'واکسن بیون‌تک علیه ویروس جهش‌یافته هندی کرونا هم موثر است' | DW | 28.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس شرکت بیون‌تک می‌گوید واکسن بیون‌تک-فایزر علیه ویروس‌های جهش‌یافته هندی موثر است. شاهین اوگور گفت آزمایشات ادامه دارند اما او اطمینان دارد که ماده اثربخش واکسن کرونای این شرکت علیه ویروس جهش‌یافته هندی اثربخش است.

شاهین اوگور، بنیان‌گذار و رئیس شرکت داروسازی بیون‌تک روز چهارشنبه ۲۸ آوریل به خبرنگاران در برلین گفت آزمایشات مربوطه در مورد موثر بودن واکسن بیون‌تک-فایزر برای مقابله با ویروس جهش‌یافته هندی هنوز ادامه دارد اما او اطمینان دارد که ماده اثربخش تولید شده توسط شرکت او و کنسرن داروسازی فایزر در برابر نوع جدید ویروس جهش‌یافته موثر است. واکسن ساخته شده توسط بیون‌تک نخستین واکسنی بود که در دسامبر ۲۰۲۰ در اتحادیه اروپا مجوز گرفت.

بنیان‌گذار شرکت بیون‌تک تاکید کرد: «در مجموع واکسن بیون‌تک-فایزر را در حال حاضر برای مقابله با بیش از ۳۰ گونه ویروس کرونا آزمایش کرده‌اند و تقریباً علیه همه این گونه‌ها اثربخش بوده است.میزان موثر بودن واکسن کرونای بیون‌تک-فایزر ۹۰ درصد است و به گروه واکسن‌های mRNA تعلق دارد. تا به حال در کسانی که این واکسن روی آنها مورد آزمایش قرار گرفته‌، عوارض جانبی مهم مشاهده نشده است.

این واکسن باید در دمای منهای ۷۰ درجه انبار و منتقل شود. در دمای یخچال معمولی تنها پنج روز دوام می‌آورد.گزارش تصویری؛ ویروس جهش‌یافته کرونا در هند بیداد می‌کند بستگان یکی از درگذشتگان، در مقابل بیمارستانی در احمد‌آباد هند عزاداری می کنند. پاندمی کرونا سریع‌تر از گذشته در هند در حال گسترش است. در عرض ۲۴ ساعت بیش از ۳۳۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این نمونه جدید ویروس در این ابعاد در هیچ کشور دیگری در جهان مشاهده نشده است. بیش از یک میلیون نفر در هند تنها در چهار روز گذشته به این ویروس آلوده شده‌اند.بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستانی در دهلی نو منتظر پذیرش و رسیدگی هستند اما ظرفیت بیمارستان‌ها پر شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

رسانه شما مکررا به' ویروس جهش یافته ی هندی' اشاره میکند قبلا هم خواستار ارائه ی مستندات علمی در این مورد شدم لطفا تحقیقاتی که وجود این سویه را به اثبات رساند ارائه فرمائید در غیر این صورت از رسانه محترم خواهشمندم به مخاطبین محترم اطلاع رسانی کنید

هیچ ویروس چهش یافته ای وجود نداره تنها ویروس چینی هستش چین برای اینکه نام کشور خودشو کم رنگ کنه این فریب کاری هارو راه انداخته

چرا در ایران تمام فراورده های داروییی شما استفاده میشه جز واکسن کرونای شما کسی دلیلش رو میدونه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست مجوز برای تزریق واکسن «فایزر-بیون‌تک» به ۱۵-۱۲ ساله‌ها در اروپا ارائه شدشرکت‌های «فایزر» و «بیون تک» در بیانیه مشترک خود اعلام کرده‌اند که نتیجه آزمایش بالینی واکسن تولیدی آنها بر روی بیش از دو هزار نوجوان نشان داده که واکسن کرونا برای افراد ۱۲ تا ۱۵ ساله «ایمن» و «موثر» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیون‌تک-فایزر برای واکسن کرونای کودکان درخواست مجوز کرد | DW | 30.04.2021بیون‌تک_فایزر برای صدور مجوز واکسن_کرونا برای کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ ساله رسما تقاضا کرد. اگر آژانس دارویی اروپا با تقاضای بیون‌تک-فایزر موافقت کند، تزریق واکسن کرونا به کودکان از اول ژوئن سال جاری آغاز خواهد شد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گفت وگوی مرکل با رئیس بیونتک بر سر مالکیت معنوی واکسن کرونا | DW | 07.05.2021مرکل و رئیس بیونتک، شرکت تولید کننده واکسن کرونا، در مورد حق مالکیت معنوی این واکسن تلفنی صحبت کردند. آنها علاوه بر حمایت از حق ثبت اختراع، درباره تمهیداتی به منظور تامین واکسن برای کشورهای فقیرتر گفت‌وگو کردند. این اقدامی انسانی در جهت فراگیر شدن واکسیناسیون در سراسر جهان است واکسیناسیون فراگیر در سراسر جهان تنها راه رفع مشکل کرونا از ساحت بشریت است بکارگیری واژه “مالکیت معنوی” در شرایط پاندمی، مفهوم “مالکیت بر مرگ یا مالکیت بر زندگی، را دور میزند و این درست نقطه مقابل معنویت ست. بخاطر همین ست که من کم کم دارد از بایدن خوشم میاید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا برای خرید ۱.۸ میلیارد دوز واکسن کرونا با «فایزر-بیون‌تک» قرارداد بستاتحادیه اروپا امیدوار است که دوزهای جدید واکسن «فایزر-بیون تک» به واکسیناسیون کودکان و نوجوانان و ایجاد ایمنی در جمعیت کشورهای عضو این اتحادیه در مقابل گونه‌های جدید ویروس کرونا کمک کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برنامه اتحادیه اروپا برای خرید کلان واکسن بیون‌تک/فایزر | DW | 08.05.2021اتحادیه اروپا قرار داد خرید ۹۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا شرکت‌های آلمانی و آمریکایی بیون‌تک و فایزر را نهایی کرد. این اتحادیه همچنین حق خرید همین تعداد واکسن را برای خود محفوظ نگه داشته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »