هشدار دبیرکل سازمان ملل: میلیون‌ها افغان در معرض «خطر مرگ» هستند

27/10/1400 10:46:00 ب.ظ

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل می‌گوید: مسدود بودن دارایی‌های افغانستان و سرمای شدید زمستان برای مردم این کشور شرایط مرگباری ایجاد کرده است.

رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. نسخه چاپی دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه ۲۷ دی هشدار داد که میلیون‌ها نفر از مردم افغانستان در معرض «خطر مرگ» قرار دارند.

آنتونیو گوترش از جامعه بین المللی خواست که در جمع‌آوری پنج میلیارد دلار کمک مالی برای فعالیت‌های بشردوستانه در افغانستان کمک کنند، ذخایر ارزی مسدود شده افغانستان را آزاد کرده و به راه‌اندازی فعالیت بانک‌ها در این کشور کمک کنند.

او در یک نشست خبری افزود: «مسدود بودن دارایی‌های افغانستان و سرمای شدید زمستان برای مردم این کشور شرایط مرگباری ایجاد کرده است. مقررات و شروطی که از ارسال پول به افغانستان برای نجات جان مردم و احیا اقتصاد کشور جلوگیری می‌کند در این وضعیت اضطراری باید تعلیق شوند».

اقتصاد ضعیف افغانستان که به کمک‌های خارجی وابسته است همزمان با تصرف قدرت از سوی طالبان در اواسط ماه اوت دچار فروپاشی شد. جامعه بین‌المللی که حکومت طالبان را به رسمیت نشناخته و حاضر نیست با این گروه همکاری کند ذخایر ارز خارجی افغانستان را مسدود کرده و از ارسال هر پولی که به دست حکومت برسد، جلوگیری می‌کند. headtopics.com

میدونم نگرانی🤣

سازمان ملل تخمین می‌زند که حداقل ۸.۷ میلیون نفر در افغانستان در معرض قحطی و گرسنگی هستند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

معاون وزیر کشور: میل به ایجاد تغییرات اساسی در کشور در حال افزایش استرئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت بررسی‌های سازمان او نشان می‌دهد که در ایران شاخص میل به اعتراض و شاخص‌ها میل به مهاجرت افزایش یافته است. این هم نمیگفت، کاملا مشخص بود.

امیرعبداللهیان: در وین وقت‌کشی نمی‌کنیم/ چین نقش معقولی در مذاکرات وین داشته استوزیر امور خارجه کشورمان در سفر اخیرش به چین، در گفت‌وگویی به سوالاتی درباره روابط دوجانبه تهران-پکن و نقش چین در مذاکرات وین پاسخ داد.

تخیل دختران از آینده عامل مهم تأخیر در سن ازدواج و فروپاشی خانواده استیامین‌پور: *مسائل معیشتی دلیل تأخیر در ازدواج جوانان نیست *در استان سیستان و بلوچستان ما شاهد پایین‌ترین نرخ طلاق، بالاترین نرخ ازدواج و پایین ترین سن ازدواج در زوجین هستیم یامین پور گوه_خورد ایده ال آقایان چقدر وقیحه، خودتونو به نفهمی زدین؟ جوانی که نمیتونه خرج خودشو بده یه خونه اجاره کنه میاد زن بگیره؟ استثنا رو جای روال عمومی جا نزن شیاد

همسان سازی حقوق بازنشستگان در ایران؛ وعده‌ای که محقق نشده استبه نقل از ایسنا، هادی ابوی، دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، از کمیسیون تلفیق مجلس خواسته تا در جریان بررسی لوایح بودجه ۱۴۰۱ موضوع کسری منابع سازمان تامین اجتماعی، همسان سازی حقوق بازنشستگان و پرداخت بدهی های دولت به سازمان تامین اجتماعی را مورد توجه ویژه قرار دهند.

در مذاکرات وین بخشی از پرانتزها پاکسازی شده‌اند/ حل موضوعات کلیدی نیازمند اخذ تصمیمات سیاسی استخطیب‌زاده: *در مذاکرات وین بخشی از پرانتزها پاکسازی شده‌اند *در جریان گفت‌وگوها، تاکنون بسیاری از جداول آماده شده است *توافقاتی در خصوص ایده‌ها انجام شده است و در حال تبدیل شدن به کلمات است *حل موضوعات کلیدی نیازمند اخذ تصمیمات سیاسی است

«۴۰ درصد» از موارد ابتلا به کرونا در ایران اُمیکرون استدر پی اعلام خبر جان باختن دست کم ۳ نفر در ایران بر اثر ابتلا به امیکرون، یک عضو ستاد مقابله با کرونا می‌گوید که سیگنال‌هایی از موج ششم در کشور دریافت شده است.