همسر اکبر خرمدین: همیشه از او می‌ترسیدم

15/10/1400 11:42 ق.ظ

مادر بابک خرمدین: *همیشه از همسرم می‌ترسیدم *مجبور بودم که با همسرم همکاری کنم، می‌ترسیدم که من هم سرنوشتم مثل آن‌ها شود *پشیمانم *از زندان خسته شده‌ام *دیگر نمی‌خواهم کسی از ما و خانواده‌مان حرف بزند/ روزنامه شهروند

خسته شده است. از زندان، حرف مردم و خبرهایی که در مورد پرونده‌اش منتشر می‌شود. دوست دارد هرچه زودتر آزاد شود. تمام همدستی‌هایش با شوهرش را قبول دارد. تمام آن ثانیه‌های وحشتناکی که در کشتن و مثله‌کردن اجساد کنار شوهرش بود؛ شوهر جنجالی و معروفش که حالا پیش از اینکه مجازات شود، جان‌ باخته است. مادر بابک خرمدین به دادسرا منتقل شد تا آخرین دفاعیاتش گرفته شود. او قرار است به‌زودی در دادگاه کیفری ۱ تهران محاکمه و مجازاتش تعیین شود. او در ادامه این روایات هولناک گفت: «من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که با او همکاری کنم. می‌ترسیدم که من هم سرنوشتم مثل آنها شود. الان هم پشیمانم. از زندان خسته شده‌ام.

دیگر نمی‌خواهم کسی از ما و خانواده‌مان حرف بزند. دوست دارم زودتر آزاد شوم.»

با این اظهارات، این زن بار دیگر به زندان منتقل شد. پرونده او نیز به‌زودی با صدور قرار جلب به دادرسی به دادگاه ارسال خواهد شد تا قاضی برای این زن به اتهام معاونت در سه قتل عمدی تصمیم بگیرد.این در حالی است که چندوقت پیش پرونده اکبر خرمدین به رضایت اولیای دم ختم شد. اواخر شهریورماه بود که خواهر و برادران فرامرز یعنی داماد خرمدین‌، به‌عنوان تعدادی از اولیای‌دم در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند. آنها اکبر خرمدین یعنی دایی خود را بخشیدند. با این‌حال هنوز مادر فرامرز نظرش را اعلام نکرده بود. او سالخورده و بیمار بود. بنابراین کارشناسان پزشکی قانونی بررسی‌های لازم را در خصوص او انجام دادند. بر اساس نظریه پزشکی قانونی او محجور شناخته شد. بنابراین نمی‌توانست درباره مجازات قاتل پسرش تصمیم‌گیری کند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

مادر مظنون به زایمان در پرواز که نوزاد خود را در توالت هواپیما رها کردزنی که در این خصوص دستگیر شده ابتدا منکر این شده که نوزاد مذکور، فرزنده او بوده، اما پس از انجام معاینات پزشکی مشخص شد که او به تازگی زایمان کرده است. 😢😰😨 M

«عملیات انتقام خون فرماندهان»؛ یک عبارت مشترک روی پهپادهایی که سرنگون شد

ژیلا کرم زاده؛ زن دادخواهی که در زندان عروسک می‌سازد و شعر می‌گوید

توضیح درباره چرایی رژه موش‌ها روی درختان/ اعلام مناطقی که بیشترین موش‌ را دارندمدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل سیار شهرداری تهران گفت: بیشترین آمار موش‌ها مربوط به مناطق مرکزی شهر از جمله منطقه ۱۱، ۱۲، ۱۵ و ۱۶ است. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_پس_از_۱۰_سال_بلاتکلیفی

ابراز نگرانی وزیر خارجه سعودی از تخلفات ایران در برنامه هسته‌ایشاهزاده فیصل بن‌ فرحان، وزیر خارجه سعودی، از نگرانی کشورش درباره تخلفات ایران به‌ویژه در زمینه برنامه هسته‌ای این کشور، خبر داد.بن فرحان، سه‌شنبه 4 ژانویه، جمهوری اسلامی؛ اربابان غربی عزیزم من که شرایط بحران و چالش هر روز نه تنها در خاورمیانه بلکه در کل دنیا ایجاد می کنم بگذارید چند سال دیگه به حیاتم ادامه بدم این حالش خوب نیست یه دکتر ببرینش .. چهره این خبیث مانند خوک است

داستان فیلم‌های حاضر در چهلمین جشنواره فجر/ از تریلر پلیسی تا روایت التهابات دهه ۶۰+تصاویر۲۲ فیلم راه یافته به چهلمین جشنواره فیلم فجر علیرغم انتقادها، از تنوع داستانی و مضمونی قابل قبولی برخوردارند. این تنوع شاید تنها دفاعیه‌ی هیات انتخاب برای معرفی آثار این بخش باشد. حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی ایرانشهری شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران، ایران را برای ایرانیان زندان کرده زندانبان شده هر استان و شهر ایران را به یک اردوگاه آشویتس تبدیل کرده باانواع کوره های فقر فلاکت و بیگاری و بیکاری و گرانی و گرانفروشی وو...انحصار، ایرانیان را میسوزاند

به گزارش ایسنا، روزنامه «شهروند» در ادامه نوشت: این در حالی است که خانواده دامادش رضایت خود را اعلام کرده بودند. مادر مقتول اما دچار بیماری حواس‌پرتی و آلزایمر بود. به همین دلیل حالا معاون اول قوه قضائیه از طرف مادر مقتول تقاضای دیه کرده است؛ دیه‌ای که پس از بررسی باید از اموال اکبر خرمدین به خانواده مقتول پرداخت شود.مادر بابک خرمدین برای آخرین دفاعیاتش صبح دیروز به دادسرای جنایی پایتخت منتقل شد. او که می‌گفت از همه‌ چیز خسته شده است، در آخرین دفاع بار دیگر جنایت‌های وحشتناک شوهرش را روایت کرد: «من قرص‌های خواب‌آور را در غذا یا نوشیدنی مقتول‌ها حل می‌کردم. به خورد آنها می‌دادم. در همه سه جنایت همین اتفاق افتاد. بعد از اینکه آنها بیهوش می‌شدند، اکبر کارش را شروع می‌کرد. آنها را می‌کشت. بعد هم جسدشان را تکه‌تکه می‌کرد. اجساد تکه‌تکه شده را داخل پلاستیک‌های مختلف می‌ریختیم. بعد با هم آنها را در سطح شهر و در سطل زباله‌های مختلف می‌ریختیم.»

او در ادامه این روایات هولناک گفت: «من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که با او همکاری کنم. می‌ترسیدم که من هم سرنوشتم مثل آنها شود. الان هم پشیمانم. از زندان خسته شده‌ام. دیگر نمی‌خواهم کسی از ما و خانواده‌مان حرف بزند. دوست دارم زودتر آزاد شوم.»

با این اظهارات، این زن بار دیگر به زندان منتقل شد. پرونده او نیز به‌زودی با صدور قرار جلب به دادرسی به دادگاه ارسال خواهد شد تا قاضی برای این زن به اتهام معاونت در سه قتل عمدی تصمیم بگیرد.این در حالی است که چندوقت پیش پرونده اکبر خرمدین به رضایت اولیای دم ختم شد. اواخر شهریورماه بود که خواهر و برادران فرامرز یعنی داماد خرمدین‌، به‌عنوان تعدادی از اولیای‌دم در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند. آنها اکبر خرمدین یعنی دایی خود را بخشیدند. با این‌حال هنوز مادر فرامرز نظرش را اعلام نکرده بود. او سالخورده و بیمار بود. بنابراین کارشناسان پزشکی قانونی بررسی‌های لازم را در خصوص او انجام دادند. بر اساس نظریه پزشکی قانونی او محجور شناخته شد. بنابراین نمی‌توانست درباره مجازات قاتل پسرش تصمیم‌گیری کند.

