هشدار عفو بین‌الملل: خانه‌های امن برای زنان قربانی خشونت در افغانستان بسته شدند | DW | 06.12.2021

15/09/1400 10:29:00 ق.ظ

به گفته سازمان عفو بین‌الملل طالبان شبکه‌های یاری رسانی و خانه‌های امن برای زنان و دختران قربانی خشونت در افغانستان را بسته یا نابود کرده است. زندانیان متهم به خشونت علیه زنان در سراسر افغانستان ‌آزاد شده‌اند.

به گفته سازمان عفو بین‌الملل طالبان شبکه‌های یاری رسانی و خانه‌های امن برای زنان و دختران قربانی خشونت در افغانستان را بسته یا نابود کرده است. زندانیان متهم به خشونت علیه زنان در سراسر أفغانستان ‌آزاد شده‌اند. تمامی خدمات خانه‌های امن از بین رفته و زنانی که به خاطر خشونت‌های خانگی به این مکان‌ها پناه می آوردند، دوباره در معرض خطر جدی خشونت‌ و حتا مرگ قرار گرفته‌اند. این وضعیت همچنین مددکاران را در معرض خطر قرار داده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید عفو بین‌الملل گفته است که وکلای مدافع، قضات، مقامات دولتی و سایر افرادی که در ارائه خدمات به خانه‌های امن نقش داشته‌اند نیز در معرض خشونت و حتی خطر مرگ قرار گرفته‌اند.

این سازمان از طالبان خواسته وزارت زنان را احیا کند و به خانه‌های امن مجددا اجازه فعالیت بدهد. همچنین اطمینان دهد که تمام کارکنان خدماتی خانه‌های امن می‌توانند بدون ترس از انتقام جویی، آزادانه کار کنند. headtopics.com

طالبان در یکی از اولین اقدامات خود پس از به دست گرفتن قدرت در افغانستان وزارت امور زنان را به وزارت امر به معروف و نهی از منکر تغییر داد. عفوبین‌الملل گفته است اینکه زنان و دختران طبق مقررات طالبان تنها با همراهی مرد مجاز به تردد در اماکن عمومی هستند، وضعیت آنها را دشوارتر می کند. همچنین زندانیانی که به اتهام خشونت علیه زنان و دختران محکوم شده اند در سراسر افغانستان از زندان آزاد و در مقابل قربانیان خشونت دستگیر شده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

ضرب و شتم زنان زندانی در زندان ارومیه توسط نیروهای امنیتی

اعمال محدودیت‌های جدید علیه زنان از سوی طالبان در بدخشاناداره امر به معروف و نهی از منکر حکومت (موقت) طالبان در شهر فیض‌آباد مرکز ولایت بدخشان از طریق بلندگو محدودیت‌های جدید به سمع باشندگان این ولایت رسانده است

اردوغان: زنان ترکیه پیشتر از بسیاری از کشورهای اروپایی حق شرکت در انتخابات را کسب کرده‌انداردوغان: زنان ترکیه پیشتر از بسیاری از کشورهای اروپایی حق شرکت در انتخابات را کسب کرده‌اند

بیکاری، عدم مراکز نشاط آور در استان از دلایل اقدام به خودکشی در ایلام است/مردم استان هزینه های روان درمانی ندارند/ با شکستن قبح طلاق، آمار خودسوزی زنان کاهش یافته استیک روانشناس دلایلی از جمله بیکاری، عدم مراکز تفریحی و نشاط آورو همچنین اثرات جنگ تحمیلی را از دلایل اقدام به خودکشی مردم استان ایلام عنوان کرد و گفت: در یک مقطع زمانی آمار خودسوزی زنان ایلامی بسیار افزایش یافت چرا که از طرفی با مشکلات زندگی زناشویی روبه رو بودند و از طرف دیگر به دلیل بافت سنتی جامعه نمی توانستند اقدام به جدایی و طلاق کنند. به همین دلیل خودسوزی می کردند که البته این آمار هم اکنون بسیار کاهش یافته است.

شکست و کسب تجربه تیم ملی هندبال زنان ایران مقابل رومانی | DW | 04.12.2021تیم ملی هندبال زنان ایران در نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ در اسپانیا شامگاه جمعه با نتیجه ۳۹ بر ۱۱ مقابل تیم ملی رومانی شکست خورد.

تلاش فرانسه برای گشایش نمایندگی دیپلماتیک کشورهای اروپایی در افغانستان | DW | 04.12.2021رئیس‌جمهوری فرانسه می‌گوید، باید هر چه سریع‌تر نمایندگی دیپلماتیک جدید در افغانستان را دایر کرد، اما این به معنای به رسمیت شناختن سیاسی طالبان نیست. فرانسه توانسته با همیاری قطر صدها نفر دیگر را از افغانستان خارج کند. فرانسه در افغانستان جاي ندارد واقعا غربی حربه ی کثیف بکار میبرند حرف از نجات چند صد وچند صد هزار فراری وطن فروش ومزدور خود میزنند درحالیکه طالب را خود غربی مسلط ساختن اگر غربی در راس امریکا فقط کمک پولی میکرد طالب صد سال دیگه مسلط نمیشد خود امریکا توسط غنی قاتل اردو را کشور را یک شبه نابود کردمردم ما چرا هوشی امارات عربی‌ با خرید ۸۰ طیاره رافال از فرانسه، توانست نظر مکرون احمق را سریعا به نفع اجیران منافق یعنی تروریستان پشاتینی تغییر دهد! ننگ و مرگ بر دموکراسی و حقوق بشر غربی کذایی! میدانید چرا کفار از نیمچه ملا ها خوش شان میاید؟ چرا که بلای دین اند و همردیف منافقین امارات، قطر و پاک!