ترکیه اروپا را به بازکردن مرزهایش به روی پناهجویان تهدید کرد | DW | 05.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری ترکیه خواستار کمک بیشتر اتحادیه اروپا به پناهجویان سوری مستقر در کشورش شد، در غیر این صورت او می‌تواند مرزهای کشورش به سوی اروپا را به روی این پناهجویان باز بگذارد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز پنجشنبه ۱۴ شهریور در جریان سخنرانی خود در جمع گروهی از مسئولان استانی حزب عدالت و توسعه در آنکارا، تهدید کرد که اگر پشتیبانی لازم از سوی اتحادیه اروپا دریافت نکند، درها را به روی پناهجویان سوری باز خواهد کرد. اردوغان هشدار داد که ترکیه "ممکن است مجبور شود که درها را باز کند".

قرار بود با این توافق ترکیه نیز مشوق‌هایی چون احیای مذاکرات بر سر عضویت آتی این کشور در اتحادیه اروپا و شش میلیارد یورو کمک مالی دریافت کند. اما آنطور مقام‌های ترکیه ادعا می‌کنند این وعده‌ها عملی نشده است.اردوغان روز پنجشنبه در آنکارا گفت، اتحادیه اروپا به قول‌های خود عمل نکرده است. به گفته او ترکیه تاکنون ۴۰ میلیارد دلار برای پناهجویان سوری هزینه کرده در حالی که تاکنون تنها ۳ میلیارد یورو از اتحادیه اروپا کمک دریافت کرده است.

از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ ترکیه از بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار پناهنده سوری میزبانی می‌کند. اما فرهنگ خوش‌آمدگویی به پناهجویان سوری، این اواخر، بیش از هر چیز به دلیل اوضاع نامساعد اقتصادی این کشور تغییر کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان : در سوریه حمایت نشویم راه ورود پناهجویان به اروپا باز می شودآنکارا با چراغ سبز و همکاری ایالات متحده در تدارک ایجاد «منطقه ای امن» در شمال سوریه است و به گفته آقای اردوغان بنا دارد شمار زیادی از رانده شدگان سوری را به این مناطق بازگرداند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازنداردوغان: کسانی که قصد حمله به ترکیه دارند بارها به ارزیابی تصمیم خود بپردازند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نگاهی به داخل کشتی «وایکینگ اقیانوس»، ناجی پناهجویانسازمان امداد و کمک به پناهجویان، اس او اس مدیترانه، بتازگی برای کمک به پناهجویان گرفتار و سرگشته در دریای مدیترانه از کشتی نروژی وایکینگ اقیانوس استفاده می کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیش از ۶۰۰ مورد حمله به پناهجویان در آلمان ظرف شش ماه | DW | 05.09.2019از توهین تا نفرت‌پراکنی، از آتش‌افروزی تا ضرب و جرح؛ جلوه‌هایی از بیگانه‌سیتزی در آلمان. اقداماتی متفاوت با انگیزه‌ای واحد؛ خارجی ستیزی. ظرف شش ماه نخست سال جاری ۶۰۹ مورد از حمله به پناهجویان در آلمان ثبت شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ربیعی:منتظر اروپا هستیم/چشم اندازی نداریم که تا روز جمعه اروپا توافق را بگیردربیعی: *چشم اندازی نداریم که تا روز جمعه اروپا توافق را بگیرد *منتظر اروپا هستیم، البته وعده خرید نفت محقق شده است و اکنون رفته‌اند تا مجوزش را بگیرند *دیدگاه‌های ما جلو رفته و از ۱۹ مورد اختلاف به ۳ مورد رسیده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: با اروپا به توافق نهایی نرسیده‌ایمرئیس جمهوری ایران اعلام کرد مذاکرات با اروپا به توافق نهایی نرسیده است بنابراین ایران گام سوم تعهدات برجامی خود را اجرا خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »