همه چیز برای حذف یهودیان از جامعه ایران با اعدام حاج حبیب شروع شد

13/09/1400 07:08:00 ب.ظ

یهودی‌ستیزیِ بنیان‌گذار انقلاب و همچنین کاریزماتیک بودن شخصیت حبیب_القانیان موجب شد، حرف هیچ‌کدام از نزدیکان آقای خمینی حتی آیت‌الله طالقانی کارگر نباشد و صادق خلخالی با حکم آقای خمینی حبیب القانیان را اعدام کرد. موزه_هولوکاست گزارش DehkordiMaryam 👇

یهودی‌ستیزی در جمهوری اسلامی؛ ۴۰ سال آزار و اذیت و انکار » منتشر شد، به محتواهای یهودی‌ستیزانه‌ تولید شده و ریشه‌های یهودی‌ستیزی در جمهوری اسلامی پرداخته است.

با «حمید صبی»، حقوق‌دان و وکیل حقوق بشر درباره این پژوهش و یهودی‌ستیزی در جمهوری اسلامی گفت‌وگو کرده‌ایم.

*** «همه چیز برای حذف یهودیان از جامعه ایران با اعدام حبیب القانیان شروع شد. حاج حبیب و برادرش داوود القانیان از چهره‌های محبوب و معتمد جامعه یهودیان ایران بودند. پیش از انقلاب در گوشه دفترش یک میز و یک منشی داشت فقط برای شنیدن مشکلات آدم‌های معمولی و رفع و رجوع دردسرهایشان. مردم می‌آمدند مشکلشان را می‌گفتند و حبیب القانیان همه تلاشش را می‌کرد که موضوع را حل کند. ما خیلی تلاش کردیم که حکم تیرباران آقای القانیان اجرا نشود. با خیلی‌ها ملاقات کردیم و حرفمان هم این بود که این اقدام تبعات ناخوشایندی برای انقلاب تازه ایران دارد. آن‌وقت‌ها هنوز انقلاب ایران، اسلامی نشده بود.»

این بخشی از اظهارات حمید صبی، حقوق‌دان یهودی برجسته ایرانی است که در سال ۱۳۶۲، در پی صدور حکم اخراجش از کانون وکلای تهران توسط دادگاه انقلاب، ناچار به مهاجرت به بریتانیا شد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

فرانسه بیش از ۳۰۰ نفر را با یک هواپیمای نظامی از افغانستان خارج کرددر میان مسافران این پرواز یک‌طرفه، ۲۵۸ افغان که طی دو دهه اخیر با نیروهای فرانسوی در افغانستان همکاری داشته‌اند حضور دارند.

عراق برای تعدادی از اعضای القاعده حکم اعدام صادر کردمنابع قضایی عراق، پنج‌شنبه، 2 دسامبر از صدور حکم اعدام برای تعدادی از اعضای شبکه القاعده که به اقدامات تروریستی متهم بودند، خبر دادند.دادگاه جنایی استان عراق کاری خوبی میکند که اعضای القایده را اعدام میکند

رضا انتصاری: جمهوری اسلامی از ابتدا با دراویش و تصوف مشکل داشت

توافق اوپک‌پلاس با افزایش از پیش برنامه‌ریزی شده تولید برای ژانویه؛ قیمت نفت کاهش یافتاوپک و کشورهای تولیدکننده نفت متحد این سازمان، «اوپک پلاس»، روز پنجشنبه توافق کردند که به سیاست فعلی خود برای افزایش تولید ماهانه نفت پایبند باشند. این در حالی است که فروشندگان نفت بیم آن دارند که اقدام ایالات متحده در آزادسازی ذخایر نفت خام خود و گسترش نوع جدیدی از ویروس کرونا منجر به کاهش قیمت...

با دستور رییس جمهور، اعتبار تامین کاغذ از سوی بانک مرکزی اختصاص می یابدوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تلاش جدی و اصلی ما بر این است که تا یک سال و نیم آینده ۸۰ درصد کاغذ مورد نیاز کشور را از منابع داخلی کشور تامین کنیم. And Imam Al Mahdi will not be seen with these eyes, he will be seen with these eyes......, he will be seen with the heart. همه چيز كشور دستوري و بي نظم و بي برنامه شده! تأمين دارو دستوري! تأمين كاغذ دستوري! تأمين مرغ و تخم مرغ دستوري!

کناره‌گیری وزیر اطلاع‌رسانی لبنان پس از ادامه تنش با عربستان | DW | 03.12.2021یک عضو دولت جدید لبنان پس از افزایش فشار عربستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از سمت خود کناره‌گیری کرد. سخنان چندی پیش جورج قرداحی درباره حوثی‌های یمن با خشم عربستان و متحدانش روبرو شد.