هشدار برنامه جهانی غذا؛ جنگ اوکراین بحران گرسنگی افغانستان را تشدید می‌کند

28/12/1400 12:28:00 ب.ظ

هشدار برنامه جهانی غذا؛ جنگ اوکراین بحران گرسنگی افغانستان را تشدید می‌کند العربيه_فارسى

برنامه‌ جهانی غذا (WFP) هشدار داد که جنگ اوکراین سبب تشدید بحران گرسنگی در افغانستان خواهد شد زیرا قیمت مواد غذایی افزایش می‌یابد و کمک‌های خارجی نیز برای برنامه جهانی غذا، جمعه 18 مارس (27 حوت)، در توییتی هشدار داد بودجه برای رسیدگی به بحران افغانستان...

برنامه جهانی غذا، جمعه 18 مارس (27 حوت)، در توییتی هشدار داد بودجه برای رسیدگی به بحران افغانستان به‌سرعت در حال تمام شدن است. Advertisement در توییت این نهاد بین‌المللی آمده است، از شروع سال 2022 میلادی تاکنون برای 12 میلیون شهروند در این کشور، مواد غذایی نجات‌دهنده توزیع کرده است.

با روی‌کار آمدن طالبان در این کشور بحران انسانی تشدید یافته است. رامیز الکبروف، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل برای افغانستان گفته است، تعداد گرسنه‌گان در ماه ژانویه 2021 میلادی 14 میلیون نفر بود و این رقم در مارس 2022 به 23 میلیون نفر رسیده‌اند.

سوءتغذیه کودکان از سویی دیگر، دیدبان حقوق بشر در گزارشی نوشته است، از ماه ژانویه 2022 تاکنون 13000 نوزاد در افغانستان در اثر سوءتغذیه و بیماری‌های مرتبط جان خویش را از دست داده‌اند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رایزنی روسای جمهوری آمریکا و چین درباره جنگ اوکراین؛ هشدار بایدن درباره پشتیبانی چین از روسیهبایدن به رئيس‌جمهور چین هشدار داد در شرایطی که تهاجم نظامی مسکو علیه شهرها و غیرنظامیان اوکراین ادامه دارد، هرگونه پشتیبانی مادی از روسیه برای برای پکن عواقب در پی خواهد داشت. 🤣🤣 چین کمونیست باکرونا دنیا رو به خاک و خون کشیده این هشدار میده .به اون یکی کمونیست واسه قتل عام کمک نکنی.هرچقدچین سرکرونا دچارعواقب شد اینجا هم میشه VIVA PUTIN 🎊 VIVA RUSSIA 🎉 چین هم میدونه که دموکراتها هیچ گوهی نمی تونند بخورن جان وین می گفت: هیچ کس رو تهدید نکن و از تهدید هیچ کس نترس ( مخصوصا اگه یه دموکراتِ گوزو باشه)

هشدار مجدد بایدن به پینگ در خصوص عواقب احتمالی پشتیبانی پکن از حمله نظامی روسیه به اوکراین🔺هشدار مجدد بایدن به پینگ در خصوص عواقب احتمالی پشتیبانی پکن از حمله نظامی روسیه به اوکراین ▪جو بایدن در تماسی ویدئویی با همتای چینی‌اش بار دیگر نسبت به عواقب حمایت پکن از حملات روسیه به شهرها و غیرنظامیان اوکراینی، هشدار داد. ⬇️ بیشتر بخوانید: چین روسیه نیست که بخوایی تهدید کنی،اون اگه تحریم بشه دنیا از گشنگی میمیره مردم جهان اَسیر سیاستمداران غربی و دیکتاتورهای شرقی شُده اَند عواقب آن را در آینده خواهند دید چین اگه فقط کاندوم روتحریم برا اروپا وامریکا آدم آدم میخوره از زیاد شدن انسان.

هشدار 55 سازمان حقوق بشری درباره «طرح صیانت»55 سازمان حقوق بشری و مدنی ایرانی، منطقه‌ای و بین‌المللی با انتشار بیانیه‌ای مشترک، نگرانی خود را نسبت به تصویب طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» که

هشدار سازمان‌های حقوق‌بشری درباره احتمال تصویب طرح «صیانت» از فضای مجازی

هشدار ناظران مالی اتحادیه اروپا: آماده باشید تمام پول خود را در ارزهای دیجیتال از دست دهیدناظران اوراق بهادار، بانکی و بیمه اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه مشترکی هشدار دادند که مصرف‌کنندگان در معرض خطر از دست دادن تمام پول سرمایه‌گذاری شده خود در دارایی‌های دیجیتال هستند زیرا ممکن است قربانی کلاهبرداری شوند.

بایدن و رئیس جمهور چین امروز درباره اوکراین گفتگو می‌کنندرئیس جمهور آمریکا امروز جمعه با همتای چینی خود درباره بحران اوکراین گفتگو میکند.