واکسیناسیون در ایران؛ سرگردانی مردم، وعده‌ها و شعارهای دولت | DW | 23.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به دلیل ازدحام بیش از حد شهروندان، بزرگترین مرکز واکسیناسیون ایران در غرب تهران نوبت‌دهی را متوقف کرد. میزان تزریق روزانه واکسن که به شدت کاهش یافته بود اندکی افزایش یافته اما سرگردانی شهروندان ادامه دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری پنج ماه پیش از خرید ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا خبر داده بود و سعید نمکی، وزیر بهداشت مدتی پیش وعده داد تا آخر خرداد یا اوایل تیرماه ۱۴ میلیون نفر واکسینه شوند.

یک ماه پیش با همکاری این دانشگاه مجموعه نمایشگاهی بازار بزرگ"ایران مال" در غرب تهران به مرکز واکسیناسیون کرونا تبدیل شد.خبرگزاری میزان با انتشار تصویرهایی از این مرکز با اشاره به وقفه در تزریق واکسن و تشکیل صف‌های طولانی در روزهای گذشته در صفحه توئیتر خود می‌گوید تزریق دوز دوم واکسن به سالمندان دوباره آغاز شده است.

یک هفته پیش سخنگوی جمعیت هلال احمر از ورود یک محموله شامل دو میلیون دوز واکسن به ایران خبر داد اما ساعتی بعد کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که یک میلیون دوز واکسن بیشتر وارد نشده است.از زمان ورود این واکسن‌ها روند واکسیناسیون که در بسیاری از استان‌ها تقریبا متوقف شده بود دوباره به جریان افتاد اما هنوز تعداد کسانی که نوبت دریافت دوز دوم واکسن آنها گذشته بسیار زیاد است.

این اقدام چنان غیرمعمول است که فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ۱۸ خرداد در نامه‌ای به سعید نمکی هشدار داد که مجوز مصرف عمومی دادن به واکسن بدون طی مرحله فاز سوم"تصمیمی خطیر و تاریخی" است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خودمون میسازیم که منت تو الاغ رو نکشیم

انتخابات تموم شد و رژیم با دو حرکت داره از مردم انتقام میگیره: ۱-قطع برق و خاموشی‌های گسترده رو دوباره شروع کرده، ۲-میخواد با واکسن بیفته به جون مردم و واکسیناسیون رو اجباری کنه تا اون ماده سمی که مد نظرش هست رو وارد بدن همه ایرانی‌ها بکنه! (امروز رئیسی گفت همه رو واکسن میزنیم!)

به زودی با همون واکسنی که اتحادیه حقوق بشری اروپا و آمریکا تحریم کرده بودن ایران رو نمیتونستیم وارد کنیم ، خودمون ساختیم که از جمله نیش های برجام بود، مردم عزیز و سربلند ایران واکسینه میشوند .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوتین آمریکا را به سازماندهی کودتا در اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم کرد«چرا ایالات متحده کودتا ترتیب داد؟ چرا کشورهای اروپایی از موضع ضعف با آن همراه شدند و به این ترتیب به ایجاد شکاف در اوکراین و جدا شدن کریمه از آن تن دادند؟»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر در جریان سرکوب معترضان به نتایج انتخابات در یاسوج
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض روزنامه کیهان به نام‌گذاری یک کوچه در تهران به نام صمد بهرنگی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شهرستان خاش در بدخشان افغانستان به تصرف طالبان درآمدشهرستان خاش در ولایت بدخشان واقع در شمال شرقی افغانستان به دست طالبان افتاد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کنترل دروازه افغانستان به جهان؛ آیا ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل قمار می‌کند؟به نظر می‌رسد طالبان با ماندن نیروهای ترکیه در افغانستان موافق نباشد به طوریکه سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در دوحه گفته بود «ترکیه در ۲۰ سال گذشته بخشی از نیروهای ناتو بود بنابراین آن‌ها نیز باید بر اساس توافق‌نامه‌ای که ما در تاریخ ۲۹ فوریه سال ۲۰۲۰ با آمریکا امضا کردیم از افغانستان خارج شوند.» هیچ کس خواهان ماندن ترکیه در افغانستان نیست همه گی خواستار گرفتن امنیت فرودگاه کابل بدست ترکیه است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش فرانسه به انتخاب رئيسی: نگران وضعیت حقوق بشر در ایران هستیم«ما همواره نگرانی‌‌مان از وضعیت حقوق بشر در ایران و وضعیت اتباع زندانی‌مان در این كشور را ابراز داشته‌ایم و همچنان این وضعیت را پیگیری می‌کنیم.» آقا اینا به جون خودم دارن شوخی میکنن 🤔 مگه میشه اینقدر پر رووو بود ؟ مگه داریم ؟؟ فرانسه از وضعیت حقوق بشر تو ایران نگرانه 😐 خدااااا منو بکش راحتم کن آخی!! نازی!!دولت فرانسه چه مهربونه!! آدم یاد ناپلئون و میتران و سارکوزی میفته! خوب عیب نداره به پژو و رنو بگین برن دوتا قرارداد آبدار دیگه با رژیم اسلامی ببندن و کارخانه ها و تکنولوژی های از کار افتاده تون را بندازین به رژیم اسلامی حالا سخت نگیرین حقوق بشر هم بلاخره یه طوری میشه. با اسب از رو مردم خودتون رد نشید؛ تا بعد...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »