آمریکا خارجیان را از خدمات‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایران برحذر داشت

24/07/2019 09:28:00 ق.ظ

آمریکا خارجیان را از خدمات‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایران برحذر داشت

آمریکا خارجیان را از خدمات‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی ایران برحذر داشت

وزارت خزانه‌داری آمریکا به اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در تامین نیازهای هواپیمایی مسافربری هشدار داده است که از ارائه هرگونه خدمات به شرکت‌های هواپیمایی و هواپیماهای تحریم شده ایران خودداری کنند و در غیر اینصورت با تحریم و مجازات‌های پیش‌بینی شده در قوانین آمریکا مواجه خواهند شد.

تعدادی از هواپیماهای ایران ایر نیز مشمول مقررات تحریم‌ آمریکا هستنداین مقام وزارت خزانه‌داری با تاکید بر لزوم نظارت کامل این گونه موسسات بر عملکرد اعضا و نهادهای وابسته به خود گفته است که"کوتاهی در نظارت در زمینه جلوگیری از همدستی در این زمینه می‌تواند دست اندرکاران مربوطه در صنایع هوایی را با خطرات قابل توجه شامل پیگرد کیفری و حقوقی یا تحریم اقتصادی و مالی مواجه کند."

در بخشنامه‌ای که اوفاک در همین مورد صادر کرده، ضمن هشدار به اشخاص و موسسات مختلف در مورد"ارتباط یا حمایت" از فعالیت شرکت‌های هواپیمایی تحریمی ایران، علاوه بر هشدار به شهروندان و موسسات آمریکایی و غیر آمریکایی در مورد مجازات‌های پیش بینی شده در مورد نادیده گرفتن مقررات تحریم، خطر تحریم شدن خود آنها به خاطر ارتباط با موسسات تحریم شده ایرانی و موسسات غیر ایرانی مورد تحریم ثانویه گوشزد شده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

فقط غلامان و کنیزانش هستند که ازش اطاعت می کنند. یک ملت آزاده دیکته شده ی هیچ احدی را قبول نخواهد کرد آمریکاییها می توانند به این جنایتهایشان بر علیه یک کشور و مردم آن ببالند و افتخار کنند. تایمز چی میگه آقای بی بی سی؟ راست میگه؟ اینها همان هایی هستند که روزی بومیان یک سرزمین را کشتند و خود جایشان نشستند. به نام مسیح. ژن همون ژنه. ژن واسکو دوگاما و آلبو کرک و کاپتان کوک و ماژلان و کلمب و تاسمانی و هستینگز و هزاران دزدی که به خوبی های میزبانانشان خیانت کردند.

خدمات انسانی دولت ترامپ به مردم ایران تمام شدنی نیست! ته اقتدارتون همین بود! تحریم هواپیمای مسافربری! من يه وسيله اي دارم يا يه خدماتي ارايه ميكنم ك بقيه ندارن يا نميتونن اون خدمات رو ارايه كنن. با يك نفر كه از قضا معتقده من هيچي ندارم و خدماتم ب درد نميخوره و چوب لاي چرخم ميزاره دعوا دارم.پس از خدماتم محرومش ميكنم!حالا اونطرف محروم شده معترضه!! اين كار اسمش چيه؟

مادر لوسیفری تو زورای آخر 🖕 تحریم های آمریکا را، چه به لحاظ «حقوقی» و چه به لحاظ «اخلاقی و اجتماعی»، نمی توان نکوهش کرد و مسئولیتی را متوجه آمریکا دانست. از بدو پیدایش تمدن هر اجتماعی همواره منافع خویش را در مقدم شمرده و در آن چارچوب حرکت ‌می کند. این ایران هست که‌ باید در مسیر منافع آمریکا گام بردارد.

خارجیان کیه نابغه؟

هشدار وزارت خزانه‌داری آمریکا به ارائه‌دهندگان خدمات به شرکت‌های هواپیمایی ایرانوزارت خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌های فعال در صنایع هواپیمایی درباره ارائه خدمات مختلف به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هشدار داد.

