واکسن هندی هم رسید و ترخیص شد

21/12/1399 08:09 ق.ظ

واکسن هندی هم رسید و ترخیص شد *پنجمین محموله واکسن کرونا از هند نیز ساعتی پیش به ایران وارد و در حداقل زمان ترخیص شد *این محموله حاوی ۱۵۰ هزار دوز واکسن با مجموع وزنی ۷۳۲ کیلوگرم بوده است

پنجمین محموله واکسن کرونا نیز ساعتی پیش به ایران وارد و در حداقل زمان ترخیص شد. وی افزود: همانند محموله های قبلی واکسن، تشریفات گمرکی این محموله نیز در پای پرواز انجام و به سرعت ترخیص و به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل شده است.

وی افزود: همانند محموله های قبلی واکسن، تشریفات گمرکی این محموله نیز در پای پرواز انجام و به سرعت ترخیص و به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل شده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

حالا انقدر واکسن های جور وا جور وارد می کنند از کشورهای مختلف که اگه عوارضی داشت نفهمیم یقه کیو بگیریم! ۱۵۰ هزار تا؟؟؟؟ واااای مرسی. اشک شوق بریزیم😑😑 فكر كنم اينايي كه واكسن خارجي ميارن حواسشون نيست كه جمعيت ايران چقدره!!!!دنيا ميليوني واكسن ميخرن اينا .....!!!!!!ااااحسنت

ورود و ترخیص ۳.۱ میلیون دوز واکسن کرونا از ۴ کشورطبق اعلام معاون فنی گمرک ایران در جریان واردات واکسن کرونا، تا کنون بیش از ۳.۱ میلیون دوز واکسن وارد ایران و توسط گمرک ترخیص و تحویل نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت شده است.

'واکسن بیون‌تک علیه ویروس جهش‌یافته هندی کرونا هم موثر است' | DW | 28.04.2021رئیس شرکت بیون‌تک می‌گوید واکسن بیون‌تک-فایزر علیه ویروس‌های جهش‌یافته هندی موثر است. شاهین اوگور گفت آزمایشات ادامه دارند اما او اطمینان دارد که ماده اثربخش واکسن کرونای این شرکت علیه ویروس جهش‌یافته هندی اثربخش است. چرا در ایران تمام فراورده های داروییی شما استفاده میشه جز واکسن کرونای شما کسی دلیلش رو میدونه هیچ ویروس چهش یافته ای وجود نداره تنها ویروس چینی هستش چین برای اینکه نام کشور خودشو کم رنگ کنه این فریب کاری هارو راه انداخته رسانه شما مکررا به' ویروس جهش یافته ی هندی' اشاره میکند قبلا هم خواستار ارائه ی مستندات علمی در این مورد شدم لطفا تحقیقاتی که وجود این سویه را به اثبات رساند ارائه فرمائید در غیر این صورت از رسانه محترم خواهشمندم به مخاطبین محترم اطلاع رسانی کنید

ویروس هندی با قدرت به پیش می‌رود/ واکسن برای عموم وجود ندارد؛ پروتکل‌ها را رعایت کنیدرئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به بالای ۹۰ درصد برسانیم تا اگر جهش‌های دیگر هم به ما رسید، بتوانیم از این مهلکه با کمترین آسیب خارج شویم.

از تزریق متقلبانه واکسن کرونا به اسم امحا و اسراف تا کرونای هندیرئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امحای واکسن نوعی پیشگیری و مقابله با فساد احتمالی است، گفت: افرادی که متخلفانه وارد لیست شده باشند نمی توانند تزریق متقلبانه را جلوگیری از امحا و اسراف واکسن بنامند و این کلاه، سر نظام سلامت نخواهد رفت. اصلا عجله نکن، هر وقت ۹۰ درصد مبتلایان از این واریانت بودن، متوجه می‌شید از شوخی تلخ چینی ها چه خبر ؟؟

کاهش کارایی واکسن در جهش هندی کرونا / هشداری جدی برای جهانرئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون ویژگی‌های کرونای جهش یافته هندی، گفت: بر اساس اطلاعات محدود اعلام می‌شود که کیفیت واکسن‌ها می‌تواند ۵۰ درصد نسبت به این واریانت جدید کاهش یابد اما، حتی اگر واکسن‌ها کفایت ایده‌آل نداشته باشند بازهم می‌توانند از ابتلای شدید و مرگ و میر جلوگیری کنند.

ارونقی-معاون فنی گمرک ایران- در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد که ساعت ۲۲:۱۵ محموله واکسن کرونا از هند به فرودگاه امام خمینی(ره) وارد شده که حاوی ۱۵۰ هزار دوز واکسن با مجموع وزنی ۷۳۲ کیلو گرم بوده است.

وی افزود: همانند محموله های قبلی واکسن، تشریفات گمرکی این محموله نیز در پای پرواز انجام و به سرعت ترخیص و به نمایندگان وزارت بهداشت تحویل شده است.

گفتنی است که پیش از این چهار محموله واکسن کرونا شامل سه محموله از روسیه و یک محموله از چین به ایران وارد شده بود.