آیا اُمیکرون سویه جدید خطرناکی ایجاد خواهد کرد؟

15/10/1400 11:42 ق.ظ

سازمان بهداشت جهانی: *اُمیکرون همچنان مانند آتش در حال گسترش است *اُمیکرون کشنده است و می‌تواند باعث مرگ شود اما شدت مرگ‌ومیر آن کمی کمتر از دلتاست *خطر ظهور سویه‌های جدیدتر و خطرناک‌تر وجود دارد *در مرحله خطرناکی قرار گرفته‌ایم

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده با افزایش موارد ابتلا به سویه اُمیکرون خطر ظهور سویه‌های جدیدتر و خطرناک‌تر وجود دارد. کاترین اسمالوود، نماینده ارشد اورژانس سازمان بهداشت جهانی، هشدار داد افزایش نرخ عفونت‌ها می‌تواند اثری معکوس داشته باشد. وی اظهار کرد: هرچه این سویه بیشتر گسترش یابد، بیشتر به افراد منتقل و شرایط برای تکثیر آن هم بیشتر فراهم می‌شود.

این روند می‌تواند یک سویه جدید ایجاد کند.

نماینده ارشد اورژانس سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد: اُمیکرون کشنده است و می‌تواند باعث مرگ شود اما شدت مرگ‌ومیر آن کمی کمتر از دلتاست. اسمالوود افزود: ما در مرحله خطرناکی قرار گرفته‌ایم و شاهد افزایش بسیار چشمگیر نرخ عفونت در اروپا هستیم و تاثیر کامل این سویه هنوز مشخص نیست. اگر ابتلا به اُمیکرون را در سطح فردی ارزیابی کنیم، سطح بستری شدن در بیمارستان کاهش یافته است.

با این حال وی می‌گوید: اُمیکرون به دلیل افزایش مبتلایان می‌تواند به تهدید بزرگتری تبدیل شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

اعلام کشف سویه جدید ویروس کرونا در فرانسه مردم را به وحشت انداختبنا به اعلام پژوهشکده مدیترانه، تاکنون نتیجه آزمایش این سویه کرونا در بدن ۱۲ نفر مثبت در آمده است. همچنین مطالعه انجام شده به دست پژوهشگران این مؤسسه علمی نشان می‌دهد که سویه جدید حاصل ۴۶ جهش ویروس کروناست. ب کتفم🖕🖕🖕🖕🖕 HSKawT3KERzhRKG 😂 HSKawT3KERzhRKG ما سالهات در کشور ما افغانستان در وحشت زندگی میکنیم و مرگ را هر لحظه احساس میکنیم کرونا برای شما و طالبان تروریست برای ما وحشتناک است

دانشمندان از شناسایی سویه جدید ویروس کرونا در فرانسه خبر دادند🔺دانشمندان از شناسایی سویه جدید ویروس کرونا در فرانسه خبر دادند نوع جدید که فعلا از آن با نام «آی اچ یو» یاد می‌شود تاکنون در ۱۲ بیمار مشاهده شده است و اولین مورد آن نیز به مسافری از کشور آفریقایی کامرون باز می‌گردد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

عبدالملکی: هنوز هم می‌توان با ۱ میلیون تومان شغل ایجاد کردوزیر کار: هنوز هم می‌توان با ۱ میلیون تومان شغل ایجاد کرد عبدالملکی: سه سال پیش مطرح کردیم که با یک میلیون تومان هم می‌شود شغلی ایجاد کرد و اکنون با وجود گذشت چند سال و گرانی مواد اولیه هنوز هم می‌توان با یک میلیون تومان شغلی را ایجاد کرد. مسلما عبدالملکی میخواهد با این حرف دروغ اعتباری میلیاردی بگیرد و به اطرافیان بدهد .اطرافیان این پول را می خورند وقتی کار ایجاد نشد می گویند خوب نشد و تقصیر استکبار و تحریم ها بود . مانند زمان احمدی نژاد با توهم خیلی کارها میشه کرد اما دنیا جای برای توهم زدن نماند

کرونا در ایران | فقدان «رویکرد فعال» برای مقابله با شیوع امیکرون؛ زنگ خطر موج ششم همه‌گیری در مازندران🔺شکرونا در ایران | فقدان «رویکرد فعال» برای مقابله با شیوع امیکرون؛ زنگ خطر موج ششم همه‌گیری در مازندران رئیس انستیتو پاستور ایران می‌گوید از هفته‌های آینده، با شیوع گسترده‌تر امیکرون در کشور، آمار بستری‌ها بالا خواهد رفت. بایدن مایه ننگ در آمریکا است و رَسانه ها در حال ماله کَشی کرونا در آمریکا بیداد میکند و اگر در دولت ترامپ رُخ میداد کُنگره خودش را پاره کرده بود چرا کنگره خفه و لال شُده اَست!👎🏻 Today’s sad reality is that leaders of the Muslim world do not avoid Shirk nor raise awareness about this. Muhammad Qasim has seen that avoiding shirk is the only way to success and Allah’s help. Many people are claiming that Qasim is Al-Mahdi. عجب! ببینید صدای آمریکا نگران شیوع کرونا در ایران است در حالیکه آمریکا در بحران کرونا فرو رفته و توان مدیریت آن را ندارد و تعداد مبتلایان و مرگ میر از همه جای دنیا بیشتر است بدبخت مردم فلک زده امریکا

تاثیر اومیکرون بر پاندمی کرونایک مسئول بهداشتی در دانمارک مدعی شد که سویه اومیکرون می‌تواند در مبارزه این کشور با ویروس کرونا کمک کند. - خبرگزاری آناتولی

روند افزایشی «اُمیکرون» در کشور / شناسایی ۱۹۴ مبتلا تا کنونمعاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به روند افزایشی موارد شناسایی ابتلا به «امیکرون» در کشور، گفت: موثرترین کار در پیشگیری از اُمیکرون، رعایت پروتکل‌ها، ماسک زدن و رعایت فاصله‌گذاری و همچنین تزریق دز سوم واکسن است و توصیه می‌کنم افراد حتما دز سوم واکسن را تزریق کنند.

به نقل از ایندیا نیوز، اگرچه گفته می‌شود بیماری ناشی از سویه اُمیکرون شدت کمتری دارد اما همچنان مانند آتش در حال گسترش است.

کاترین اسمالوود، نماینده ارشد اورژانس سازمان بهداشت جهانی، هشدار داد افزایش نرخ عفونت‌ها می‌تواند اثری معکوس داشته باشد.

وی اظهار کرد: هرچه این سویه بیشتر گسترش یابد، بیشتر به افراد منتقل و شرایط برای تکثیر آن هم بیشتر فراهم می‌شود. این روند می‌تواند یک سویه جدید ایجاد کند.

نماینده ارشد اورژانس سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد: اُمیکرون کشنده است و می‌تواند باعث مرگ شود اما شدت مرگ‌ومیر آن کمی کمتر از دلتاست.

اسمالوود افزود: ما در مرحله خطرناکی قرار گرفته‌ایم و شاهد افزایش بسیار چشمگیر نرخ عفونت در اروپا هستیم و تاثیر کامل این سویه هنوز مشخص نیست. اگر ابتلا به اُمیکرون را در سطح فردی ارزیابی کنیم، سطح بستری شدن در بیمارستان کاهش یافته است.

با این حال وی می‌گوید: اُمیکرون به دلیل افزایش مبتلایان می‌تواند به تهدید بزرگتری تبدیل شود.

کاترین اسمالوود تاکید کرد: هنگامی که موارد ابتلا به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد، به احتمال زیاد افراد زیادی به بیماری شدید مبتلا خواهند شد و در نهایت در بیمارستان بستری می‌شوند.