نشست سران اتحادیه اروپا درباره کرونا، تغییرات اقلیمی و روسیه | DW | 23.04.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور تبادل‌نظر پیرامون پاندمی کووید۱۹، تغییرات آب‌وهوایی و چگونگی برخورد با دولت روسیه در ماه مه نشستی برگزار می‌کنند. این نخستین جلسه حضوری آنها در سال جاری خواهد بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روز جمعه، ۲۳ آوریل (سوم اریبهشت) خبرگزاری فرانسه به نقل از یک سخنگوی اتحادیه اروپا که نامش فاش نشده گزارش داد، روز ۲۵ ماه مه رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخستین نشست حضوری خود در سال جاری را در بروکسل برگزار می‌کنند.

یکی از موضوع‌های محوری این جلسه، هماهنگی در زمینه برنامه‌های اعضای اتحادیه برای مقابله با پاندمی کووید۱۹ و ایجاد یک کارت واکسیناسیون مشترک خواهد بود. اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرده است که تا ژوئیه سال جاری ۷۰ درصد شهروندان بزرگسال اتحادیه اروپا واکسینه شده باشند.موضوع مهم دیگر جلسه ۲۵ مه کاهش تولید اکسید کربن در اتحادیه اروپا به میزان ۵۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود.به دلیل افزایش تنش میان اتحادیه اروپا و روسیه، چگونگی برخورد با مسکو نیز دیگر از دیگر محورهای مهم مذاکرات این نشست خواهد بود.

علت این تنش، جابجایی نیروهای روسی در مرز اوکراین، کشمکش بین روسیه و جمهوری چک و همچنین محکومیت و حبس آلکسی ناوالنی، منتقد سرسخت پوتین است. روز جمعه دولت‌‌های استونی، لتونی و لیتوانی اعلام کردند که در حمایت از جمهوری چک، شماری از دیپلمات‌های روسی را اخراج خواهند کرد. جمهوری چک روز ۱۷ آوریل اعلام کرده بود که ۱۸ دیپلمات روس را اخراج می‌کند. به گفته مقامات چک، دلیل این اقدام دست‌داشتن دست‌کم دو جاسوس روسیه در انفجار انبار مهماتی در این کشور در سال ۲۰۱۴ است. در همین زمینه:

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اجلاس سران کشورهای عضو «آ.سه.آن» با محوریت میانمار
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

باید فریاد نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور رسیدگی به مسائل مردم باشدمعاون اول رییس جمهور خطاب به همه نهادهای حکومتی، سران قوا، نهادهای مدنی و دلسوزان کشور تأکید کرد: باید فریاد و صدای ما فریاد و صدای رسیدگی به مسایل مردم و حرف و سخن دلسوزی برای مردم باشد تا کشور از بحران‌های ساختگی که دشمنان علیه ملت طراحی کرده اند عبور کند. گه نخور با تشکر ۴۲سال دروغ وریا بسه دیگه خجالت بکشید تو خودت بحرانی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی سران آلمان و چین بر سر حقوق بشر و مناسبات تجاری | DW | 28.04.2021آلمان و چین بر سر حقوق بشر و سرکوب اویغورهای مسلمان چین، محدودیت آزادی‌ها سیاسی در هنگ‌کنگ اختلاف‌نظر دارند با این حال هر دو کشور خواهان گسترش همکاری خود در زمینه‌های تجاری، حفاظت از آب و هوا و بهداشت هستند. تو‌ایران یه بیسواد مذهبی یه فتوا می‌ده و‌مردم‌۴۲ سال جورشو‌ میدن. رای بی رای. آلمان در مورد نغز حقوق بشر دردنیا بسیار بی‌تفاوت وکور وکر است.انگار که حقوق انسانی شامل آلمان و اروپا می‌شود وبرای بقیه دنیا .تحلیل بسیارضد بشری را دارد که فرهنگ کشورها همینه.انگارمثلادرایران فرهنگ است که درخیابانها بقتل برسند ویا دختران وزنان مارا در ملأ عام مورد تعرض قرارداده پول کجاست؟ همانجا
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گفتگوی تلفنی اردوغان با سران کشورهای مختلف جهان درباره مسجد الاقصیگفت‌وگوی تلفنی اردوغان و پادشاه مالزی درباره اقدامات اسرائیل علیه مردم فلسطین و مسجدالاقصى
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »