هفتاد و پنج سالگی رمانتیک‌ترین موتورسیکلت جهان | DW | 23.04.2021

23/04/2021 03:34:00 ب.ظ

موتورسیکلت وسپا ۷۵ سال پیش در ایتالیا عرضه شد. این موتور با تعاریف بسیاری همراه شده است: نماد جوانی، مرکب عشاق، موتور سیکلت رمانتیک، نوستالژیک. هفتادوپنج سال وسپا را در این گزارش تصویری ببینید:

موتورسواری

موتورسیکلت وسپا ۷۵ سال پیش در ایتالیا عرضه شد. این موتور با تعاریف بسیاری همراه شده است: نماد جوانی، مرکب عشاق، موتور سیکلت رمانتیک، نوستالژیک. هفتادوپنج سال وسپا را در این گزارش تصویری ببینید:

موتورسیکلت وسپا ۷۵ سال پیش در ایتالیا عرضه شد. این موتور با تعاریف بسیاری همراه شده است: نماد جوانی، مرکب عشاق، موتور سیکلت رمانتیک، نوستالژیک. هفتادوپنج سال وسپا را در این گزارش تصویری ببینید:

وسپا ۹۸، اولین مدل تولید سریالی این موتورسیکلت بود که در سال ۱۹۴۶ وارد بازار شد، سرعت آن به حداکثر ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسید که در بین جوانان به"جوجه اردک" (Paperino) مشهور شد.این مدل وسپا مجهز به سلاح ضد تانک نیز در سال ۱۹۵۶ برای ارتش فرانسه تولید شده بود که در موزه نگهداری می‌شود. وسپا بعدا وسیله نقلیه پستچی‌ها نیز شد.

در پایان دهه شصت میلادی میزان فروش موتور وسپا در اروپا کاهش یافت. دلیل آن نیز بهبود اوضاع اقتصادی مردم و بخصوص جوانان بود که حالا توان خرید اتومبیل را داشتند. بدین ترتیب تولید تحت امتیاز و بازار وسپا به هند، ایران، شرق آسیا و آفریقا منتقل شد.در بسیاری از کشورهای اروپایی، هنوز هم جوان‌های قدیم (عکس از آلمان) به یاد آن روزها در کلوپ‌های وسپاداران فعال هستند و به وسپا وفادار مانده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

دعوت_به_همكاری به تعدادی کارگر جهت کار در شرکت فولاد کسری واقع در شهرک صنعتی شماره۲ سیرجان نیازمندیم. ☎️ ۰۹۱۲۲۰۶۱۵۲۰

'نقاط مرگ' در دریاهای جهان تقریبا دوبرابر شده است | DW | 23.04.2021گزارش سازمان ملل درباره ارزیابی اقیانوس‌های جهان، حاوی نکاتی هشدار دهنده است. نقاطی در آب‌ها که در آن زیست تقریبا غیرممکن است از ۴۰۰ منطقه در سال ۲۰۰۸ به ۷۰۰ منطقه در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

نشست سران اتحادیه اروپا درباره کرونا، تغییرات اقلیمی و روسیه | DW | 23.04.2021سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور تبادل‌نظر پیرامون پاندمی کووید۱۹، تغییرات آب‌وهوایی و چگونگی برخورد با دولت روسیه در ماه مه نشستی برگزار می‌کنند. این نخستین جلسه حضوری آنها در سال جاری خواهد بود.

سقوط آزاد ارزهای دیجیتالی و چشم‌انداز آن‌ها | DW | 23.04.2021تصمیم دولت ترکیه مبنی بر ممنوعیت معامله با ارزهای رمزپایه باعث سقوط نسبی ارزش آنها شد، اما موضع‌گیری رئیس‌جمهور ایالات متحده در رابطه با بالابردن مالیات بر سود، ضربه مهلک‌تری به این ارزها زده است.