در این شرایط پرونده طبق ماده ۳۵۶ قانون مجازات اسلامی برای تصمیم‌گیری به دفتر رئیس قوه قضائیه فرستاده شد. مطابق این ماده اگر ولی‌دم مقتول، مجنون باشد، تصمیم‌گیری درباره سرنوشت قاتل با رئیس قوه قضائیه یا دادستان‌های مربوطه است.

آن‌زمان هنوز اکبر خرمدین زنده بود و سرنوشتش به تصمیم مسئولان قوه قضائیه گره خورده بود. تا اینکه به‌دلیل بیماری‌اش جان خود را از دست داد. در حال حاضر معاون اول قوه قضائیه از طرف مادر مقتول درخواست خود را مبنی بر پرداخت دیه به خانواده مقتول اعلام کرده است. در این شرایط باید اموال قاتل که جان خود را از دست داده است، بررسی شود.حسن امیدوار، وکیل اکبر خرمدین بود. او از نزدیک در جریان این پرونده بود. حالا نیز به‌عنوان یک حقوقدان در رابطه با این مسأله اظهارنظر کرده است. اینکه وضعیت همدست اکبر با توجه به رضایت خانواده مقتول چه می‌شود. چه مجازاتی در انتظار همسر اکبر خرمدین است و اینکه با توجه به درخواست دیه، این مبلغ از کجا پرداخت خواهد شد. او در این‌باره توضیحاتی داد:

با توجه به محجوریت مادر داماد خرمدین، درخواست دیه از طریق معاون اول قوه قضائیه طبق چه ماده قانونی صورت می‌گیرد؟

طبق ماده ۳۵۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ صورت می‌گیرد. این ماده بیان می‌کند: «اگر مقتول یا مجنیٌ‌علیه یا ولی‌دمی که صغیر یا مجنون است ولی نداشته باشد یا ولی او شناخته نشود یا به او دسترسی نباشد، ولی او، مقام رهبری است. رئیس قوه قضائیه با استیذان از مقام رهبری و در صورت موافقت ایشان، اختیار آن را به دادستان‌های مربوط تفویض می‌کند.»در این مورد طبق ماده ۴۳۵ قانون مجازات اسلامی عمل می‌شود. به این‌صورت که هرگاه در جنایت عمدی، به‌علت مرگ یا فرار، دسترسی به مرتکب ممکن نباشد با درخواست صاحب حق، دیه جنایت از اموال مرتکب پرداخت می‌شود.تا جایی‌که من می‌دانم قاتل اموالی ندارد. او فقط یک تاکسی دارد. خانه‌اش هم به نام همسرش است. بنابراین درصورتی که مرتکب مالی نداشته باشد در خصوص قتل عمد، ولی‌دم می‌تواند دیه را از عاقله بگیرد. درصورت نبود عاقله یا عدم‌دسترسی به آنها یا عدم‌تمکن آنها، دیه از بیت‌المال پرداخت می‌شود.

با توجه به رضایت خانواده مقتول چه مجازاتی برای همسر اکبر خرمدین در نظر گرفته خواهد شد؟

به‌دلیل اینکه اتهام همسر علی‌اکبر خرمدین تحت عنوان معاونت در قتل است، طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی از یک سال تا پنج سال می‌تواند محکوم به حبس شود. ولی به‌نظر من با توجه به شرایطی که همسر علی‌اکبر خرمدین داشته احتمالا با تخفیف در مجازات روبه‌رو می‌شود. مخصوصا اینکه اعلام پشیمانی هم کرده است. این صحبت‌ها نیز در پرونده‌اش و تصمیم قاضی ممکن است تاثیرگذار باشد.

اگر همسر اکبر آزاد شود کجا زندگی خواهد کرد؟ آیا خانواده‌اش او را می‌پذیرند؟

این سوال به دلیل اینکه بنده وکیل علی‌اکبر خرمدین بودم عذر پاسخگویی دارم ولی با توجه به ملاقات‌های مکرر فرزندان از پدر و مادر در زندان رجایی‌شهر حتما مورد پذیرش فرزندان قرار می‌گیرد.