هشدار آمریکا به شرکت‌های هوانوردی بین‌المللی درباره همکاری با ایران | DW | 24.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی تازه به 'اقدامات بی‌ثبات‌کننده' برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اشاره کرده و نسبت به انتقال 'غیر مجاز' کالا و خدمات به این شرکت‌ها به شدت هشدار داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی تازه به"اقدامات بی‌ثبات‌کننده" برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اشاره کرده و نسبت به انتقال"غیر مجاز" کالا و خدمات به این شرکت‌ها به شدت هشدار داده است.

سیگال مندل‌کر در ادامه هشدار داده که شرکت‌های هوایی بین‌المللی در صورت عدم همکاری متناسب در معرض"خطرات جدی، از جمله اقدامات مدنی یا کیفری و همچنین تحریم‌های اقتصادی" ایالات متحده آمریکا قرار می‌گیرند. در این گزارش از جمله به"نقش بنیادین" شرکت ماهان‌ایر در حمایت از سپاه و نیروی قدس و گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت آنها اشاره شده است. انتقال جنگجویان خارجی، تسلیحات و منابع مالی از جمله فعالیت‌های ماهان‌ایر در حمایت از سپاه برشمرده شده است. بر این اساس، ماهان‌ایر همچنین قاسم سلیمانی فرمانده شاخه برون‌مرزی سپاه که مطابق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تحت تحریم و مشمول ممنوعیت سفر است را جابه‌جا می‌کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایرانوزارت خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی درباره ارائه خدمات مختلف به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هشدار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چه غلطا مکه کمونیست چین کس زیاد میگه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا خارجیان را از خدمات‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایران برحذر داشتوزارت خزانه‌داری آمریکا به اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در تامین نیازهای هواپیمایی مسافربری هشدار داده است که از ارائه هرگونه خدمات به شرکت‌های هواپیمایی و هواپیماهای تحریم شده ایران خودداری کنند و در غیر اینصورت با تحریم و مجازات‌های پیش‌بینی شده در قوانین آمریکا مواجه خواهند شد. بیشتر «فعالیت های بدخواهانه» جمهوری اسلامی، از طریق شرکت های هواپیمایی انجام می شود. انتقال پول... انتقال سلاح... انتقال تکنولوژی هسته ای... انتقال اشخاص... و ... به كجاها دارن متوسل ميشن، هواپيماي مسافربري كه مردم عادي رو ميبره! بيشتر از اينكه بايد براي امريكا تاسف خورد، بايد براي ايرانياني كه حامي اين تحريمها هستن تاسف خورد خارجیان کیه نابغه؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ژاپن: به خاورمیانه نیرو نمی‌فرستیمژاپن: به خاورمیانه نیرو نمی‌فرستیم دولت ژاپن اعلام کرد که این کشور همچنان قصد ندارد برای پیوستن به طرح آمریکا برای به اصطلاح محافظت از تنگه هرمز، نیرو به خاورمیانه اعزام کند. مگه شما هم ارتش دارین؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هاکان آتیلا از آمریکا به ترکیه باز می گرددهاکان_آتیلا از آمریکا به ترکیه باز می گردد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برای دست‌یابی به امنیت، نیازمند گفت‌وگوی منطقه‌ای هستیم/ برخی کشورهای عربی، مستقل از آمریکا قادر به آغاز مذاکره با ایران نیستند/ رئیس‌جمهور آمریکا مثل یک تاجر عمل می‌کندیک تحلیلگر سیاسی مستقر در آنکار گفت: دو عامل وجود دارد که در مقطع کنونی می‌تواند از شکل‌گیری گفت‌و‌گوهای منطقه‎ای جلوگیری کند. نخستین عامل ناتوانی برخی از کشورهای عربی در ایجاد این گفت‌وگو مستقل از ایالات متحده آمریکا و دوم، بی اعتمادی عمیق به سیاست‌های منطقه ای ایران است. البته اکثر کشورهای عربی به دو دلیل تجربیات تاریخی و چندلایه بودن مراکز قدرت در تهران ابتکارات گفت‌وگوی ایرانی را جدی نمی‌گیرند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »