هشدار اپلیکیشن کرونا چندین سیاستمدار آلمانی را راهی قرنطینه کرد | DW | 30.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

شماری از سیاستمداران آلمان در چند ایالت این کشور در واکنش به هشدار اپلیکیشن کرونا ناگزیر تن به قرنطینه دادند. اپلیکیشن کرونا پس از نشست اخیر نمایندگان مجلس شورای فدرال آلمان نسبت به احتمال ابتلا به کرونا هشدار داده بود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روز جمعه ۲۶ مارس (۶ فروردین) مجلس شورای فدرال آلمان (بوندس‌رات) تشکیل جلسه داده بود. پس از آن، اپلیکیشن کرونا نسبت به احتمال ابتلا به این ویروس پیام هشدار ارسال کرده بود.

نخست‌وزیران چند ایالت آلمان و از جمله ایالت‌های تورینگن و هامبورگ از جمله سیاستمدارانی هستند که به قرنطینه رفته‌اند. افزون بر آن، شماری از وزیران ایالتی آلمان نیز در پی هشدار این اپلیکیشن در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.مارسل شوایتزر، سخنگوی مجلس سنای ایالت هامبورگ اعلام کرده است که بسیاری از کسانی که در نشست مجلس شورای فدرال حضور داشتند، چنین پیامی دریافت کرده‌اند.

بودو راملو، نخست‌وزیر ایالت تورینگن از حزب چپ‌های آلمان، پس از دریافت پیام هشدار به خبرنگاران گفته است که به توصیه پزشک همه تماس‌های خود را با دیگران قطع کرده و وظایف خود را در قرنطینه خانگی دنبال می‌کند. اپلیکیشن کرونا در سال ۲۰۲۰ با همکاری دولت آلمان، مؤسسه روبرت کخ و بزرگترین اپراتور مخابراتی این کشور (تله‌کوم) طراحی و منتشر شد. هدف پیگیری زنجیره‌های ابتلاست. دستگاه‌های موبایلی که این اپلیکیشن روی آنها نصب شده، از طریق بلوتوث با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

اگر فردی به کرونا مبتلا شود، می‌توان از طریق اپلیکیشن به همه افرادی که در نزدیکی او بوده‌اند، پیام هشدار فرستاد. شدت هشدار به فاصله فیزیکی افراد و مدت‌زمانی که در نزدیکی هم بوده‌اند، بستگی دارد. همه این اطلاعات به صورت کدهای رمزگذاری‌شده و بدون فاش کردن هویت صاحب موبایل ردوبدل می‌شوند. اطلاعات یادشده پس از ۱۴ روز پاک می‌شوند.افرادی که در این عکس می‌بینید در سنگاپور سرگرم تماشای فیلمی در فضای آزاد هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار حریرچی درباره کرونا: وظیفه حاکمیت فقط نصیحت کردن نیست | DW | 04.04.2021به گفته حریرچی آمار مرگ ومیرهای روزانه بر اثر کرونا در ایران همچنان سه رقمی باقی می‌ماند. بسیاری از شهرها در وضعیت قرمز هستند و بسیاری دیگر نیز در آستانه قرمز شدن. با قرمز شدن وضعیت شهرها حدود سه میلیون بیکار می‌شوند. مثلا چیکار کنه؟ قرون وسطایی عمل کنه؟؟ یا واکسن مجهز به چیپ غرب نابکار امپریالیزم و جنایتکار را بخره؟؟ یا شایدم بسته ی حمایتی به اقشار اسیب پذیر بدهد؟ حرفای خارجی میزنه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار WHO نسبت به موج جدید کرونا در آفریقاسازمان جهانی بهداشت روز گذشته (پنج شنبه) نسبت به موج جدید کروناویروس در آفریقا به دلیل تاخیر در تامین واکسن، توزیع آن و پیدایش سویه های جدید کرونا هشدار داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا؛ هشدار نسبت به تکرار بحران هند در سایر کشورها | DW | 08.05.2021سازمان جهانی بهداشت می‌گوید خطر از کنترل خارج شدن پاندمی و تکرار اوضاع هند، بسیاری کشورهای دیگر را نیز تهدید می‌کند. از نپال و برزیل به عنوان مصادیق چنین خطری یاد شده است. آمار ابتلا در هند به ۲۱میلیون نفر رسید.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار کمپین بین‌المللی حقوق بشر درباره شیوع کرونا در زندان‌های ایران | DW | 15.04.2021موج چهارم کرونا در ایران سخت‌تر از موج‌های قبلی آغاز شده اما مقامات قضایی همچنان از اعطای مرخصی به زندانیان خودداری می‌کنند. کمپین بین‌المللی حقوق بشر خواهان خالی کردن زندان‌ها از جمعیت شده است. خبرگزاری دوزاری! چرا آلمان اینکار رو نمیکنه؟ مگه وضع آلمان خوبه؟ وضعیت آلمان که بمراتب از ایران بدتره، هم از نظر آمار ابتلا و هم از نظر آمار تلفات!!! کمپین بین‌المللی حقوق بشر تو آلمان خفه شده؟ یا آلمانیها رو بشر نمیدونه؟ مرخصی بیان همون غذای زندان هم گیرشون نمیاد اتفاقا هرچی مواد فروش و خلافکار تو محل ما بوده رو آزاد کردن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توقف روند افزایشی کرونا در کشور/ هشدار درباره تبعات تجمعات اعتراضی دانش‌آموزانعضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به توقف روند افزایشی کرونا در کشور در عین حال نسبت به شکل‌گیری تجمعات هشدار داد و گفت: تا زمانی که واکسن برای اکثر مردم تزریق نشود، هر تجمعی می‌تواند سبب افزایش ریسک ابتلا به بیماری شود. ۱ سوم جمعیت دنیا که کم شد کرونا کنار میره😁😁✋
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »