واقعیت‌هایی از داخل ایران| افزایش حقوق کارکنان ۵ درصد کمتر شد

17/07/1398 10:49 ب.ظ

واقعیت‌هایی از داخل ایران| آخرین آمار خودکشی در ایران معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سال گذشته در ایران ۹۹۲۷۰ نفر معادل ۱۲۱ در هر صد هزار نفر جمعیت عمومی اقدام به خودکشی کردند که ۲۰ درصد زیر ۱۸ سال بوده‌اند.

کمبود معلم در ایران آمارها نشان می‌دهد بیشترین کمبود معلم در دوره ابتدایی است به طوری که معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید: در این دوره یعنی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۱۰۳ هزار و ۳۸۰ نفر کمبود معلم داریم.

اما مسؤولان آموزش و پرورش معتقد هستند: اگر سالانه بتوانند ۳۰ هزار معلم را تربیت و جذب کنند شاید بتوانند این کمبودها را جبران کرد. سال گذشته نیز رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش هشدار داده بود که با کمبود آموزگار در دوره ابتدایی امکان بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزان وجود دارد به همین دلیل تا سال ۱۴۰۱ خروج نیرو از آموزش و پرورش خارج از عرف متداول است.

وی افزود: شدت کمبود نیرو تا سال ۱۳۹۹ آموزش و پرورش را از پا در می‌آورد و هر نهادی با این آمار مخالفت دارد مستندات خود و راه حل‌های عملیاتی را ارائه دهد. از مجموع ۹۳۰ هزار معلم رسمی آموزش و پرورش تا سال ۹۹ نزدیک به ۳۲۰ هزار معلم و تا سال ۱۴۰۴ نزدیک به ۳۳۰ هزار معلم بازنشسته خواهند شد. headtopics.com

چشم_رهبر_رئیس_جمهور_و_سایرمقامات_اجنبی_جمهوری_اسلامی_آخونذی_روشن مقامات_فعلی_ایرانی_نیستن ایران_و_ایرانی_را_به_گروگان_گرفته_اند خودکشی بیکاری فقر کودکان_کار

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| سبد معاش در ایران از ۸ میلیون تومان گذشتکاش فقط مردم از محصولات دخانی میکشیدند اما از حکومت فاشیستی ایران میکشند این خودش بدترین سم هست که میکشند اینم بگو ک تنها کالایی ک از طرف امریکا مشمول تحریم نیست همین دخانیات است. ای ب گور باباتون وطن فروشای(ایرانی)صدای دولت تروریستی امریکا.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مرگ بیش از ۷۵۰۰ نفر در تصادفات ۵ ماهه امسالخوبه دیگه لااقل تو این مورد آمار نشون میده که افزایش داشتیم و رشد کردیم

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مرگ بیش از ۷۵۰۰ نفر در تصادفات ۵ ماهه امسال

واقعیت‌هایی از داخل ایران| مرگ بیش از ۷۵۰۰ نفر در تصادفات ۵ ماهه امسالواقعیت ایران نان_خون_و_عرق_شرم_است مردم_مسخ_شده واقعیت ایران_درد است و درد 😔

انتقاد جمهوریخواهان از تصمیم ترامپ: تنها به نفع روسیه و ایران استرهبر جمهوریخواهان در مجلس سنا که تاکنون به ندرت از تصمیم های دونالد ترامپ انتقاد کرده است تاکید کرد که خروج آمریکا از سوریه «تنها به نفع روسیه، ایران» و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خواهد بود. اون که صددرصد یعنی آمریکا ترکیه را که یک کشور قوی است، بگذارد، برود با یک عده الکی خوش و ساده لوح متحد شود!؟ احتمالا این بخشی از توافق ایران با آمریکاست ...

سناتوران جمهوری‌خواه آمریکا: خروج ایالات متحده از سوریه به نفع ایران استشماری از سیاستمداران آمریکایی درباره پیامدهای تصمیم این کشور برای خروج نیروهای نظامی از شمال سوریه

به دوستی ایمیل کنید

کمبود معلم در ایران

آمارها نشان می‌دهد بیشترین کمبود معلم در دوره ابتدایی است به طوری که معاون ابتدایی وزارت آموزش و پرورش می‌گوید: در این دوره یعنی سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۱۰۳ هزار و ۳۸۰ نفر کمبود معلم داریم.

اما مسؤولان آموزش و پرورش معتقد هستند: اگر سالانه بتوانند ۳۰ هزار معلم را تربیت و جذب کنند شاید بتوانند این کمبودها را جبران کرد.

سال گذشته نیز رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش هشدار داده بود که با کمبود آموزگار در دوره ابتدایی امکان بازماندگی از تحصیل دانش‌آموزان وجود دارد به همین دلیل تا سال ۱۴۰۱ خروج نیرو از آموزش و پرورش خارج از عرف متداول است.

وی افزود: شدت کمبود نیرو تا سال ۱۳۹۹ آموزش و پرورش را از پا در می‌آورد و هر نهادی با این آمار مخالفت دارد مستندات خود و راه حل‌های عملیاتی را ارائه دهد.

از مجموع ۹۳۰ هزار معلم رسمی آموزش و پرورش تا سال ۹۹ نزدیک به ۳۲۰ هزار معلم و تا سال ۱۴۰۴ نزدیک به ۳۳۰ هزار معلم بازنشسته خواهند شد.

بر همین اساس، کمبود معلم در استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، اصفهان، سیستان و بلوچستان، مرکزی، تهران جدی‌تر است.

منبع: خبرگزاری فارس