین قانونی، در بسیاری از موارد این افراد در معرض دستگیری، شکنجه و حتی اعدام قرار دارند. در همین زمینه: . مترجمان افغان در این نامه هشدار داده‌اند که در صورت کنترل طالبان بر کشورشان، افرادی که با نیروهای بین المللی کار کرده‌اند اولین هدف این گروه اسلام‌گرای افراطی خواهند بود.