واشنگتن: قطر به توافق با اسرائیل پاسخ مثبت داد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واشنگتن: قطر به توافق با اسرائیل پاسخ مثبت داد العربية

لندرکینگ در اظهار نظر کوتاه مطبوعاتی از طریق تلفن گفت: «قطر پیشینه ای طولانی در تفاهم با کشور اسرائیل دارد و به شکل علنی و مکرر با آن تعامل داشته است».

از سوی دیگر محمد العمادی سفیر قطرکه به سفرهای پر شمار به نوار غزه شهرت دارد و طی آنها با یحیی السنوار فرمانده جنبش حماس در نوار غزه پیرامون هماهنگی در خصوص پروژه های مشترک و دریافت کمک های مالی قطر از طریق اسرائیل ملاقات داشته، در اوت گذشته گفته بود: « ما به گفت و گو با اسرائیل در خصوص غزه ادامه می دهیم و تماس ها در بالاترین سطوح با تل آویو در مورد غزه برقرار است».

این درحالی است که رسانه های اسرائیلی خبر دادند که یک هیئت امنیتی متشکل از ارتش اسرائیل، موساد و شاباک برای بررسی أوضاع در غزه با مسئولان قطر راهی دوحه شدند. شایان توجه است که امارات سه شنبه 15 سپتامبر توافق صلح را با اسرائیل در کاخ سفید امضا کرد و وزیر خارجه آمارات بعد از مراسم امضا توافق تاکید داشت که این توافق، امکان کمک بیشتر قطر به فلسطینان را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: «ما خواهان ایجاد امید بیشتر در منطقه خود هستیم و به همین دلیل هم امارات امروز دست صلح طلبانه خود را دراز کرده است».بر أساس این توافق ها امارات و بحرین روابط دیپلماتیک، بازرگانی و اقتصادی را با اسرائیل برقرار می کنند که سابقه هیچ جنگی با این دو کشور ندارد. این توافق، هم پیمانی غیر رسمی در برابر تهدیدهای ایران و زیاده خواهی های ترکیه بوده و راه را به روی امارات برای دریافت تسلیحات پیشرفته آمریکایی هموار می سازد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انفجار بمب در بازاری در ولایت تخار افغانستان 2 کشته به جا گذاشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 855 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 855 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 872 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان با شناسایی 17 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته به 38 هزار و 872 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر آمریکا در اسرائیل:‌ در فکر انتصاب دحلان به جای عباس هستیمدیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل اظهار داشت که کشورش در فکر تعیین محمد دحلان به جای محمود عباس رئیس دولت فلسطین است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تظاهرات مردم بحرین در اعتراض به توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با اسرائيل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در استرالیا به 824 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »