هشدار سازمان بهداشت جهانی در مورد آثار سوءِ صنعت تنباکو بر محیط زیست

10/03/1401 01:13 ب.ظ

سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه، دهم خرداد، در گزارشی در مورد آثار سوء صنعت کشت توتون و تنباکو بر محیط زیست در سراسر جهان هشدار داد.

سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه، دهم خرداد، در گزارشی در مورد آثار سوء صنعت کشت توتون و تنباکو بر محیط زیست در سراسر جهان هشدار داد. خرداد ۱۰, ۱۴۰۱ برخی فعالان صنفی درباره «متروپل‌های دوم» در دیگر شهرها هشدار دادند بازار تاریخی اردبیل همزمان با بالا گرفتن موضوع امنیت بناها و ساختمان‌ها در پی فرو ریختن برج متروپل آبادان، یک فعال صنفی بازار اردبیل روز سه‌شنبه، ۱۰ خرداد،...

خرداد ۱۰, ۱۴۰۱ برخی فعالان صنفی درباره «متروپل‌های دوم» در دیگر شهرها هشدار دادند بازار تاریخی اردبیل همزمان با بالا گرفتن موضوع امنیت بناها و ساختمان‌ها در پی فرو ریختن برج متروپل آبادان، یک فعال صنفی بازار اردبیل روز سه‌شنبه، ۱۰ خرداد، در مورد «فروپاشی بازار تاریخی اردبیل و خطر آن برای شهروندان» هشدار داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کرمانشاه نیز از امکان تکرار فجایعی مانند متروپل در کرمانشاه خبر داد و گفت: «مشابه چنین ساختمان‌های ناامنی در همین کرمانشاه هم داریم.» به گزارش ایلنا، سعید ایرانی جم، رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل، با اشاره به اختصاص بودجه ۱۶ میلیاردی برای مرمت بخش‌های فرسوده بازار تاریخی اردبیل گفت که اداره کل راه و شهرسازی اردبیل «نزدیک دو سال است که این اعتبار را به میراث فرهنگی اردبیل ارائه نمی‌دهد».

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل در 'دام تبلیغاتی چین' | DW | 29.05.2022میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از سفرش به چین دفاع کرده و گفته است، این اولین سفر یک کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل به این کشور از ۱۷ سال پیش به این طرف بود. در این مدت 17 سال سازمان کفری ملل کجا بود تا ظلم چینایی های وحشی را در حق مسلمانان مظلوم بررسی کند حالا که سیاست خارجی آمریکا بسوی مهار چین تغییر کرده میخواهند با استفاده از قضیه اویغور ها بالای چین فشار بیاورند و قطعآ پای حقوق بشر دخیل نبست بلکه منافع آمریکایی مهم است!!! چین کمونیست در حال نسل کشی است و اروپا هم در سکوت خفت بار و مصرف کننده محصولات کمونیستها

رئیس سازمان سینمایی خواستار برخورد با «ژست اپوزیسیونی» هنرمندان ایرانی در کن شدمحمد خزائی، سینماگران ایرانی حاضر در جشنواره کن ۲۰۲۲ را متهم کرده که «برای کسب جایزه به رفتارهای نمایشی و غیرصادقانه» تن داده‌اند. گُه خورد

سازمان ملل: کشف یک میلیارد قرص مخدر صنعتی در آسیا؛ مثلث طلایی تولید کجاست؟دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل روز دوشنبه ۹ خرداد با انتشار گزارشی وزن این قرص‌ها را در مجموع حدود ۹۱ تن اعلام کرد و محموله‌های کشف شده را تنها بخشی از قاچاق منطقه‌ای ۱۷۲ تنی مت‌آمفتامین در همه اشکال آن عنوان کرد.

در انفجار بمب در سومالی 5 سرباز کشته شدنددر پی انفجار بمب در سومالی 5 سرباز این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

الزام استفاده از ماسک در ترکیه به جز در بیمارستان‌ها برداشته شدوزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که الزام استفاده از ماسک در کشور به جز در بیمارستان‌ها برداشته شد. - خبرگزاری آناتولی حمله کنید سوریه هر چی زودتر بهتر

افزایش نسبی دما در بیشتر استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق کشورافزایش نسبی دما در بیشتر استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز، افزایش نسبی دما در سایر نقاط کشور و وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک در شرق ایران خبر داد.

مهم‌ترین خبرهای ایران و جهان

خرداد ۱۰, ۱۴۰۱

برخی فعالان صنفی درباره «متروپل‌های دوم» در دیگر شهرها هشدار دادند

بازار تاریخی اردبیل

همزمان با بالا گرفتن موضوع امنیت بناها و ساختمان‌ها در پی فرو ریختن برج متروپل آبادان، یک فعال صنفی بازار اردبیل روز سه‌شنبه، ۱۰ خرداد، در مورد «فروپاشی بازار تاریخی اردبیل و خطر آن برای شهروندان» هشدار داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کرمانشاه نیز از امکان تکرار فجایعی مانند متروپل در کرمانشاه خبر داد و گفت: «مشابه چنین ساختمان‌های ناامنی در همین کرمانشاه هم داریم.»

به گزارش ایلنا، سعید ایرانی جم، رئیس جامعه اسلامی اصناف و بازاریان اردبیل، با اشاره به اختصاص بودجه ۱۶ میلیاردی برای مرمت بخش‌های فرسوده بازار تاریخی اردبیل گفت که اداره کل راه و شهرسازی اردبیل «نزدیک دو سال است که این اعتبار را به میراث فرهنگی اردبیل ارائه نمی‌دهد».

به‌ گفته این فعال صنفی، راسته‌های آهنگران و پنبه‌فروشان و همچنین کاروانسرای زنجیرلو در این بازار «وضعیت نامناسبی» دارند و «اگر دیر اقدام کنیم، حادثه‌ای به مراتب بدتر از متروپل در انتظار اردبیلی‌ها خواهد بود».

بحث‌ها بر سر عدم ایمنی بناها و ساختمان‌ها در دیگر شهرها در پی فرو ریختن برج متروپل در آبادان شکل گرفته است، حادثه‌ای که تا امروز آمار قربانیان آن ۳۴ نفر اعلام شده و گزارش‌های متعددی از تخلفات گسترده و زدوبند مالک آن با مقامات نیز مطرح شده است.

در کرمانشاه نیز طیب حیدری، رئیس سازمان نظام مهندسی، با انتقاد از شهرداری در بررسی تخلفات ساختمانی گفت: «مشابه چنین ساختمان‌های ناایمنی در همین کرمانشاه هم داریم و قطعاً مسئولیت اصلی در این زمینه بر عهده شهرداری‌هاست.»

به‌ گفته آقای حیدری، سازمان نظام مهندسی کرمانشاه در روزهای اخیر پس از بازدید از یک پروژه انبوه‌سازی، «ناایمنی» آن را به شهرداری اطلاع داده و اعلام کرده است که اگر ساختمان مقاوم‌سازی نشود، «متروپل دوم را در کرمانشاه شاهد خواهیم بود».

احمد خرم، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ایران، نیز روز هشتم خرداد از صدور مجوز شهرداری تهران در یک بازه زمانی ۱۰ ساله برای ساخت «۱۲۷ برج بر روی گسل و ۱۲۵ برج در معابر کمتر از ۱۰ متر» خبر داده و افزود بود این موضوع «حتی در دولت مطرح شد، اما جلوی انعکاس آن به جامعه را گرفتند».