افزایش شکایات از پزشکان با فروکش کردن کرونا/ اعلام شکایت درباره زیرمیزی پزشک، بدون مستنداتِ قوی ممکن نیست

10/03/1401 11:35:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: افزایش شکایات از پزشکان با فروکش کردن کرونا/ اعلام شکایت درباره زیرمیزی پزشک، بدون مستنداتِ قوی ممکن نیست

معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی با اشاره به افزایش شکایات پزشکان پس از کرونا، از رصد و ارجاع مداخله‌گران پزشکی غیرمجاز به دادسراهای ویژه جرائم پزشکی و روحانیت خبر داد. وی افزود: مراجع نظارتی که می‌بایست تخلفات را کشف و احصا کرده و به ما منعکس کنند به اندازه کافی به این اقدام نمی‌‌پردازند. علت هم قصور و کوتاهی نیست بلکه نداشتن امکانات و نیروی انسانی کافی و تجهیزات مربوطه است.

به طور مثال معاونت‌های دارویی و درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی که بر طبق قانون نقش ناظر را ایفا می‌کنند، در کل از امکانات کافی برای اینکه بتوانند به همه مراکز درمانی، تشخیصی و داروخانه‌ها مراجعه کرده و گزارش‌های آنها را به سازمان نظام پزشکی یا دیگر مراجع قضایی منعکس کنند تا در صورت تخلف جرائم و مجازات‌ها صادر شود و از تخلفات پیشگیری کنند برخوردار نیستند.

دلیل تکرار و رواج تخلفات پزشکی او ادامه داد: علت اینکه برخی از تخلفات همچنان رواج دارد و برخورد مناسب با آن صورت نگرفته است را در این می‌دانم که این تخلفات به موقع کشف نشده و به مراجعی که اعمال مجازات می‌کنند منعکس نمی‌شوند. هم سازمان نظام‌پزشکی، هم دادگاه‌ها و مراجع قضایی و هم سازمان تعزیرات حکومتی از اراده مناسب برای برخورد مناسب با جرائم برخوردار هستند.

خردمند یادآور شد: علاوه بر ضعف در امکانات و نیروی انسانی ما با مداخله‌گران درمانی بدون مجوز مانند آرایشگران و مراکز زیبایی هم روبه‌رو هستیم که در این رابطه باید معاونت‌های بهداشتی و اداره اماکن نیروی انتظامی برای کشف جرم ورود کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

زندگی بدون ماسک در ترکیه پس از 2 سال مقابله با کرونازندگی بدون ماسک در ترکیه پس از 2 سال مقابله با کرونا مردم ترکیه با لغو کامل مقررات استفاده اجباری از ماسک در فضای بسته و باز به جز بیمارستان‌ها٬ پس از 629 روز به زندگی عادی و بدون ماسک باز گشتند.

تبریک دایی به استقلالی‌ها، با تشکر از پرسپولیس!سرمربی سابق پرسپولیس قهرمانی استقلال در لیگ برتر را را تبریک گفت.

«خندوانه» با مجوز کدام نهاد علمی و تخصصی، ماسک‌ها را از صورت‌ها برداشت؟شب گذشته و در برنامه‌ خندوانه، مجری برنامه با بیان این که می‌خواهد خبر خوشی به مردم بدهد، اعلام کرد که از این به بعد در ضبط این برنامه، استفاده از ماسک برای تماشاچیان حاضر در استودیو ضروری نیست؛ اظهاراتی که واکنش عضو کمیته علمی کرونا را به دنبال داشت و این سوال را مطرح کرد که دست‌اندرکاران این برنامه با مشورت و مجوز کدام نهاد علمی و تخصصی، اقدام به برداشتن ماسک‌ها از تریبون رسانه ملی کرده‌اند؟

از اطلاع‌رسانی درباره تخلفات بیش از ۲۵۰ برج در تهران «جلوگیری شده است»رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. اینم دسته گل دیگری از سربار سیسمونی در شهر داری تهران!

یک مرد با گریم زنانه «به خاطر زمین» با کیک به مونالیزا حمله کردیک مرد با کلاه گیس و لباس زنانه بر روی ویلچر نشسته و ناگهان از روی آن بلند می‌شود و یک کیک خامه‌ای را به سمت تابلوی مونالیزا پرتاب می‌کند.

برخی پزشکان به‌جای استفاده از کارتخوان از بیمار دلار می‌گیرند!مدیر دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه بیشتر گزارش‌های مردم از فرار مالیاتی به استفاده نکردن پزشکان از کارتخوان مربوط است و برای آن‌ها پیامک اخطار ارسال خواهد شد، گفت: برخی از مراکز درمانی و کلینیک‌ها به‌جای کارتخوان، افراد را به خرید دلار برای پرداخت هزینه خدمات درمانی وادار کرده‌اند. جدیدا مد شده سکه می گیرن سازمان امور مالیاتی قلابی ۴۳ سال خودتون رژیم ایران دوست داشتید که خدمت به آمریکا کنید و به واقعیت همه شماها عشق تان بهشت دنیاتان آرزوتان آمریکاست که از غارت ایران زندگی شاهان در آمریکا دارید برای همینه کاری کردید پول ملی ایران نابود شود به جاش دلار آمریکا ارزش پیدا کند بعضی از لاکچری فروشان هم جوانانی را استخدام کرده وبرایشان حساب افتتاح وگردشِ مالیِ شان را با حساب آنان انجام میدهند .