به كجاها دارن متوسل ميشن، هواپيماي مسافربري كه مردم عادي رو ميبره! بيشتر از اينكه بايد براي امريكا تاسف خورد، بايد براي ايرانياني كه حامي اين تحريمها هستن تاسف خورد بیشتر «فعالیت های بدخواهانه» جمهوری اسلامی، از طریق شرکت های هواپیمایی انجام می شود. انتقال پول... انتقال سلاح... انتقال تکنولوژی هسته ای... انتقال اشخاص... و ...

صدور قرار منع تعقیب برای کریستیانو رونالدو به اتهام تجاوز در ایالات متحده آمریکابراساس اطلاعات پرونده، خانم مایورگا سیزدهم ژوئن سال ۲۰۰۹ با تماس با پلیس لاس‌وگاس تماس می‌گیرد و از یک مورد تجاوز جنسی علیه خود خبر می‌دهد.

بوگدانوف: پیشنهادی برای پیوستن به ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز نداشته‌ایممعاون وزیر امورخارجه روسیه گفت که مسکو هیچ پیشنهادی برای پیوستن به طرح آمریکا برای ایجاد ائتلافی دریایی در تنگه هرمز دریافت نکرده است.

لغو تحریم‌های آمریکا برای بهبود اوضاع در سودان پس از انقلابدونالد بوت، فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور سودان سه‌شنبه 23 ژوئیه با اشاره به این‌که هنوز

دیدار رئیس دولت لیبی با کاردار سفارت آمریکا در طرابلس

Image caption تعدادی از هواپیماهای ایران ایر نیز مشمول مقررات تحریم‌ آمریکا هستند این مقام وزارت خزانه‌داری با تاکید بر لزوم نظارت کامل این گونه موسسات بر عملکرد اعضا و نهادهای وابسته به خود گفته است که"کوتاهی در نظارت در زمینه جلوگیری از همدستی در این زمینه می‌تواند دست اندرکاران مربوطه در صنایع هوایی را با خطرات قابل توجه شامل پیگرد کیفری و حقوقی یا تحریم اقتصادی و مالی مواجه کند.به گزارش ایسنا، به نقل از وال استریت ژورنال، وزارت خزانه‌داری آمریکا به شرکت‌هایی که به شرکت‌های هواپیمایی‌ ایرانی تعیین‌شده خدماتی از جمله تامین مالی، رزرو کردن، تهیه بلیت و تامین اجزای هواپیماها را ارائه می‌دهند هشدار داد که ممکن است[با این فعالیت‌ها] در خطر اقدامات قهری یا تحریم‌های اقتصادی از سوی آمریکا قرار بگیرند.با این حال به دلیل آنکه وی حاضر به اعلام نام فرد متجاوز نمی‌شود، پلیس و دستگاه قضایی از پیگیری این شکایت منصرف می‌شوند.به گزارش ایسنا، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر امورخارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک درباره تلاش‌های آمریکا به منظور ایجاد ائتلافی بین‌المللی برای به اصطلاح محافظت از کشتیرانی در تنگه هرمز گفت که مسکو پیشنهادی برای پیوستن به ائتلاف مورد نظر آمریکا نداشته است.

" در بخشنامه‌ای که اوفاک در همین مورد صادر کرده، ضمن هشدار به اشخاص و موسسات مختلف در مورد"ارتباط یا حمایت" از فعالیت شرکت‌های هواپیمایی تحریمی ایران، علاوه بر هشدار به شهروندان و موسسات آمریکایی و غیر آمریکایی در مورد مجازات‌های پیش بینی شده در مورد نادیده گرفتن مقررات تحریم، خطر تحریم شدن خود آنها به خاطر ارتباط با موسسات تحریم شده ایرانی و موسسات غیر ایرانی مورد تحریم ثانویه گوشزد شده است. در این بخشنامه آمده است که"اشخاص حقیقی و حقوقی غیر آمریکایی فعال در صنایع هواپیمایی ممکن است به خاطر ارتباط غیر مجاز با اشخاص تحت تحریم درارتباط با اقدامات ایران در زمینه تکثیر تسلیحات کشتار جمعی، حمایت از تروریسم بین‌الملی یا نقض حقوق بشر در فهرست افراد مرتبط با این اقدامات قرار گیرند یا با تحریم‌های ایالات متحده مواجه شوند. دفتر منافع جمهوری اسلامی در واشنگتن و هیئت ایران در سازمان ملل پاسخ صریحی به ارائه توضیحات در این باره ندادند." حق نشر عکس Image caption با تحریم سپاه پاسداران ارتباط شرکت‌های هواپیمایی با این نیرو به تحریم منجر می‌شود این بخشنامه از شماری از شرکت‌های هواپیمایی تحریم شده ایرانی و غیر ایرانی یا ثبت شده در خارج از ایران نام برده و مشخصا در مورد ارائه خدمات به آنها هشدارداده است.» خانم مایورگا در ماه اوت سال ۲۰۱۸ (تقریبا یک سال پیش) این بار با متهم کردن مستقیم کریس رونالدو از پلیس لاس‌وگاس می‌خواهد تا رسیدگی به پرونده را از سر بگیرد. این موسسات عبارتند از هواپیمایی ماهان، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی معراج، هواپیمایی باربری پویا، هواپیمایی فارس قشم، خطوط هوایی دنا، خطوط هواپیمایی النصر (عراق)، هواپیمایی سوریه، هواپیمایی دارت (اوکراین)، هواپیمایی خورس (اوکراین)، هواپیمایی اوم (اوکراین) و هواپیمایی قرقیز ترانس آویا (قیرقیزستان). به گزارش ایسنا، این ادعا در حالی مطرح می‌شود که دولت فعلی آمریکا از زمان به روی کار آمدنش، با تکیه بر ادعاهایی علیه ایران، همچون حمایت از تروریسم و تلاش برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای، تحریم‌های مختلفی بر ایران اعمال کرده است که از موارد اخیر آن می‌توان به قرار دادن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی اشاره کرد. این اطلاعیه همچنین یادآور می‌شود که برخی از اشخاص یا دارایی‌های مرتبط با صنایع هواپیمایی ایران نیز تحت تحریم است و از آن جمله به هواپیمایی ایران ایر اشاره می‌کند. مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا به تازگی اعلام کرده است که واشنگتن پس از حوادث اخیر در خلیج فارس و دریای عمان قصد دارد ائتلافی جهانی را برای محافظت از عبور و مرور کشتی‌ها در این منطقه ایجاد کند.

در ماه نوامبر سال گذشته، ایالات متحده چند صد شخصیت حقیقی و حقوقی و تعدادی هواپیما و شناور ایرانی را تحریم کرد که از جمله شامل تعدادی از هواپیماهای متعلق به هواپیمایی ایران ایر بود. انتهای پیام. هم‌رسانی این مطلب:. مدیرعامل جدید این شرکت نیز از افراد تحت تحریم آمریکاست. این اطلاعیه می‌افزاید که"کسانی که در نظر دارند به همکاری و ارتباط با شرکت‌های هواپیمایی تحریم شده ایرانی ادامه دهند باید نقش بسیاری از این شرکت‌ها را در حمایت از اقدامات رژیم این کشور در زمینه ترویج خشونت در منطقه از طریق حمایت از تروریسم، برنامه تسلیحاتی و سایر فعالیت‌های بی‌ثبات ساز و همچنین نقض فاحش و بی‌رحمانه حقوق بشر شهروندان همان کشور مانند زنان، مخالفان سیاسی و سایرین را در نظر داشته باشند." این اطلاعیه شرکت‌های هواپیمایی ایرانی را به همکاری آگاهانه با حکومت ایران در این زمینه‌ها متهم کرده است. وزارت خزانه داری فهرستی از خدمات مورد نیاز شرکت های هواپیمایی را نیز ضمیمه کرده و در مورد ارائه آنها به شرکت‌های مورد اشاره هشدار داده است.

این خدمات شامل تسهیلات مالی، فروش بلیط و ذخیره جا، ذخیره و جابجایی بار و فریت، خرید و تحویل قطعات و تجهیزات هواپیما، تعمیر و نگهداری، خدمات فرودگاهی، تامین مواد غذایی مورد استفاده در هواپیما، قراردادهای همکاری در جابجایی مسافر و قرارداد تامین سوخت است. مقامات ایرانی هنوز نسبت به این اطلاعیه واکنشی نشان نداده‌اند. موضوعات مرتبط .