واکسیناسیون کرونا در ایران؛ وعده‌ها و واقعیت‌ها | DW | 23.04.2021تا کنون هیچ یک از وعده‌ها و ادعاهای مسئولان جمهوری اسلامی درباره واکسیناسیون عمومی علیه کرونا تحقق نیافته است. قرار بود پیش از سال نو دست‌کم یک میلیون نفر واکسینه شوند اما تا کنون حدود ۷۰۰ هزار دوز واکسن تزریق شده است. حکومت لاتها و گداگشنه های زمان شاه از این بهتر نمی‌شود.. نه اینکه وعده های آلمانی ها تحقق یافته واکسن و تازه تازه دارن شروع میکنن از خودتونم بگین بد نیستا

صد و بیست سالگی پارکینگ طبقاتی به روایت تصویر | DW | 07.05.2021با افزایش شمار خودروها، جای پارک در شهرها به مشکلی بزرگ تبدیل شد. در ماه مه سال ۱۹۰۱ اولین پارکینگ طبقاتی در لندن افتتاح شد. نگاهی به تاریخچه و زیباترین پارکینگ‌های طبقاتی در این گزارش تصویری:

گرچه نام موتورسیکلت وسپا ۷۵ سال پیش رسما در روز ۲۳ آوریل ۱۹۴۶به ثبت رسید، اما تولید آن پیشتر در بخشی از کارخانه پیاجو که تولیدات صنعتی دیگری داشت در شهر جنوا ایتالیا آغاز شده بود.سازمان ملل گزارش ارزیابی اقیانوس‌های جهان در سال ۲۰۲۱ را روز چهارشنبه ۲۱ آوریل در نیویورک عرضه کرد.روز جمعه، ۲۳ آوریل (سوم اریبهشت) خبرگزاری فرانسه به نقل از یک سخنگوی اتحادیه اروپا که نامش فاش نشده گزارش داد، روز ۲۵ ماه مه رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخستین نشست حضوری خود در سال جاری را در بروکسل برگزار می‌کنند.عکس تزیینی گزارش‌های مربوط به افزایش مالیات بر سود سرمایه در ایالات متحده، بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال ارزشمند را به سمت سقوط آزاد سوق داده است.

وسپا به سرعت در ایتالیا و اروپا محبوب و به نمادی از زندگی جوانان تبدیل شد. طراحی موتور سیکلت وسپا به خواست"انریکو پیاجو" (عکس) کارخانه‌دار ایتالیایی و توسط"کورادینو د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آسکانیو" صورت گرفت. "مناطق مرگ" به نقاطی گفته می‌شود که میزان اکسیژن  آب در آنجا به شدت افت می‌کند به صورتی که زیست در آن تقریبا ناممکن می‌شود. مهندسی که در آرزوی ساخت هلی‌کوپتر بود و هیچ تجربه‌ای در ساخت موتور سیکلت نداشت. دیگر موضوعات نشست موضوع مهم دیگر جلسه ۲۵ مه کاهش تولید اکسید کربن در اتحادیه اروپا به میزان ۵۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود. "کورادینو د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آسکانیو"، مهندس طراح وسپا می‌خواست موتورسیکلتی تولید کند که راندن و کار با آن ساده، سبک، کم مصرف و قیمت تولید آن ارزان باشد. بیشتر مناطق مرگ در خلیج مکزیک، دریای جنوبی چین، دریای بالتیک و دریای شمال هستند. وسپا ۹۸، اولین مدل تولید سریالی این موتورسیکلت بود که در سال ۱۹۴۶ وارد بازار شد، سرعت آن به حداکثر ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسید که در بین جوانان به"جوجه اردک" (Paperino) مشهور شد. ارزهای دیجیتال شش روز از هفت روز معاملاتی گذشته را با ضرر به پایان رساندند و به طور متوسط ۲۵ درصد ارزش خود را از دست دادند.

مدل بعدی وسپا که در سال ۱۹۵۳ وارد بازار شد و در اینجا توسط پاپ پیوس دوازدهم برایش دعای خیر خوانده می‌شود، دارای قدرت ۵ اسب بخار و سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت بود. جلبک‌ها پس از نابودی آهسته به سمت پایین می‌روند و باعث به وجود آمدن باکتری‌ها می‌شوند که اکسیژن آب را مصرف می‌کنند. علت این تنش، جابجایی نیروهای روسی در مرز اوکراین، کشمکش بین روسیه و جمهوری چک و همچنین محکومیت و حبس آلکسی ناوالنی، منتقد سرسخت پوتین است. تغییر دیگری که در این مدل نسبت به مدل قبلی صورت گرفت این بود که چراغی هم در قسمت بالای فرمان نصب شده بود. در سال ۱۹۵۳ فیلم کمدی رمانتیک"تعطیلات در رم" با ایفای نقش گریگوری پک (خبرنگار جوان) و اودری هپبورن (پرنسس کشوری ناشناخته) اکران می‌شود که چندین صحنه آن با موتور وسپا است. ورود مواد مغذی و موادی مانند ازت (نیتروژن) و فسفر به دریاها می‌تواند به رویش جلبک کمک کند. این مدل وسپا مجهز به سلاح ضد تانک نیز در سال ۱۹۵۶ برای ارتش فرانسه تولید شده بود که در موزه نگهداری می‌شود. به گفته مقامات چک، دلیل این اقدام دست‌داشتن دست‌کم دو جاسوس روسیه در انفجار انبار مهماتی در این کشور در سال ۲۰۱۴ است. وسپا بعدا وسیله نقلیه پستچی‌ها نیز شد. علاوه بر این به دلیل تغییرات اقلیمی دمای آب‌ها نیز افزایش می‌یابد که هردوی این عوامل اثرات منفی بر میزان اکسیژن آب دارند. بسیاری از شرکت‌های کلان در کشورهای گوناگون پرداخت با رمزارز را پذیرفته‌اند و چندین بانک بزرگ هم از این امکان دیجیتالی دادوستد بهره می‌برند.

موتور وسپا تا سال ۱۹۶۵ بیش از سه میلیون بار به فروش رسید که بیشتر خریداران آن را جوانان تشکیل می‌دادند. در دهه‌های گذشته زنان در کشورهای اروپایی اجازه پوشیدن شلوار نداشتند و باید با دامن در مجامع عمومی ظاهر می‌شدند.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید گوترش بر نقش تخریبی دی اکسید کربن در تنوع بیولوژیک دریاها و مناطق ساحلی که به دلیل بالا آمدن سطح آبها پیشاپیش در خطر هستند، تاکید کرده است. به نظر می‌رسد گرچه تعمدی در طراحی فرم وسپا وجود نداشته، اما باز بودن قسمت جلو آن امکان رانندگی راحت این موتور سیکلت را به زنان هم می‌دهد. این موتور در بین زنان هم بسیار محبوب است. تیلو ماک، همکار این سازمان و کارشناس زیست‌شناسی دریا گفته است: «تغییرات به جود آمده در اقیانوس‌ها در سراسر دنیا منعکس کننده نقطه به نقطه آن چیزی است که در ورودی کشور ما؛ دریای شمال و دریای بالتیک در حال روی دادن است. در پایان دهه شصت میلادی میزان فروش موتور وسپا در اروپا کاهش یافت. بر اساس آمار دست‌اندرکاران ارزهای رمزپایه، در سه ماهه نخست سال میلادی جاری حدود چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار در این گونه ارز سرمایه‌گذاری شده است.

دلیل آن نیز بهبود اوضاع اقتصادی مردم و بخصوص جوانان بود که حالا توان خرید اتومبیل را داشتند. در گزارش سازمان ملل اما نکته مثبت و امیدوارکننده‌ای نیز وجود دارد و آن مربوط به سوانح کشتی‌هاست. بدین ترتیب تولید تحت امتیاز و بازار وسپا به هند، ایران، شرق آسیا و آفریقا منتقل شد. با این حال هنوز هم برای بسیاری در اروپا، موتور وسپا یادآور دوران رمانتیک جوانی است و حتی جایی هم در آلبوم عکس عروسی دارد. از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ به طور متوسط سالانه ۸۸ کشتی در آبها غرق شده‌اند؛ حال آن که این رقم در پنج سال قبل از آن ۱۲۰ کشتی در سال بود. عکسی از دهه پنجاه میلادی. وسپا نه تنها وسیله نقلیه‌ای ارزان و سریع در شهرها بود، بلکه طی مسافت بین روستاها و شهرهای کوچک و همچنین سفر کوتاه مدت به حومه شهرها را نیز برای نسل جوان امکان‌پذیر می‌ساخت. همچنین لکه‌های نفتی در دریاها نیز در سال‌های اخیر به ندرت دیده شده‌اند.

در بسیاری از کشورهای اروپایی، هنوز هم جوان‌های قدیم (عکس از آلمان) به یاد آن روزها در کلوپ‌های وسپاداران فعال هستند و به وسپا وفادار مانده‌اند. جوانان ایتالیایی پس از کسب عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۶در فوتبال با موتور وسپا و پرچم ایتالیا در حال شادمانی در خیابان‌های میلان. پس از هفتادو پنج سال وسپا هنوز هم نماد جوانی است. کیک تولد موتور وسپا. گرچه نام موتورسیکلت وسپا ۷۵ سال پیش رسما در روز ۲۳ آوریل ۱۹۴۶به ثبت رسید، اما تولید آن پیشتر در بخشی از کارخانه پیاجو که تولیدات صنعتی دیگری داشت در شهر جنوا ایتالیا آغاز شده بود.

وسپا به سرعت در ایتالیا و اروپا محبوب و به نمادی از زندگی جوانان تبدیل شد. طراحی موتور سیکلت وسپا به خواست"انریکو پیاجو" (عکس) کارخانه‌دار ایتالیایی و توسط"کورادینو د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آسکانیو" صورت گرفت. مهندسی که در آرزوی ساخت هلی‌کوپتر بود و هیچ تجربه‌ای در ساخت موتور سیکلت نداشت. "کورادینو د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آسکانیو"، مهندس طراح وسپا می‌خواست موتورسیکلتی تولید کند که راندن و کار با آن ساده، سبک، کم مصرف و قیمت تولید آن ارزان باشد. وسپا ۹۸، اولین مدل تولید سریالی این موتورسیکلت بود که در سال ۱۹۴۶ وارد بازار شد، سرعت آن به حداکثر ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌رسید که در بین جوانان به"جوجه اردک" (Paperino) مشهور شد.

مدل بعدی وسپا که در سال ۱۹۵۳ وارد بازار شد و در اینجا توسط پاپ پیوس دوازدهم برایش دعای خیر خوانده می‌شود، دارای قدرت ۵ اسب بخار و سرعت ۷۵ کیلومتر در ساعت بود. تغییر دیگری که در این مدل نسبت به مدل قبلی صورت گرفت این بود که چراغی هم در قسمت بالای فرمان نصب شده بود. در سال ۱۹۵۳ فیلم کمدی رمانتیک"تعطیلات در رم" با ایفای نقش گریگوری پک (خبرنگار جوان) و اودری هپبورن (پرنسس کشوری ناشناخته) اکران می‌شود که چندین صحنه آن با موتور وسپا است. این مدل وسپا مجهز به سلاح ضد تانک نیز در سال ۱۹۵۶ برای ارتش فرانسه تولید شده بود که در موزه نگهداری می‌شود. وسپا بعدا وسیله نقلیه پستچی‌ها نیز شد.

موتور وسپا تا سال ۱۹۶۵ بیش از سه میلیون بار به فروش رسید که بیشتر خریداران آن را جوانان تشکیل می‌دادند. در دهه‌های گذشته زنان در کشورهای اروپایی اجازه پوشیدن شلوار نداشتند و باید با دامن در مجامع عمومی ظاهر می‌شدند. به نظر می‌رسد گرچه تعمدی در طراحی فرم وسپا وجود نداشته، اما باز بودن قسمت جلو آن امکان رانندگی راحت این موتور سیکلت را به زنان هم می‌دهد. این موتور در بین زنان هم بسیار محبوب است. در پایان دهه شصت میلادی میزان فروش موتور وسپا در اروپا کاهش یافت.

دلیل آن نیز بهبود اوضاع اقتصادی مردم و بخصوص جوانان بود که حالا توان خرید اتومبیل را داشتند. بدین ترتیب تولید تحت امتیاز و بازار وسپا به هند، ایران، شرق آسیا و آفریقا منتقل شد. با این حال هنوز هم برای بسیاری در اروپا، موتور وسپا یادآور دوران رمانتیک جوانی است و حتی جایی هم در آلبوم عکس عروسی دارد. عکسی از دهه پنجاه میلادی. وسپا نه تنها وسیله نقلیه‌ای ارزان و سریع در شهرها بود، بلکه طی مسافت بین روستاها و شهرهای کوچک و همچنین سفر کوتاه مدت به حومه شهرها را نیز برای نسل جوان امکان‌پذیر می‌ساخت.

در بسیاری از کشورهای اروپایی، هنوز هم جوان‌های قدیم (عکس از آلمان) به یاد آن روزها در کلوپ‌های وسپاداران فعال هستند و به وسپا وفادار مانده‌اند. جوانان ایتالیایی پس از کسب عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۶در فوتبال با موتور وسپا و پرچم ایتالیا در حال شادمانی در خیابان‌های میلان. پس از هفتادو پنج سال وسپا هنوز هم نماد جوانی است. کیک تولد موتور وسپا. .