هشدار میشل عون به اسرائیل: هر حمله‌ای با دفاع مشروع پاسخ داده می‌شود

15/06/1398 03:27:00 ب.ظ

هشدار رئیس جمهوری لبنان به اسرائیل: هر حمله‌ای با دفاع مشروع پاسخ داده می‌شود

حسن نصرالله، رهبر جنبش حزب الله پیشتر اعلام کرده بود که این مرحله از درگیری ها به پایان رسیده اما شبه نظامیان تحت رهبری وی در «مرحله جدید» پهپادهای متجاوز اسرائیلی به حریم هوایی لبنان را هدف قرار خواهند داد. میشل عون، رئیس جمهوری لبنان چند روز پس از درگیری و تبادل آتش میان نظامیان اسرائیلی و جنبش حزب الله در مناطق مرزی کشورش ضمن هشدار نسبت به هرگونه حمله از سوی اسرائیل تاکید کرد که تل آویل مسئول تبعات ناشی از تنش های جاری است.

مناطق مرزی میان اسرائیل و لبنان چند روز پس از تبادل آتش و حملات راکتی میان دو طرف اکنون به حالت عادی بازگشته و از شدت تنش ها کاسته شده است. ارتش اسرائیل روز یکشنبه ۱۰ شهریور اعلام کرد موشک‌های ضد تانک از خاک لبنان، یک پایگاه ارتش و وسایل نقلیه را در منطقه أفیفیم این کشور هدف قرار داده است. اسرائیل در پاسخ به این حمله، به سوی جنوب لبنان آتش گشود.

حزب الله اعلام کرد که در جریان این درگیری ها یک خودرو زرهی اسرائیل را منهدم کرده و کلیه سرنشینان آنرا به کشتن داده است این درحالیست که منابع اسرائیل تحمل تلفات جانی در این حملات را تکذیب کرده اند. حسن نصرالله، رهبر جنبش حزب الله پیشتر اعلام کرده بود این مرحله از درگیری ها به پایان رسیده اما شبه نظامیان تحت رهبری وی در «مرحله جدید» پهپادهای متجاوز اسرائیلی به حریم هوایی لبنان را هدف قرار خواهند داد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

هشدار بعیدی‌نژاد به آمریکا به خاطر نقض معاهدات دریایی بین‌المللیسفیر ایران در لندن در توییتی اعلام کرد: آمریکا با تهدید کشتی حامل نفت ایران معاهدات دریانوردی را نقض و امنیت و ایمنی دریانوردی بین‌المللی را به مخاطره انداخته است.

دو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدنددو مرد به اتهام تجاوز جنسی به صدها کودک در آلمان به زندان محکوم شدند این دو مرد که یکی از آنها آندرس.و ۵۶ ساله و دیگری ماریو.س ۳۳ ساله معرفی شده اند، به ترتیب به ۱۳ و ۱۲ سال زندان محکوم شدند. نام کامل آنها گزارش نشده است.

ترکیه اروپا را به بازکردن مرزهایش به روی پناهجویان تهدید کرد | DW | 05.09.2019رئیس جمهوری ترکیه خواستار کمک بیشتر اتحادیه اروپا به پناهجویان سوری مستقر در کشورش شد، در غیر این صورت او می‌تواند مرزهای کشورش به سوی اروپا را به روی این پناهجویان باز بگذارد.

واکنش قوه‌‌قضاییه به ناپدید شدن برادران صدرالساداتی: ماجرا به زودی مشخص می‌شودغلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، گفت ماجرای ناپدید شدن روح‌الله_صدرالساداتی، عضو مجلس خبرگان، و دو برادرش رضا و مهدی_صدرالساداتی «به زودی مشخص می‌شود».

وزیر دفاع آمریکا: ایران به تدریج در حال حرکت به سمت مذاکره استمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، گفت به نظر می‌رسد ایران به تدریج در حال رسیدن به نقطه‌ای است که بتوان با این کشور مذاکره کرد.

اردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازنداردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازند