پوتین آمریکا را به سازماندهی کودتا در اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«چرا ایالات متحده کودتا ترتیب داد؟ چرا کشورهای اروپایی از موضع ضعف با آن همراه شدند و به این ترتیب به ایجاد شکاف در اوکراین و جدا شدن کریمه از آن تن دادند؟»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه ۲۲ ژوئن آمریکا را به کودتا و سازماندهی برای سرنگونی ویکتور یانوکوویچ، متحد مسکو و رئیس جمهوری اوکراین در سال ۲۰۱۴ متهم کرد.

پوتین این ادعا را در مطلبی که به مناسبت هشتادمین سالگرد حمله آلمان نازی به روسیه در پایگاه اینترنتی دولت منتشر شد، بیان کرد. روزنامه آلمانی دی‌تسایت نیز این مقاله را منتشر کرده است. پوتین در این مقاله ضمن تشریح وضعیت در پایان جنگ جهانی دوم گفته است که در آن زمان کشورها مجبور به انتخاب میان از کشورهای غربی و روسیه بودند. پوتین نوشت: «در واقع این یک ضرب‌الاجل بود. پیامدهای چنین سیاست تهاجمی را می‌توان در نمونه فاجعه اوکراین در سال ۲۰۱۴ مشاهده کرد.

در سال ۲۰۱۴، پس از آن که ویکتور یانوکوویچ پیشنهاد قرارداد تجاری با اروپا را نپذیرفت، اعتراضات عمومی برای ماه‌ها سراسر اوکراین را در برگرفت و در نهایت خیزش مردمی منجر به وقوع «انقلاب میدان» و سرنگونی دولت وقت اوکراین شد. چند سال بعد از این انقلاب، روسیه شبه جزیره کریمه را به خاک خود ضمیمه کرد. به دنبال اقدامات تحریک‌آمیز اخیر ارتش روسیه در مرز اوکراین، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر بر پایبندی کشورش به همراهی با اوکراین در برابر تجاوزات روسیه تأیید کرد. بلینکن گفت: «ما تعهدمان در مورد کمک به اوکراین در دفاع از خودش را با کمک امنیتی نشان می‌دهیم. جامعه بین‌المللی قاطعانه علیه هرگونه تجاوز و اقدام گستاخانه روسیه در اوکراین مخالف است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشتادمین سالگرد بابی یار؛ همکاری پاریس و اوکراین برای یادآوری قتل‌عام ده‌ها هزار یهودی در اوکراینآشویتس در حالی در اذهان عمومی جهان به نماد هولوکاست و قتل‌عام یهودی‌ها توسط نازی‌ها بدل شده که کشتار یهودی‌ها در دره «بابی یار» واقع در نزدیکی شهر کی‌یف، پایتخت اوکراین، با وجود به کام مرگ بردن ده‌ها هزار یهودی توسط ارتش نازی پس از گذشت هشتاد سال همچنان مغفول مانده است. فعلا که صهیونیست ها با کمک اروپائیان همین فجایع را در فلسطین رقم میزنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر در جریان سرکوب معترضان به نتایج انتخابات در یاسوج
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض روزنامه کیهان به نام‌گذاری یک کوچه در تهران به نام صمد بهرنگی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش فرانسه به انتخاب رئيسی: نگران وضعیت حقوق بشر در ایران هستیم«ما همواره نگرانی‌‌مان از وضعیت حقوق بشر در ایران و وضعیت اتباع زندانی‌مان در این كشور را ابراز داشته‌ایم و همچنان این وضعیت را پیگیری می‌کنیم.» آقا اینا به جون خودم دارن شوخی میکنن 🤔 مگه میشه اینقدر پر رووو بود ؟ مگه داریم ؟؟ فرانسه از وضعیت حقوق بشر تو ایران نگرانه 😐 خدااااا منو بکش راحتم کن آخی!! نازی!!دولت فرانسه چه مهربونه!! آدم یاد ناپلئون و میتران و سارکوزی میفته! خوب عیب نداره به پژو و رنو بگین برن دوتا قرارداد آبدار دیگه با رژیم اسلامی ببندن و کارخانه ها و تکنولوژی های از کار افتاده تون را بندازین به رژیم اسلامی حالا سخت نگیرین حقوق بشر هم بلاخره یه طوری میشه. با اسب از رو مردم خودتون رد نشید؛ تا بعد...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افغانستان؛ تشدید نبردها در شمال و پیش‌روی طالبان به سمت مزار شریفرسانه‌های محلی به نقل از منابع مطلع اعلام کرده‌اند که طالبان به دروازه‌های مرکز ولایت بلخ نزدیک شده‌اند؛ حال آنکه وزارت دفاع افغانستان در تازه‌ترین اطلاعیه خود تاکید کرده که طالبان از حومه‌ شهر مزار شریف عقب رانده شده‌اند. بخش جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی ! ماده ۲۴۳ کود جزا : یکی از شما دیوسها نیست که بگه، اسلحه طالبان از کجا تأمین میشه، مردم افغانستان باید خر چی طالب را میبینند، در اطاق گاز، بکشند، بمب دستی برازنده مثل ويتنام و ویتکنگ بجنگند.راهی دیگر ندارید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آلمان: از نقش رئیسی در اعدام‌ها در ایران اطلاع داریمآلمان با ابراز نگرانی درباره آینده اوضاع حقوق بشر در ایران پس از به قدرت رسیدن ابراهیم رئیسی، تاکید کرد که از نقش او در اعدام‌های صورت گرفته در ایران اطلاع شرکت دارویی ستاد اجرایی فرمان امام هر دوز واکسن قلابی کوو برکت را ۲۰۰هزارتومان به دولت می‌فروشد ادامه تیتر: ولی با این حال هم به توافق برجام برمیگردیم هم با او سازش میکنیم اما با ان مشكلى ندارن! بالاخره ملتى كه هلوكاست را رقم زدند هيچ مشكلى با جلادى چون رييسى ندارن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »