همه چیز برای حذف یهودیان از جامعه ایران با اعدام حاج حبیب شروع شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یهودی‌ستیزیِ بنیان‌گذار انقلاب و همچنین کاریزماتیک بودن شخصیت حبیب_القانیان موجب شد، حرف هیچ‌کدام از نزدیکان آقای خمینی حتی آیت‌الله طالقانی کارگر نباشد و صادق خلخالی با حکم آقای خمینی حبیب القانیان را اعدام کرد. موزه_هولوکاست گزارش DehkordiMaryam 👇

یهودی‌ستیزی در عمر چهل و چند ساله جمهوری اسلامی باعث شده تا جمعیت یهودیان به کمتر از ۲۰ هزار نفر برسد؛ یهودیانی که به خاطر بد‌گمانی‌های تاریخی حاکمان مسلمان به آن‌ها، به‌ویژه پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند. در طول حیات جمهوری اسلامی موسسات وابسته به حکومت، تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های وابسته به حکومت هزاران محتوای سمعی و بصری یهودی‌ستیزانه تولید کرده‌اند.

حبیب القانیان از پیشگامان صنایع پلاستیک و آلومینیوم ایران بود. او از لوازم خانگی گرفته تا برج‌سازی سرمایه‌گذاری‌های کلان داشت. برج شیمشون، ساختمان بورس الماس اسراییل در شمال تل‌آویو را هم حبیب القانیان ساخته بود. او پیش از بازداشت رییس جامعه کلیمیان تهران بود و همین موضوع شوک بزرگی برای باورمندان یهود در ایران به وجود آورد.

به گفته حمید صبی بعد از اعدام حبیب القانیان واکنش‌های گسترده‌ای از سوی جامعه یهودی ایران در داخل و خارج از ایران به اجرای این حکم نشان داده شد: «ما علاوه بر آقای طالقانی، دست به دامان آیت‌الله منتظری، محمد بهشتی و مهدوی کنی هم شده بودیم. آن‌ها هم حمایت کردند. نامه دادند. حتی هانی الحسن، نماینده سازمان آزادی‌بخش فلسطین در تهران را هم واسطه کردیم؛ اما نشد که نشد. بعد از اعدام حاج حبیب چند نفر از بزرگان جامعه یهودیان به دیدار آیت‌الله خمینی رفتند.

در سال ۱۹۹۲ میلادی تنها حکومتی که اکثریت شیعه در آن بود به غیر از ایران، کشور آذربایجان بود. آذربایجان با ارمنستان وارد جنگ شد و جمهوری اسلامی به جای اینکه به برادران شیعه خودش کمک کند، به ارمنستان کمک کرد. مثال دیگر اینکه شما اگر مسلمان باشید می‌دانید که در جایی که غصب شده نماز شما قبول نیست. اما سردمداران این حکومت که لقب آیت‌الله و امام جمعه دارند و بودجه‌های کلان برای ترویج سیاست‌های یهودستیزانه می‌گیرند دارند در خانه‌هایی زندگی می کنند که از ثروتمندان سابق مصادره شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرددر میان مسافران این پرواز یک‌طرفه، ۲۵۸ افغان که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری داشته‌اند حضور دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عراق برای تعدادی از اعضای القاعده حکم اعدام صادر کردمنابع قضایی عراق، پنج‌شنبه، 2 دسامبر از صدور حکم اعدام برای تعدادی از اعضای شبکه القاعده که به اقدامات تروریستی متهم بودند، خبر دادند.دادگاه جنایی استان عراق کاری خوبی میکند که اعضای القایده را اعدام میکند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رضا انتصاری: جمهوری اسلامی از ابتدا با دراویش و تصوف مشکل داشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

توافق اوپک‌پلاس با افزایش از پیش برنامه‌ریزی شده تولید برای ژانویه؛ قیمت نفت کاهش یافتاوپک و کشورهای تولیدکننده نفت متحد این سازمان، «اوپک پلاس»، روز پنجشنبه توافق کردند که به سیاست فعلی خود برای افزایش تولید ماهانه نفت پایبند باشند. این در حالی است که فروشندگان نفت بیم آن دارند که اقدام ایالات متحده در آزادسازی ذخایر نفت خام خود و گسترش نوع جدیدی از ویروس کرونا منجر به کاهش قیمت...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

با دستور رییس جمهور، اعتبار تامین کاغذ از سوی بانک مرکزی اختصاص می یابدوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش جدی و اصلی ما بر این است که تا یک سال و نیم آینده ۸۰ درصد کاغذ مورد نیاز کشور را از منابع داخلی کشور تامین کنیم. And Imam Al Mahdi will not be seen with these eyes, he will be seen with these eyes......, he will be seen with the heart. همه چيز كشور دستوري و بي نظم و بي برنامه شده! تأمين دارو دستوري! تأمين كاغذ دستوري! تأمين مرغ و تخم مرغ دستوري!
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کناره‌گیری وزیر اطلاع‌رسانی لبنان پس از ادامه تنش با عربستان | DW | 03.12.2021یک عضو دولت جدید لبنان پس از افزایش فشار عربستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از سمت خود کناره‌گیری کرد. سخنان چندی پیش جورج قرداحی درباره حوثی‌های یمن با خشم عربستان و متحدانش روبرو شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »