هشدار 10 وزیر دفاع سابق آمریکا درباره دخالت ارتش آمریکا به اختلافات انتخاباتی

15/10/1399 01:56 ب.ظ

هشدار 10 وزیر دفاع سابق آمریکا درباره دخالت ارتش آمریکا به اختلافات انتخاباتی العربية

10 تن از وزیران دفاع پیشین ایالات متحده از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات با ارسال نامه‌ای به مقامات این 10 وزیر دفاع پیشین نسبت به استفاده از ارتش آمریکا برای لغو روند انتقال مسالمت آمیز قدرت یا تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات هشدار دادند.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، 10 وزیر دفاع سابق ایالات متحده با ارسال نامه‌ای به مقامات آمریکا دیدگاه مشترک خود را مطرح کردند.

طبق این گزارش، اشتون کارتر، دیک چنی، ویلیام کوهن، مارک اسپر، رابرت گیتس، چاک هیگل، جیمز ماتیس، لئون پانتا، ویلیام پری و دونالد رامسفلد، این نامه را به طور مشترک به مقامات کنونی آمریکا ارائه دادند. در این بیانیه تاکید شده، ایالات متحده از سال 1789 سابقه‌ای شکست ناپذیر با چالش‌هایی مانند جنگ‌ها، بیماری‌های همه‌گیر و رکود اقتصادی و حتی درگیری‌های حزبی در تاریخ خود چنین انتقالاتی داشته است لذا سال جاری نیز نباید از این قاعده تاریخی مستثنی باشد.انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتقال مسالمت آمیز قدرت از مشخصه‌های دموکراسی این کشور است ماست. انتخابات ما رخ داده، بازشماری و حسابرسی انجام شده است. دادگاه‌ها به چالش‌های مناسب پرداخته‌اند. فرمانداران نتایج را تایید کرده‌اند و گزینشگران انتخاباتی رای داده‌اند. زمان پرسش از نتایج گذشته و زمان شمارش رسمی آرای گزینشگران انتخاباتی همان‌طور که در قانون اساسی و اساسنامه فدرال تجویز شده، فرا رسیده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

گوه خوردن 10 تا وزیر با تو دیوث بی شرف

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

هشدار وزیر خارجه آمریکا: عاملان سرکوب و دستگیری ده‌ها تن از دموکراسی‌خواهان هنگ کنگ تحریم می‌شوندهشدار وزیر خارجه آمریکا: عاملان سرکوب و دستگیری ده‌ها تن از دموکراسی‌خواهان هنگ کنگ تحریم می‌شوند وزیر خارجه ایالات متحده، می‌گوید که واشنگتن ممکن است همه افراد و نهادهای دست‌اندرکار بازداشت بیش از ۵۰ فعال دموکراسی‌خواه در هنگ‌کنگ را تحریم کند ترامپ را تحریم کنید۔۔۔۔ اخی , واقعا چقدر انسان خوبیه این پفیوز راستی ستاره چه دسته گلی به اب داده بود مگه , که با تی پا انداختنش بیرون چرا خودتون 54 دموکراسی خواه کشورتونو بازداشت کردین و ازاد نمیکنین. دموکراسی_امریکایی

هشدار وزیر خارجه آمریکا: ایران می‌تواند طی چند هفته به مواد سلاح هسته‌ای دست یابددر حالی که وزیر خارجه آمریکا با ابراز نگرانی از کاهش فاصله زمانی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بار دیگر بر تمایل مشروط کشورش برای بازگشت به برجام خبر داده، سخنگوی وزارت خارجه ایران حضور آمریکا را در توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با تهران، به رفع موثر تحریم‌ها مشروط کرد. بله این هنر ماست دولت اصلاح‌طلب آمریکا!! خیلی هم خوب ، جواب تحریم های ضد بشری ،استقلال تمام عیار است

هشدار وزیر خارجه آمریکا به روسیه درباره اوکراینوزیر خارجه آمریکا هشدار داد که اگر روسیه در برابر اوکراین «تهاجمی یا بی‌پروا» رفتار کند، هزینه و پیامدهایی خواهد داشت. - خبرگزاری آناتولی

ایالات متحده از آنها خواستند تا روند انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را ادامه دهند.

این 10 وزیر دفاع پیشین نسبت به استفاده از ارتش آمریکا برای لغو روند انتقال مسالمت آمیز قدرت یا تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات هشدار دادند.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، 10 وزیر دفاع سابق ایالات متحده با ارسال نامه‌ای به مقامات آمریکا دیدگاه مشترک خود را مطرح کردند.

طبق این گزارش، اشتون کارتر، دیک چنی، ویلیام کوهن، مارک اسپر، رابرت گیتس، چاک هیگل، جیمز ماتیس، لئون پانتا، ویلیام پری و دونالد رامسفلد، این نامه را به طور مشترک به مقامات کنونی آمریکا ارائه دادند.

در این بیانیه تاکید شده، ایالات متحده از سال 1789 سابقه‌ای شکست ناپذیر با چالش‌هایی مانند جنگ‌ها، بیماری‌های همه‌گیر و رکود اقتصادی و حتی درگیری‌های حزبی در تاریخ خود چنین انتقالاتی داشته است لذا سال جاری نیز نباید از این قاعده تاریخی مستثنی باشد.انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انتقال مسالمت آمیز قدرت از مشخصه‌های دموکراسی این کشور است ماست. انتخابات ما رخ داده، بازشماری و حسابرسی انجام شده است. دادگاه‌ها به چالش‌های مناسب پرداخته‌اند. فرمانداران نتایج را تایید کرده‌اند و گزینشگران انتخاباتی رای داده‌اند. زمان پرسش از نتایج گذشته و زمان شمارش رسمی آرای گزینشگران انتخاباتی همان‌طور که در قانون اساسی و اساسنامه فدرال تجویز شده، فرا رسیده است.

در این بیانیه آمده است: «همان‌طور که رهبران ارشد وزارت دفاع خاطر نشان کرده‌اند، هیچ نقشی برای ارتش ایالات متحده در تعیین نتیجه انتخابات آمریکا وجود ندارد»

در بیانیه همچنین آمده است که تلاش‌ها برای مشارکت نیروهای مسلح ایالات متحده در حل اختلافات انتخاباتی ما را به قلمرو خطرناک، غیرقانونی و خلاف قانون اساسی می‌برد.

وزیران دفاع پیشین یادآور شده‌اند که مقامات غیرنظامی و نظامی که به چنین اقداماتی دستور بدهند یا اجرا کنند، در قبال عواقب سنگین اقداماتی که بر جمهوری ما وارد می‌شود، پاسخگو خواهند شد که از جمله آن اعمال مجازات کیفری بر آنها است.

وزیران دفاع پیشین آمریکا در این بیانیه بر دیدگاه مشترک نسبت به تعهد رسمی نیروهای مسلح آمریکا و وزارت دفاع تاکید و افزودند: «هر یک از ما سوگند یاد کردیم که از قانون اساسی در برابر همه دشمنان داخلی و خارجی، پشتیبانی و دفاع کنیم. ما برای حمایت از یک شخص یا یک حزب سوگند یاد نکرده‌ایم».

در این بیانیه وزیران دفاع تاکید کردند که :«انتخابات ما رخ داده، بازشماری و حسابرسی انجام شده است. دادگاه‌ها به چالش‌های مناسب پرداخته‌اند. فرمانداران نتایج را تایید کرده‌اند و مراکز و هیئت‌های ناظر بر انتخابات نیز رای داده‌اند. زمان پرسش از نتایج گذشته و زمان شمارش رسمی آرای انتخاباتی همان‌طور که در قانون اساسی و اساسنامه فدرال تجویز شده، فرا رسیده است».

این وزیران دفاع پیشین یادآور شده‌اند: «مقامات غیرنظامی و نظامی که به چنین اقداماتی دستور بدهند یا اجرا کنند، در قبال عواقب سنگین اقداماتی که بر جمهوری ما وارد می‌شود، پاسخگو خواهند شد که از جمله آن اعمال مجازات کیفری بر آنها است».

وزیران دفاع آمریکا تاکید کرده‌اند: «انتقالات، که همه ما تجربه کرده‌ایم، بخشی اساسی در انتقال موفقیت‌آمیز قدرت است. آنها اغلب در مواقع عدم اطمینان بین‌المللی در مورد سیاست امنیت ملی ایالات متحده و وضعیت نیروهای آن رخ می‌دهند. آنها زمان انتقال قدرت می‌توانند لحظه‌ای باشند که ملت در برابر اقدامات دشمنانی که می‌خواهند از موقعیت استفاده کنند، آسیب پذیر است».